Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově

20.06.2024 15:46:52 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Kořenov

Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově

Celkem devět hasičských jednotek z druhého stupně požárního poplachu zaměstnal ve čtvrtek 20. června požár domu v Horním Kořenově na Jablonecku.

Hlášení o události přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje pár minut před čtvrt na dvanáct dopoledne. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Tanvald a Jablonec nad Nisou a také dobrovolní hasiči, a to ti místní, ale i z okolních obcí (výčet zasahujících JPO viz níže). Při příjezdu první hasičské jednotky na místo události byl již požár rozšířen z kůlny na přilehlý dům. Průzkumem objektu hasiči zjistili, že uvnitř hořícího domu se nikdo nenachází.


K lokalizaci a likvidaci požáru hasiči nasadili postupně celkem čtyři proudy C a také vysokotlaké hasicí a řezací zařízení CCS Cobra. Hasební práce probíhaly jak vnitřní, tak i vnější zásahovou cestou - například z ustavené výškové techniky, automobilového žebříku AZ 40 z centrální hasičské stanice Jablonec nad Nisou. Dopravu vody na požářiště zasahující hasiči zabezpečili kyvadlově - pomocí cisteren ze zřízeného čerpacího stanoviště v Kořenově u fotbalového hřiště.

„Pod kontrolu hasiči požár dostali kolem 13. hodiny, poté prováděli dohašovací práce. Pomocí termokamery vyhledávali skrytá ohniska a hasili je, také odvětrali objekt za pomoci přetlakové ventilace. Úplnou likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu na operační středisko během necelé půl hodiny od lokalizace. Pro dohled nad požářištěm zůstali na místě události dobrovolní hasiči z Kořenova - Horního Polubného. Příčina vzniku požáru a výše škody je v tuto chvíli v šetření," sdělila tisková mluvčí hZS Libereckého kraje Jaroslava Benešová.

Na místě události zasahovaly tyto jednotky požární ochrany: HZS Libereckého kraje - stanice Tanvald a Jablonec nad Nisou, JSDHO Vysoké nad Jizerou, Tanvald - Tanvald Šumburk, Kořenov - Příchovice, Kořenov - Horní Polubný, Harrachov, Desná, Rokytnice nad Jizerou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve Vratislavicích udeřil blesk do stromu, pod nímž stála skupina lidí
Hořela chalupa v Albrechticích
Hasiči likvidovali lesní požáry u Frýdštejna a v Ralsku
Hasiči měli na čarodějnice trojnásobně více výjezdů než minulý rok

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace