Hamry zakončily vydařenou půlsezonu osmým vítězstvím v řadě
06.11.2010 21:09:48 | Autor: David Průcha | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry

Sychravé počasí a kluzký terén udělaly ze zápasu lepší podívanou, než bývá obvyklé. Anglické podmínky svědčily zejména domácím, ti v posledním zápase urvali další tři body a na jaře se budou prát o postup.
Voda na hřišti dělala problém oběma mužstvům, hráči jezdili po zadku, a to doslova a do písmene. Domácí se v úvodu tlačili do zakončení mnohem více než Jilemnice. Hned v první minutě se Hamry mohly radovat z gólu, ale pro Prouskův ofsajd zůstal stav nezměněný. Kombinace i na těžkém terénu nedělala větší problém ani jednomu týmu a fotbal nabíral velké grády. Největší šance první poloviny měli jistojistě hamrovští. Dvojblok šancí, ve kterých byl hlavním aktérem Lukáš Pešat, ve 25.minutě byl po gólu volající. Nejprve lízl střílený centr nad branku a za třicet sekund nepropálil Tuže z úhlu. Pět minut nato zkoušel Láďa Prousek přehodit Tuže z velké blízkosti, jilemnický gólman však výborným zákrokem šanci zmařil. Ve 36. minutě agilní jilemnická dvojice Kalenda a Princ zinscenovala akci na levé straně, po níž druhý jmenovaný z první pálil nad Mičkovu branku. To byla velká příležitost. Závěr půle patřil ostrostřelci v pravém slova smyslu. Zajíček ze střední vzdálenosti dvěma ostrými trestnými kopy provětral nejprve Tuže, jenž první dělovku vyrazil, a podruhé i zeď, která nedokázal projektil zastavit, pouze odklonit těsně vedle levé tyče.
Druhá půlka se od začátku změnila v tuhý boj. Obě mužstva měla chuť útočit, což bylo pro fotbal velmi dobře. Šance ale tvořily opět jen Hamry. V 56. minutě hlavičkoval těsně nad břevno Kobr. Po několika centrech zleva se jeden hamrovský ujal. V 68. minutě Mihálik našel přesně nohu Mička, ten se zbavil posledního obránce a podél nohy Tuže poprvé překonal. Jilemnice se ještě nestačila vzpamatovat a po Bursově tvrdém centru se v následné tlačenici nejlépe zorientoval lobbující Zajíček a bylo to 2:0. Z těžkého KO se hosté nedokázali dostat, naopak svůj druhý gól mohl přidat Miček, ale Tuž mu jeho šanci skvěle vychytal. Zápas se už poté v klidu dohrál a Hamry si po zásluze připsaly další vítězství.
Trenér domácích Mařas: ,,Mám jen ty nejskvělejší pocity. Dokázali jsme eliminovat sílu Jilemnice, která tkvěla hlavně ve standardkách a rychlém přechodu do útoku. Teď nás všechny tady v Hamrech čeká rozlučka a tu si náramně užijeme."
FK Velké Hamry - SK Jilemnice 2:0
Branky: 68. Miček J., 72. Zajíček
Sestavy Hamrů: Miček D. - Urbanec, Prousek L., Zajíček, Jiřikovský - Bursa, Kobr(89. Průcha), Pešat(79. Kavan), Mihálik - Miček J., Prousek Vl. ml.(73. Szirti)
Sestava Jilemnice: Tuž - Šťastný, Stránský, Bergemann, Paulů - Figura, Schauer, Tonar(76. Faistauer), Jež - Princ, Kalenda
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Částečná uzavírka v jablonecké ulici Průmyslová
Do konce září potrvá částečná uzavírka v ulici Průmyslová (pozemek p. č. 2382/3), v místě výstavby nové výjezdové základny rychlé záchranné služby (naproti domům čp. 2768/59 a 2767/61). Uzavírka v ulici bude probíhat přibližně 5-6krát do měsíce, vždy dle aktuální potřeby stavebních prací. Jejím důvodem je manipulace jeřábu a provádění jeřábnických prací v rámci výstavby.
Semilské výstavy Živly se účastní 23 umělců
Letošní přehlídka výtvarného umění v Muzeu a Pojizerské galerii Semily je věnována tématu Živly a bylo k ní přizváno na 23 umělců nejen s vazbami na pojizerskou výtvarnou scénu. Jsou zde zastoupeni umělci ze Středních Čech, Prahy či dokonce z Ruska. Více podrobností na Našem Pojizeří
Nejnovější články
Řidička v Tanvaldě nedala přednost čtyřkolce
KRNAPu je 62 let: oslavy jsou ve znamení roku Františka Schustlera
Kam za sportem a zábavou o víkendu 17. a 18. května
Noc kostelů ve Smržovce 2025
Na třetím koncertě THJ 2025 účinkují Jitka Čechová a Vladimír Javorský
Nejčtenější články
14.05.: Město zjišťuje, jak se lidé cítí v Jablonci bezpečně
14.05.: V Železném Brodě otevřou nový úsek Greenway Jizera
16.05.: Prolínání aneb Smržovský jarmark ve Smržovce v roce 2025
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.