Vypukl rozsáhlý požár v areálu turnovské Juty

11.10.2023 09:52:14 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Vypukl rozsáhlý požár v areálu turnovské Juty

Aktualizováno a doplněny fotografie! Hasiči zasahují od úterní noci u požáru průmyslové haly - areálu firmy Juta v Turnově, byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Hasiči rozdělili místo události na pět úseků. Byl zřízen štáb velitele zásahu pro koordinaci hasebních prací, voda na hašení požáru je mimo jiné čerpána z blízké řeky Jizery.

Mluví se o škodě až 140 milionů korun, ale hlavně požár se nepodařilo ani po několika hodinách stále uhasit. „Na místo události byly povolány další síly a prostředky včetně speciální techniky Záchranného útvaru HZS ČR. Na místě události zasahují více než dvě desítky jednotek požární ochrany. V okolí požářiště je doporučeno nevětrat," uvedli krajští hasiči na sociální síti.

Na Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje byla v úterý 10. října 2023 krátce před 22. hodinou nahlášena událost - požár v areálu průmyslového objektu v Turnově.

„Po příjezdu jednotek na místo události bylo průzkumem zjištěno, že došlo k rozšíření požáru na střechu. Z důvodu rychlého rozvoje požáru velitel zásahu postupně vyhlásil nejvyšší, zvláštní stupeň požárního poplachu, tak aby byly na místě události soustředěny potřebné síly a prostředky," sdělila za HZS Libereckého kraje Petra Knížková.

V souvislosti s požárem docházelo v průběhu noci k velkému vývěru zplodin hoření do ovzduší, prostřednictvím jednotného systému varování a vyrozumění bylo doporučeno obyvatelům Turnova, aby nevětrali. Stejnou informaci předal operační důstojník i starostům obcí v přilehlém okolí.

Požár v areálu firmy Juta v Turnově<br />Autor: Jan Kostík/ HZS Libereckého kraje Velitel zásahu si na místo události povolal speciální techniku ze Záchranného útvaru HZS ČR. Lokalizace požáru byla velitelem zásahu ohlášena pár minut po druhé hodině ranní. Na místě zásahu od úterního večera do středečního rána bylo postupně nasazeno celkem 35 jednotek požární ochrany, tedy přibližně 170 hasičů. Požárem byly zasaženy dvě haly - první o rozměrech zhruba 120x 20 metrů a druhá o rozměrech přibližně 60x 20 metrů.

„Pomocí těžké techniky Záchranného útvaru HZS ČR dochází k rozebírání konstrukce haly, vybírání uskladněného materiálu a následnému dohašování. Na místě události aktuálně zasahuje 13 jednotek požární ochrany. Stupeň požárního poplachu byl snížen na 3. Dohašovací práce budou probíhat ještě v řádu několika hodin. Příčina vzniku požáru je v šetření. Na místě pracují vyšetřovatelé Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje a také Policie ČR," dodala Petra Knížková.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 23 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V jablonecké ulici U Nisy hořelo auto
Hořel rodinný dům v Jenišovicích
V Tanvaldě hoří budova bývalého penzionu

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace