U nočního požáru pily v Lučanech zasahovalo osm hasičských jednotek

23.01.2024 12:15:34 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Lučany nad Nisou,Jablonec nad Nisou,Jablonecko

U nočního požáru pily v Lučanech zasahovalo osm hasičských jednotek

V pondělí 22. ledna dvě minuty před 23. hodinou byla na Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje nahlášena událost - požár pily v Lučanech nad Nisou.

Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, na místo události vyjeli profesionální hasiči ze stanice Jablonec nad Nisou a ze stanice Tanvald. Po příjezdu na místo události byl požár v plném rozsahu, hasiči provedli průzkum místa zásahu a z objektu zachránili čtyři zraněné osoby, z toho jednu úspěšně resuscitovali ještě před příjezdem Zdravotnické záchranné služby. Následně zraněné osoby předali do péče zdravotníků.

Z objektu hasiči evakuovali i dopravní prostředky, a to z části haly, která nebyla zasažená požárem. Nejen příjezd na místo události, ale i hasební zásah hasičům na místě komplikovala ledovka. Na místo byl proto povolán správce komunikace se sypačem.

 

Nasazen byl také hasičský bezpilotní letoun

„V prvotní fázi zásahu se hasiči zaměřili na požární obranu objektu, poté přešli do požárního útoku, k likvidaci požáru postupně nasadili celkem sedm proudů. Doprava vody na požářiště byla zabezpečena dvojím způsobem - dálkově hadicovým vedením z tamějšího rybníka a kyvadlově ze skláren, a to pomocí cisteren. Požářiště bylo rozděleno na tři úseky, lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu krátce před čtvrt na tři ráno. Následně hasiči prováděli rozebírání konstrukcí a dohašování skrytých ohnisek," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Jaroslava Benešová.

K monitorování požářiště z výšky byl na místo události povolán hasičský bezpilotní letoun - dron s termokamerou. Z důvodu dlouhého trvání zásahu bylo starostou obce Lučany nad Nisou zajištěno občerstvení pro zasahující hasiče. Nasazené síly a prostředky byly postupně redukovány. V úterý 23. ledna během dopoledních hodin na místě události probíhaly dohašovací práce, požár byl zcela zlikvidován kolem půl jedenácté.

******

„Příčina vzniku požáru je v šetření.  Výše škody byla předběžně stanovena na 17 milionů korun, hodnoty uchráněné zásahem jednotek požární ochrany jsou odhadovány na zhruba 15 milionů korun," upřesnila mluvčí krajských hasičů.

Zasahující jednotky: HZS Libereckého kraje - stanice Jablonec nad Nisou a Tanvald, JSDH obcí Jablonec nad Nisou - Paseky, Maršovice, Josefův Důl, Smržovka - město, Jablonec nad Nisou - Kokonín, Lučany nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Lučanech sjelo auto ze silnice do stráně
Krajské hasiče zaměstnal požár dodávky na silnici I/35
Na přelomu roku zasahovali hasiči u mnoha událostí
Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
VIDEO: Hasiči likvidovali následky požáru v areálu Juty v Turnově

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 47 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výhra v derby byla blízko, blizoučko
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
22.02.: Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace