Jablonec odvetu zvládl a vyhrál 5:0
10.11.2010 18:48:43 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Odveta osmifinále Ondrášovka cup mezi FK BAUMIT Jablonec, který na domácím pažitu hostil 1. HFK Olomouc, jasně vyzněla pro domácí. Během první půlky hosty přehráli a byl to především Tomáš Pekhart, který se blýskl hattrickem. Ve druhé půlce se k němu přidal nejdříve Kovařík a potom i druhý útočník Lafata. Jablonec tak zvládl odvetný zápas a může se těšit na los svého čtvrtfinálového soupeře.
Před domácím týmem Jablonce byl nelehký úkol, pokud chtěl pomýšlet na postup do čtvrtfinále, musel bezpodmínečně zvítězit o dvě branky. Jejich soupeř 1. HFK Olomouc totiž vyhrál v prvním zápase 4:2. Jablonec šel v úvodu utkání do vedení díky první akci zápasu. V páté minutě se trefil hlavou do černého tradiční střelec v domácím dresu Pekhart. I další šance byla na kopačce úspěšného střelce, ale nedal. Baumit byl při chuti a Lafata hlavou střílel na připraveného brankáře Šroma. V 11. minutě rozveselil další úspěšnou hlavičkou do sítě Olomouce Tomáš Pekhart. Olomouc se dostala do větší šance až ve 31. minutě, ale centr Kováře odhlavičkovala pozorná obrana Baumitu. Ve 32. minutě přišel pěkný centr na Vošahlíka, který na malém vápně střílel, ale jeho střelu dokázal na roh zblokovat vracející se obránce Olomouce. Loučka napřáhl ke střele na velkém vápně ve 38. minutě, ale mířila pouze nad branku soupeře z Olomouce. Hladovost Tomáše Pekharta po gólech se opět ukázala ve 41. minutě, kdy zkompletoval svůj hattrick brankou na 3:0.
Lafata byl posledním střelcem
Úvod druhé části patřil Jablonci. Zábojník se snažil prostřelit brankáře Škroma, ale ten zmenšil střelecký úhel. Tento míč se dostal k obráncům Olomouce, kteří přešli do rychlého protiútoku, a Filipský se dostal do souboje jeden na jednoho. Brankář Jablonce se vyznamenal skvělým zákrokem a pouze díky němu Baumit držel čisté konto. I David Lafata se dostal do gólové příležitosti, ale jeho lob skončil mimo. V 57. minutě přišel tlak Jablonce, z něhož vzniklo několik střel, ale ani jedna z nich neskončila v brance Olomouce. Pekhart střílel v 60. minutě, ale tento pokus zmařil vracející se obránce hostí. V 63. minutě nejdříve centroval Tomáš Dadák z pravé strany, ale jeho centr odhlavičkoval Pavlík. Balon si ovšem opět našel cestu k Dadákovi. Jeho střela mířila pouze vedle pravé týče. Dalšího gólu se domácí fanoušci dočkali v 65. minutě. Úspěšným střelcem, který zvyšoval už na 4:0, byl domácí Kovařík. Pátý gól do sítě Olomouce vstřelil v 67. minutě David Lafata a úspěšně se zapsal mezi střelce odvetného zápasu. Z velkého vápna se pokoušel skórovat v 71. minutě Jablonský, ale jeho střela šla jenom nad branku hostů z Hané. Další z akcí Olomouce přišla z levé strany, když střílel Richter na vzdálenější tyč. Ani tato příležitost hostí se neujala. Baumit zahrával v 80. minutě standardní situaci, ale střela z dálky mířila mimo branku Šroma. Další střelu z dálky zkoušel v 86. minutě Jarolím, ale brankáři Olomouce nenadělala mnoho starostí. Hostující Hořava zkusil vystřelit zpoza velkého vápna o dvě minuty později, ale Michal Špit v pohodě balon pokryl. To bylo z akcí do konce zápasu všechno a Jablonec zaslouženě zvítězil 5:0.
Videorozhovory s hráči zde Video z tiskové konference Komentář utkání zde Rozhovor s Pitákem zde
FK BAUMIT Jablonec - 1.HFK Olomouc 5:0 (3:0)
Branky: 5., 11., 41. Pekhart, 65. Kovařík, 67. Lafata. ŽK: 0 - 3 (23. Onofrej, 30. Čtvrtníček, 75. Filipský). Diváků: 1685
FK BAUMIT Jablonec: Špit, Zábojník, Jablonský, Pekhart, Piták (68. Haurdić), Loučka, Kovařík, Vošahlík (46. Jarolím), Lafata, Pavlík (82. Uvíra), Huber
1.HFK Olomouc: Šrom, Kovář (46. Hořava), Tögel, Onofrej (82. Žondra), Dadák, Filipský, Obal (46. Kobylík), Čtvrtníček, Richter, Polák, Kopecký
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Nejnovější články
Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Nejčtenější články
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
04.12.: Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.