U nočního požáru pily v Lučanech zasahovalo osm hasičských jednotek

23.01.2024 12:15:34 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Lučany nad Nisou,Jablonec nad Nisou,Jablonecko

U nočního požáru pily v Lučanech zasahovalo osm hasičských jednotek

V pondělí 22. ledna dvě minuty před 23. hodinou byla na Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje nahlášena událost - požár pily v Lučanech nad Nisou.

Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, na místo události vyjeli profesionální hasiči ze stanice Jablonec nad Nisou a ze stanice Tanvald. Po příjezdu na místo události byl požár v plném rozsahu, hasiči provedli průzkum místa zásahu a z objektu zachránili čtyři zraněné osoby, z toho jednu úspěšně resuscitovali ještě před příjezdem Zdravotnické záchranné služby. Následně zraněné osoby předali do péče zdravotníků.

Z objektu hasiči evakuovali i dopravní prostředky, a to z části haly, která nebyla zasažená požárem. Nejen příjezd na místo události, ale i hasební zásah hasičům na místě komplikovala ledovka. Na místo byl proto povolán správce komunikace se sypačem.

 

Nasazen byl také hasičský bezpilotní letoun

„V prvotní fázi zásahu se hasiči zaměřili na požární obranu objektu, poté přešli do požárního útoku, k likvidaci požáru postupně nasadili celkem sedm proudů. Doprava vody na požářiště byla zabezpečena dvojím způsobem - dálkově hadicovým vedením z tamějšího rybníka a kyvadlově ze skláren, a to pomocí cisteren. Požářiště bylo rozděleno na tři úseky, lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu krátce před čtvrt na tři ráno. Následně hasiči prováděli rozebírání konstrukcí a dohašování skrytých ohnisek," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Jaroslava Benešová.

K monitorování požářiště z výšky byl na místo události povolán hasičský bezpilotní letoun - dron s termokamerou. Z důvodu dlouhého trvání zásahu bylo starostou obce Lučany nad Nisou zajištěno občerstvení pro zasahující hasiče. Nasazené síly a prostředky byly postupně redukovány. V úterý 23. ledna během dopoledních hodin na místě události probíhaly dohašovací práce, požár byl zcela zlikvidován kolem půl jedenácté.

******

„Příčina vzniku požáru je v šetření.  Výše škody byla předběžně stanovena na 17 milionů korun, hodnoty uchráněné zásahem jednotek požární ochrany jsou odhadovány na zhruba 15 milionů korun," upřesnila mluvčí krajských hasičů.

Zasahující jednotky: HZS Libereckého kraje - stanice Jablonec nad Nisou a Tanvald, JSDH obcí Jablonec nad Nisou - Paseky, Maršovice, Josefův Důl, Smržovka - město, Jablonec nad Nisou - Kokonín, Lučany nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Lučanech sjelo auto ze silnice do stráně
Krajské hasiče zaměstnal požár dodávky na silnici I/35
Na přelomu roku zasahovali hasiči u mnoha událostí
Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
VIDEO: Hasiči likvidovali následky požáru v areálu Juty v Turnově

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 47 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý
Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!
Soutěž Ještěd f Kleci se opět koná od 19. do 22. června

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace