V Jablonci podesáté zářily Hvězdy nad Ještědem

26.11.2019 15:33:58 | Autor: Jiří Endler | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci podesáté zářily Hvězdy nad Ještědem

Jubilejní X. ročník amatérské pěvecké soutěže Hvězdy nad Ještědem se uskutečnil v sobotu 23. listopadu 2019 v jabloneckém divadle. Na pódiu se představilo hned 27 finalistů, jejichž pěvecké výkony hodnotilo 11 porotců.

Mezi porotci byli například šansoniérka Zlatka Bartošková, zpěvačka a hlasová porotkyně Linda Finková, zpěvák David Deyl, Milan Šatník a Jiří Koběrský. Dále europoslanec Tomáš Zdechovský, skladatel a klavírista Petr Ožana, hudební pedagog Dagmar Vajdíková, ředitel divadla a producent Pavel Žur a v neposlední řadě také absolutní vítězka loňského ročníku Veronika Daniová.

O tom, že porotci neměli vůbec jednoduchou práci, svědčí i to, že se rozhodli mimo rámec udělit i čestná uznání. Získali je Adéla Bojanovská, Karolína Anna Bokstefflová, Iveta Čiháková, Jonáš Pilař a Anna Požická. Poslední jmenovaná se odnesla i Cenu kapely. „Cenu diváka získala Nikola Horáková. Hvězdou I. kategorie do 12 let se stala Anna Marie Höppnerová z Prahy. Ve II. kategorii od 13 do 19 let zvítězila Karolína Rudolfová z Jablonce. I vítězka III. kategorie, Šárka Vltavská, byla z Jablonce," řekl Pavel Žur, ředitel divadla a porotce.

Absolutní vítězkou soutěže se stala nevidomá Nicol Pešková, která předvedla krásný pěvecký výkon. Píseň Mariky Gombitové Vyznanie, zvedla ze sedadel všechny posluchače. „Je třeba ocenit i vynikající aranž skladeb, pod kterými je podepsán Petr Hostinský. Ten, společně s dalšími členy skupiny Sto zvířat doprovodil hudebně všechny finalisty," doplnil Žur.

Jubilejní X. ročník se konal pod záštitou náměstka Libereckého kraje Petra Tulpy a za finanční podpory Libereckého kraje a Nadace Preciosa.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v listopadu
Hvězdy nad Ještědem zazářily podeváté v divadle
Europoslanec v teniskách a ekonomka odstartovali pěveckou soutěž
O nové hvězdě nad Ještědem rozhodla soutěž v jabloneckém divadle

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 101 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajští policisté se zaměřili na drogy a alkohol za volantem
Severočeské muzeum obnovuje plastiky sochaře Metznera
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě
Jaké jsou výsledky sčítání dopravy v Libereckém kraji?
Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
25.01.: Cimrman v Jablonci zcela zaplnil kapacitu divadla
27.01.: Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace