Hvězdy nad Ještědem září stále víc, ročník 2021 vyrazil dech i porotcům

18.10.2021 15:15:41 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Hvězdy nad Ještědem září stále víc, ročník 2021 vyrazil dech i porotcům

Na scéně nádherná replika Ještědu a vedle něj velké plátno na připravenou videoprojekci jednotlivých soutěžících a v porotě taková jména, jakými jsou - šansoniérka Zlatka Bartošková, populární zpěvák David Deyl, gospelová zpěvačka Leona Gyöngyösi, muzikálová zpěvačka Magda Malá, operní zpěvák Dušan Růžička, hudební pedagožka Dagmar Vajdíková a samozřejmě ředitel kulturního stánku Pavel Žur, a za svými nástroji usazená parádní kapela Sto zvířat pod taktovkou Petra Hostinského.

Takové byly první obrazy jedenáctého ročníku soutěže amatérských zpěváků Hvězdy nad Ještědem, jejíž finále se konalo v sobotu 16. října v Městském divadle Jablonec nad Nisou. A bylo na co se dívat. Na začátku veselá scénka Lucie Peterkové, Dušana Růžičky a Pavla Žura nastiňující průběh konkurzu na muzikál Labutí jezero. Troufám si říct, že Lucie, skákající na jevišti jako potrefená srna, nenechala bez úsměvu jediného diváka. A stejně tomu bylo i v průběhu celého večera, který moderovala s takovou lehkostí a vtipem, že by mohla zkusit konkurz na moderátorku v podstatě kdekoliv. A teď již k soutěži samotné.

Jako první se na podiu objevil nejmladší účastník soutěže, drobný desetiletý chlapeček s andělským hlasem - Dominik Brčka. Ten zazpíval píseň Mamince, a kdo Dominika zná, neubránil se slzám. Dominik totiž svoji maminku nezná, vychovává ho babička, která je ovšem pro něho tou nejlepší maminkou na světě. Po otření slz už ovšem nastoupily dívky. A byla to jízda. Famózní pěvecké výkony si nezadaly s profesionálními, dívky zpěv ještě často okořenily svým tancem a my jsme nezáviděli porotcům jejich volbu. „Tohle bude těžké a těsné, všichni jsou perfektní," šeptal za mnou patrně otec jedné ze soutěžících své manželce. A měl pravdu.

Hvězdy nad Ještědem 2021<br />Autor: Martin Kubišta

Jelikož se v loňském roce finále soutěže uskutečnit nemohlo, byl letošní ročník pořádán po dvou letech a na finalistech to bylo znát. A já už vím, co děti a mladí lidé v těch lockdownech doma dělali. Rozhodně zpívali, protože jen tak se dá vysvětlit ta vysoká úroveň a připravenost všech soutěžích. Sotva jsem si to pomyslela, řekl něco podobného i David Deyl při svém krátkém vystoupení. Minimálně jednu píseň pak zazpívali i ostatní porotci (samozřejmě pouze ti, kteří se zpěvu věnují ;-) ).

A zábava byla stále v plném proudu. Nenudil se prostě nikdo. Vzala jsem s sebou desetiletou dceru Lucii a bála se, že čtyřhodinová soutěž pro ni bude dlouhá. Omyl, Lucka tleskala, mnohým výskla uznání a na konci mi s rozzářenýma očima říká: „Mami, já jsem tak ráda, že jsem s tebou šla. To bylo tak krásný." A stejně jako ona, měli rozzářené oči všichni přítomní. Původně regionální pěvecká soutěž dávno přerostla své hranice a již dnes je jasné, že o ni uslyšíme víc a víc.

Nesmíme vás ovšem ochudit o jména vítězů jednotlivých kategorií. Cenu kapely si odnesla Adéla Gottvaldová, od diváků si cenu vyzpívala Amálie Blažková, vítězkou první kategorie (do 12 let) se stala Magdalena Müller, druhou kategorii (od 13 do 19 let) ovládla Amélie Lavaud a třetí kategorie (nad dvacet let) patří Alici Vackové. Cena poroty putuje k Julii Šlahařové a zvláštní cena poroty za zaujetí a profesionalitu patří jablonecké Natálii Zejkan. Za umělecký výkon si odnesla ocenění Michaela Sodomková a zvláštní ocenění za pěvecký projev si odnesl i výše zmíněný Dominik Brčka. Absolutní vítězkou soutěže se stala Karolína Bokstefflová z Prahy.

Jedenácté kolo soutěže Hvězdy nad Ještědem skončilo, ale my se již nemůžeme dočkat toho příštího. Talentů máme dost. Bravo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hvězdy nad Ještědem pojedenácté znovu v jabloneckém divadle
V Jablonci podesáté zářily Hvězdy nad Ještědem
Hvězdy nad Ještědem zazářily podeváté v divadle
Europoslanec v teniskách a ekonomka odstartovali pěveckou soutěž
O nové hvězdě nad Ještědem rozhodla soutěž v jabloneckém divadle

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 38 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajští policisté se zaměřili na drogy a alkohol za volantem
Severočeské muzeum obnovuje plastiky sochaře Metznera
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě
Jaké jsou výsledky sčítání dopravy v Libereckém kraji?
Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
25.01.: Cimrman v Jablonci zcela zaplnil kapacitu divadla
27.01.: Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace