Hamry dobyly Frýdlant

30.10.2010 21:16:56 | Autor: David Průcha | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry

Sedmé vítězství v řadě, z posledních sedmi zápasů pouze dvě obdržené branky - to je bilance Hamrovanů, kteří v sobotním (30. 10. 2010) zápase I.A třídy porazili Frýdlant 2:0.

Frýdlant se ale vůbec nemá za co stydět. Jak trenér Hamrů Vladimír Mařas (na snímku), tak střelec vítězné branky Miček vypověděli naprosto totožnou větu. ,,Postavení Frýdlantu absolutně neodpovídá postavení v tabulce."

Zápas začal z obou stran v opatrném tempu, ale jakmile v 16. minutě z trestného kopu ze značného úhlu trefil tyč Lachman, jako by odzvonilo volnému pojetí a hra začala nabírat na obrátkách. Zejména hosté po krásném a rovném trávníku s chutí kombinovali, k čemuž jim dopomohla i šířka placu pod frýdlantským zámkem. Po několika závanech šancí v domácím pokutovém území zahrával v 19. minutě Mihálik přetažený rohový kop, jenž dosedl přesně na hlavu nehlídaného Mička, a ten poslal Hamry do vedení. ,,První gól byl hodně důležitý, jsem moc rád, že jsem to trefil, protože se nám hrálo mnohem klidněji," sdělil po zápase Jakub Miček. Uklidnění hosté začali tvořit další příležitosti. Minutu po gólu nebezpečně mířil ze 30 metrů Prousek, jeho projektil olízl břevno. Ve 30. minutě Frýdlant zavřel Hamry v jejich pokutovém území a po biliáru hlaviček zakončoval nad branku Marek. Poté měl gólovku na noze Mihálik, po skvostné diagonále od Bursy zakončil sám před Götzem nedůrazně vedle pravé tyče. Tři minuty před půlí byl ve vápně domácích sestřelen Urbanec, sudí Hybler situaci pustil.

Do druhé poloviny jakoby hosté vstoupili levou nohou. Najednou byl všude o krok dříve Frýdlant. Krom střely Mihálika ze střední vzdálenosti, kterou bravurně vytáhl Götz na roh, hráli do 70. minuty prim domácí. V minutě 54. nebezpečně pálil Lachman těsně mimo. Pak přišla série standardek. Nejprve z výborné situace, cirka z 20 metrů, trefil pouze zeď Kutílek. Pak přišel zlomový okamžik. Opět trestný kop, tentokráte si ho vzal pod patronát opět Lachman. Štiplavá rána mířila skokem a kvapem do sítě, ale David Miček Hamry excelentně podržel. Další výpady obrana Hamrů v kooperaci s gólmanem přečkala a definitivum přišlo hned záhy. Kobr rozehrál přímý kop a k překvapení všech, v čele s brankářem, proskotačil balon do sítě. Svědectví několika hráčů mluvila o lehké teči některého z obránců. Závěr zápasu se nesl v červeném duchu. Po nesportovním chování byl vyloučen Tomeš a v 88. minutě ještě Pitro (oba z Hamrů). V druhém případě se jednalo o zákrok na půli hřiště ze zadu. "Za vítězství moc díky, ale nemůžu překousnout dvoje vyloučení, zejména vyloučení Pitrase mě mrzí, podle mě byl vyloučen naprosto neoprávněně a nesmyslně ze strany rozhodčího," uvedl po utkání trenér Hamrů.

Slovan Frýdlant - FK Velké Hamry 0:2 (0:1)

Branky: 19. Miček, 78. Kobr

Frýdlant: Götz - Lopuszynski, Stejskal Miroslav, Záruba - Stejskal Martin (70. Bartoš), Scheidl, Coufal, Marek (42. Šena), Kutílek - Melichar, Lachman.

Velké Hamry: D. Miček - Urbanec, L. Prousek, Pitro, Jiřikovský (91. Szirti), Bursa, Kobr, L. Pešat (76. Zajíček), Mihálik - Tomeš, J. Miček (81. Vl. Prousek)