Hejtman Libereckého kraje udělil hasičům záslužné medaile IZS

11.11.2019 19:48:28 | Autor: Lucie Hložková | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Hejtman Libereckého kraje udělil hasičům záslužné medaile IZS

Jedenáctého listopadu je den, kdy si připomínáme Československé vlastence, kteří bez váhání nasazovali vlastní životy za svobodu své vlasti. Den veteránů, jehož symbolem je květ vlčího máku. V tento den dopoledne se zástupci složek integrovaného záchranného systému spolu s hejtmanem Libereckého kraje, primátorem statutárního města Liberec a dalšími osobnostmi sešli u Památníku padlých v Liberci v Ruprechticích, kde v tento významný den položili květiny a věnce.

Krátce po jedenácté hodině se v libereckých kasárnách uskutečnil slavnostní nástup 31. prchbo. Hejtman Martin Půta během slavnostního aktu vyznamenal příslušníky integrovaného záchranného systému záslužnou medailí I. a II. stupně. Mezi oceněnými byli také příslušníci Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Medailí I. stupně byl oceněn plk. Mgr. Jaromír Lebeda, náměstek ředitele HZS Libereckého kraje pro úsek IZS a operačního řízení za vynikající práci při zajišťování a zlepšování podmínek Integrovaného záchranného systému a krizové připravenosti Libereckého kraje. Plk. Mgr. Jaromír Lebeda je příslušníkem Hasičského záchranného sboru ČR od 1. září 1988. Je autorem většiny zásad operačního řízení HZS Libereckého kraje, které vedou k trvalému rozvoji spolupráce profesionálních a dobrovolných hasičů v rámci Libereckého kraje. Je zakladatelem česko-polské spolupráce profesionálních hasičských sborů v příhraničí. Zasloužil se také o prosazení koncepce vybraných projektů podpory jednotek SDH obcí v Libereckém kraji, spočívajících v nastavení základních principů účelnosti čerpání finančních prostředků Libereckého kraje, určených na činnost jednotek SDH obcí kraje s cílem sjednocení jejich základního vybavení. Své odborné znalosti a 30letou praxí získané schopnosti i erudovanost v oblasti IZS a operačního řízení uplatňuje nejen v rámci svého pracovního týmu, ale je také především váženým partnerem pro kolegy základních i ostatních složek v rámci integrovaného záchranného systému v Libereckém kraji.

Ocenění příslušníků integrovaného záchranného systému záslužnou medailí I. a II. stupně<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje/ Jan Mikulička Medailí II. stupně byl oceněn Jiří Rýdl, starosta města Jablonné v Podještědí, za významnou práci při zajišťování a zlepšování podmínek IZS a krizové připravenosti Libereckého kraje, dále za významnou práci při přípravě na mimořádné události a za jejich realizaci. Starosta města Jablonné v Podještědí se dlouhodobě podílí na vytváření podmínek ke zvyšování odborné, technické i organizační připravenosti a akceschopnosti jednotky sboru dobrovolných hasičů obce, ale i na přeshraniční spolupráci s hasičským dobrovolným sborem v Lückendorfu. Významně se podílí na spolupráci s Policií ČR a ZZS na zajištění bezpečnosti občanů ve městě a v jeho okolí a dlouhodobě podporuje setrvání základních složek IZS na území města. Významným způsobem vytváří podmínky k prezentaci a propagaci HZS LK, ÚO Česká Lípa a trvale podporuje jeho činnost např. při organizování krajského kola soutěže v disciplínách TFA, krajského kola soutěže ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel apod.

Karel Boháč, aktivní dobrovolná činnost v SH ČMS - Okresní sdružení hasičů Liberec, který medaili II. stupně získal za dlouhodobé, mimořádné a významné zásluhy o rozvoj požární bezpečnosti, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva a za příkladnou spolupráci s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje. Karel Boháč působil v řadách profesionálních hasičů od roku 1970, a to na různých pozicích tehdejší Okresní inspekce požární ochrany Liberec, později Okresní správy požární ochrany. Jako ředitel Hasičského záchranného sboru okresu Liberec byl v polovině roku 2000 pověřen ministrem vnitra přípravami vzniku Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, jako nové struktury profesionálních hasičů. Dne 1. ledna 2001 byl jmenován jeho prvním ředitelem. Své působení u profesionálních hasičů pak ukončil v roce 2005 po 35 letech s hodností plukovník. Významně se zasadil o vybudování nové požární stanice v Liberci a sídla současného krajského ředitelství v letech 1979 - 1992. Ani po skončení aktivní kariéry u HZS ČR hasiče neopustil. Je autorem publikace 150 let hasičů 1862 - 2012, publikace Liberečtí hasiči, autorem textů o historii hasičstva na území města Liberec a publikace Velká kniha o Liberci či publikace 110 let v Barvířské, a mnoha dalších odborných textů s hasičskou tematikou. Je také autorem několika výstav, např. výstavy u příležitosti 145. výročí první primátorské přehlídky či výstavy hasičských historických plesových pozvánek.

Ocenění příslušníků integrovaného záchranného systému záslužnou medailí I. a II. stupněZa dlouhodobé a příkladné působení na pozici velitele stanice Raspenava byl medailí II. stupně oceněn npor. Josef Hanzl, Dis, velitel stanice v Raspenavě. Josef Hanzl je příslušníkem HZS ČR od 1. 4. 1989. Nejprve sloužil na stanici Liberec a po zřízení stanice Raspenava je od roku 1994 jejím velitelem. Je tak nejdéle sloužícím velitelem stanice HZS Libereckého kraje a zároveň jediným velitelem, který ji řídí od jejího počátku doposud. Zastupuje HZS Libereckého kraje v bezpečnostní radě a povodňové komisi ORP Frýdlant. Dlouhodobě se věnuje problematice činnosti jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí a zejména jejich odborné přípravě, a to v rámci zásahového obvodu stanice Raspenava. Svůj volný čas aktivně věnuje činnosti jednotky dobrovolných hasičů obce Raspenava, kde předává své dlouholeté zkušenosti.

Medaile II. stupně byla udělena i plk. Mgr. Josefu Málkovi, vedoucímu oddělení IZS a služeb, který ji získal za dlouhodobou významnou práci pro oblast IZS v Libereckém kraji. Plk. Mgr. Josef Málek je dlouholetým příslušníkem HZS ČR a při HZS Libereckého kraje slouží bez mála 20 let. Během svého působení u sboru zastával funkce hasič, strojník, zastupující velitel družstva, vedoucí oddělení, ředitel odboru IZS a služeb a v současné době již několik let působí ve funkci vedoucí oddělení IZS a služeb. Významně se podílí na tvorbě a zužitkování grantů a projektů, a to i přeshraničních. Významně spolupracuje s oddělením KOPIS a KIS, je jedním z tvůrců pravidel pro vysílání SaP na místo mimořádné události. V průběhu uplynulých let se velmi osvědčil nejen na pozici vedoucího oddělení, ale i jako řídící důstojník při nasazení v režimu řešení mimořádných událostí v Libereckém kraji, kterými byly zejména povodně či větrné smršti. Ve dnech svého volna je aktivním členem jednotky sboru dobrovolných hasičů v Raspenavě, kde přispívá svými znalostmi, schopnostmi i dovednostmi k činnosti této jednotky a zvyšování její kvality. Službu vlasti bere jako poslání.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na zámku Zbiroh předávali hasiči medaile a plakety
Poctu hejtmana obdrželo osm osobností, jedna z nich in memoriam
Obrazem: Slavnostní ocenění policistů se konalo na tanvaldské radnici
Hrdina Ivo Raisr převzal od hejtmana Záslužnou medaili I. stupně

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Webové stránky kraje získaly novou podobu

Přívětivější vizuální zpracování, snadnější dostupnost informací, strukturované stránky krajských odborů, formuláře na jednom místě či přehledné aktuality. To vše a mnoho dalšího přináší nová podoba webových stránek Libereckého kraje. Adresa zůstává neměnná, a to https://www.kraj-lbc.cz/. „Vzhled, funkčnost a přehlednost webu kraje již potřebovaly výraznou změnu. Jsem rád, že můžeme nyní spustit novou verzi stránek. Běžný uživatel samozřejmě najde veškeré informace stále na stejném místě tak, jak je zvyklý, a to na https://www.kraj-lbc.cz/," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Kraj hledá Památku roku pro letošek. Nominace přijímá do 30. dubna

Již jen několik dní je možné přihlásit se do devátého ročníku soutěže Památka roku 2023 Libereckého kraje; termín vyprší 30. dubna. Soutěž, jejímž cílem je upozornit na úspěšné obnovy kulturních památek a poukázat na ojedinělé stavby v našem regionu, vypisuje Liberecký kraj. „Skutečně velice stojíme o to, aby se nám hlásilo co nejvíce majitelů úspěšných obnov památek. Jejich obnovy jsou inspirací příkladem pro ostatní majitele," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovního ruchu Libereckého kraje. Předchozí článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči měli na čarodějnice trojnásobně více výjezdů než minulý rok
Jablonečtí strážníci byli na ukrajinské Slavnosti jara
Jak probíhal Speed Marathon 2024 v Libereckém kraji
V Desné zase začne dřevosochání
Pálení čarodějnických ohňů? Ne na místech s nebezpečím požárů

Nejčtenější články

29.04.: Služební pes Max vypátral v lese u Harrachova dva zloděje
28.04.: Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od 29. a 30. dubna
28.04.: Nové úřední hodiny jabloneckého magistrátu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace