Turistické linky a spoje v Libereckém kraji obnovují provoz

15.05.2020 18:10:07 | Autor: TZ Korid LK | Rubrika: Zprávy | Obce: Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj

Turistické linky a spoje v Libereckém kraji obnovují provoz

Postupné uvolňování koronavirových opatření v České republice se projevuje i na postupné obnově části provozu autobusových a vlakových linek. Rada Libereckého kraje v pondělí 11. 5. 2020 rozhodla o obnovení provozu vlaků na železniční trati do Harrachova a zahájení provozu vybraných sezonních autobusových linek a spojů.

„Tím, že vláda urychlila zmírnění některých restriktivních opatření, sledujeme postupné zvyšování počtu cestujících ve veřejné dopravě a adekvátně na to reagujeme," vysvětlil Jan Sviták, náměstek hejtmana. Minulý týden již byl posílen vlakový provoz na Frýdlantsko, který však řešil primárně cesty do zaměstnání v Liberci. „Nedivím se, že lidé mají potřebu také vyrazit ven do přírody a tomu se přizpůsobuje I. etapa obnovy provozu linek, které plní nabídku převážně volnočasového spojení," konstatoval Sviták.

Od soboty 16. 5. 2020 se vlaky linky L1 prodlužují do Harrachova na stav téměř odpovídající před koronavirovému provozu, kde na ně opět bude navazovat místní autobusová linka 943. „Zde však vlaky nadále budou končit, protože Polsko zatím neumožňuje běžné cestování na své území, stejně tak nepouští své občany ven," informoval Jiří Hruboň, ředitel organizátora dopravy Korid LK a dodal, že i nadále nebudou v provozu vložené posilové vlaky mezi Tanvaldem a Libercem. S mírným zpožděním také zahajují provoz oblíbené cyklobusy do Jizerských hor a na pomezí Krkonoš.

Linky 395 do Bedřichova, 650 na Smědavu a 795 na Jizerku nabídnou své služby o víkendech. Nelze opomenout i posílení linky 270 z Liberce do Stráže pod Ralskem, která také nabídne přepravu jízdních kol. Zcela novinkou je linka 469, která s cyklovlekem přiblíží obyvatelům Libereckého kraje Národní park České Švýcarsko. Pojede z České Lípy přes Lužické hory do Jetřichovic a obslouží turisticky zajímavá místa na území obou krajů.

Tím však návrat k „normálnímu" provozu nekončí. Hned od pondělí 18. května se obnovuje z velké části provoz rychlíků z Prahy do Turnova a Tanvaldu nebo rychlíků z Kolína do Nového Boru a Rumburku. „Na přelomu května a června chceme zprovoznit také sezónní linky do Českého ráje a Krkonoš a předpokládáme, že v době letních prázdnin budou v provozu již řádně plánované posilové autobusové i vlakové spoje, například Mácháč," uzavřel seznam nabídky Jan Sviták.

Všechny letošní plány na provoz turistické dopravy se však realizovat nepodaří. „Složitá je situace při překračování hranic. Vhodné podmínky pro veřejnou dopravu zde nastanou až po uvolnění omezení na obou stranách" shrnul Pavel Blažek, jednatel společnosti Korid LK. „Proto se budeme více soustředit na vnitrostátní turistiku. Opatření při cestování veřejnou dopravou budeme průběžně upravovat podle vývoje epidemiologické situace. Předpokládám, že například povinné používání roušek nebo důkladná dezinfekce dopravní prostředků přetrvají delší dobu" dodal Blažek.

Aktuální informace o nabídce spojů a obnově provozu cestující najdou na webu Integrované dopravy Libereckého kraje www.iidol.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dvě zastávky MHD v Jablonci dočasně nahradí jedna
Na trati Desná - Harrachov je od 11. do 15. května výluka
Začala přestavba křižovatky na Ostrém rohu v Jablonci nad Nisou
Přesuny zastávek MHD a objízdné trasy v Jablonci
Další úprava jízdních řádů na Jablonecku přijde v polovině května
V květnu je výluka v úsecích Sychrov - Hodkovice a Malá Skála - Turnov
Dočasně zruší kvůli opravě plynu zastávku MHD Ostrý roh
Jablonec začne s dezinfekcí autobusových zastávek

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Akcí, která v tomto novém roce otevře pomyslné brány lomnického muzea, se stane v neděli 3. března putovní fotografická výstava, uspořádaná k Roku české hudby, zachycující hudebního skladatele Bedřicha Smetanu v pomníkové tvorbě v plenéru po celé naší vlasti. Je nazvaná Smetana zapomenut v kameni aneb Výlety "zapomníky" a lomnické muzeum ji pořádá díky spolupráci s Národním muzeem - Českým muzeem hudby. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března
Hanuš zachránil pro Jablonec alespoň bod
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Od jara do zimy s regionálními výrobci
Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským

Nejčtenější články

01.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
29.02.: Překážkář Štěpán Schubert startuje na mistrovství světa
29.02.: Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace