Europoslanec v teniskách a ekonomka odstartovali pěveckou soutěž

16.11.2017 11:10:45 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Europoslanec v teniskách a ekonomka odstartovali pěveckou soutěž

Na pódium vtančil europoslanec Tomáš Zdechovský a s ním i ekonomka divadla a moderátorka v jednom, Lucie Peterková. Oblečeni ve stylu osmdesátek předvedli společně taneční číslo hodné Ein Kessel Buntes. Ne, nezbláznili jsme se, takto netradičně skutečně začal VIII. ročník pěvecké soutěže Hvězdy nad Ještědem, respektive její finálový večer.

Po úvodním čísle netradiční taneční dvojice, která napěchovanému Městskému divadlu v Jablonci doslova vyrazila dech a roztáhla pusu, už přišla na řadu čísla tradičnější a očekávanější. Za doprovodu kapely Sto zvířat pod vedením Petra Hostinského zazpívala přítomným předsedkyně poroty zpěvačka, pedagožka a dáma s brilantním ostrovtipem Linda Finková, kterou v průběhu večera vystřídali David Deyl, Martina Bárta či Michal Kindl. Porotu doplnil i hlas ředitele divadla Pavla Žura a náměstka Krajského úřadu v Liberci Pavla Svobody.

Šestadvacet pěvců, rozdělených do třech kategorií, předvedlo svůj um při prezentaci různých žánrů a nutno podotknout, že se vystoupení na prknech, která znamenají svět, podařilo všem. V nejmladší kategorii do dvanácti let si vítězství odnesl Jakub Regner z Liberce, kategorii třinácti až devatenáctiletých ovládla Tereza Glosová a v kategorii od dvaceti let oslnil porotce Matěj Dotřel z Alšovic. Sympatický mladík zaujal i diváky, kteří mu hlasováním pomocí vstupenek zajistili Cenu publika. Cenu kapely získala Lucie Kovářová z Jablonce a absolutním vítězem se stala liberecká rodačka Michaela Mervartová.

Přestože finálový večer trval zhruba čtyři hodiny, neměl hluchá místa a diváci se skvěle bavili od začátku do konce. Rozhodně k tomu přispěla i moderátorská dvojice Žur - Peterková, kteří na sebe tentokrát perfektně slyšeli a navzájem vtipně a pohotově odráželi „nahrávky na smeč" druhého z dvojice. Vystoupení hvězdné poroty dodalo večeru punc „velkého světa show bussinesu" a na své si přišli nadšené fanynky Davida Deyla, obdivovatelé zástupkyně České republiky na scéně Eurovize 2017 Martiny Bárty, producenta a zpěváka Michala Kindla, či ženy v české mediální scény více než známé Lindy Finkové. A Linda nebyla jediná zástupkyně známé rodiny, za bicí usedl v kapele rovněž její bratr Miki Nop.

Koncert plný mladých pěveckých nadějí a krásné hudby se konal pod záštitou náměstka hejtmana Libereckého kraje Pavla Svobody a za finanční podpory Libereckého kraje a nám nezbývá, než dodat, že se vydařil na jedničku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v listopadu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.

Lednový Valdštejn si lidé užívají

Lednový Valdštejn si lidé užívají Hrad Valdštejn ani v lednu nezavřel své brány. Za poslední dva víkendy, kdy bylo otevřeno od 13.00 do 15.30, si svátečně vyzdobený areál prohlédlo přes tisíc návštěvníků. Při příznivém počasí správci rádi otevřou ještě následující víkend 22. a 23. ledna. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
Pražští studenti zrestaurovali grafiky pro Severočeské muzeum
Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
V Harrachově budou jednat o osudu Vily Mlynářka
Ztratila se kočka Jolie

Nejčtenější články

18.01.: V Jablonci se mění dopravní značení na zimní variantu
19.01.: Anonym oznámil bombu v liberecké firmě
18.01.: Řidičku pod vlivem drog usvědčil čerstvý sníh

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace