Fotbalová I. B třída plná jabloneckých derby

27.08.2012 09:15:51 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Ve druhém kole krajské I. B třídy se odehrála čtyři derby celků Jablonecka a dokonce ve třech zvítězili hosté. Dost překvapila výhra Lučan v Držkově, který měl z prvního kola na svém kontě vysokou výhru a ani porážka Mšena B s rezervou Brodu se nečekala. Smírně, ale bez branek, skončil zápas Kokonína se Zásadou. Zatím bez bodu je béčko Velkých Hamrů, které nestačilo na Jenišovice.

Držkov - Lučany 1:3 (1:0)

V úvodu utkání se domácím příliš nedařilo. Převážné držení míče bylo na straně Lučan. Přestože hosté měli v první polovině více ze hry do žádné vážnější situace se nedostávali, naopak domácí dokázali několikrát pozlobit hostující obranu rychlými brejky. Domácí se ve 24. minutě ujali vedení když po výborném centru Justa zakončil do sítě hostí Vaníček. V závěru poločasu mohl skóre navýšit Řičica, jehož lob šel nejen za záda brankáře, ale také za branku.
Do druhé půle vstoupili lépe domácí. Na samém úvodu druhého dějství si vypracovali hned několik tutovek, které však v síti neskončili. Hosté tak začali trestat a srovnali skore. Přestože si hráči z Držkova vytvářeli velice slibné šance na vstřelení branky, nedokázali se již gólově prosadit. Naopak hosté se krátce po srovnání ujali vedení, když Dítě ukázkově trefil šibenici branky Dvořáka. V samotném závěru Lučany skóre ještě navýšily. Branky: 24. Vaníček - 60. Maňák, 69. Dítě, 89. Horký. Rozhodčí: Poživil, Šoun. Diváci: 100 Držkov: E. Dvořák - T. Prousek, J. Dvořák, Machula, Hruška - Pe. Prousek, Just, Ševčík, D. Řičica - M. Řičica (17. Vaníček), Pa. Prousek. Lučany: Novák - Vít, Patočka, Killian, Vokuš - Svoboda, Maňák, Horký (89. Hillebrant), Brož (62. Svozil) - V. Dítě, J. Dítě (83. Vokatý).

Plavy - Rovensko pod Troskami 3 : 1 (2:1)

Trenér domácích Tomíček měl při dvou vyloučených becích těžkou situaci, ale obranu přestavěl a doplnil, zařadil Pitru a hrál na dva útočníky. Již v 11. minutě se zranil další obránce Jelínek a tak musel nastoupit sám. Štěstí bylo, že hned ve třetí minutě po akci Čermáka skóroval Sitarčík, který pak po samostatné akci zvýšil na 2:0. Pak krátce poté vyrobil hrubici Kouřil a hostům se podařilo snížit. Druhá půlka začala opět náporem plavských fotbalistů a Sitarčík završil hattrick, což prakticky rozhodlo. Hosté měli několikrát blízko ke snížení, ale buď šanci promarnili nebo zářil domácí brankář Benda. Branky: 3., 34, a 49. Sitarčík - 34. Malý. Rozhodčí: Trešl. ŽK: 2:0. Diváků: 80. Plavy: Benda - Jelínek (11. Tomíček), Horák, Pitro, Kouřil - Jón, Lejsek, Šimerda (81. Jandura), Balatka, Sitarčík - Čermák (89. Červinka).

Mšeno B - Železný Brod B 2 : 3 (2:0)

Domácí chtěli potvrdit první výhru ze hřiště soupeře a první poločas, kdy byli lepším celkem, s přehledem vyhráli dvoubrankovým rozdílem. Po přestávce se karta obrátila a hosté výsledek otočili. Mšenské béčko mělo smůlu, že se mu zranil brankář Zounek, ale zápas obětavě dochytal. Ne doslova, protože v poslední minutě zavinil penaltu a byl vyloučen a na pokutový kop vlezl do branky Škvor, nechytil a byl konec.
Branky: 8. Pokorný, 21. Mráček - 38. a 90. (PK) Linka, 70. Kovář Rozhodčí: Čurda. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (90. Zounek). Diváků: 30. Mšeno B: Zounek - Škvor, Frýda, Bistiak, Hadidi - Demín, Pokorný, Švorc, Novotný - Petrtýl, Mráček. Železný Brod B: Tkacz - Halama, Hadač, Škaloud, Kovář - Picek, Makula, Tunka, Burkoň - Linka, Mařík - střídali: Bezstarosta, Kordík.

Velké Hamry B - Jenišovice 1 : 3 (1:1)

Přitom se ale vše začalo vyvíjet pro Hamry víc než dobře. V 15. minutě se zablokovaný balon odrazil velice příhodně k Denisi Kavanovi a ten pohodlně skóroval. První ze dvou fatálních momentů se urodil ve 22. minutě. Hostující bek zahrál ve vápně rukou a sudí Vacek neváhal. Penaltu však Sucharda v brance Hnídkovi skvěle lapil. Zdálo se, že se zase tolik nestalo, Hamry byly dál lepším týmem, ale to zakončení. K tomu se přidala i smůla, když Urbanec trefil tyč. A Jenišovice se jaly trestat. Ve 35. minutě odcentroval Fiala, Radim Kavan odpálil míč jen do Hradeckého, od nějž míč zamířil do sítě. Ještě do půle mohl vše do starých kolejí vrátit Průcha, avšak v ideální pozici míč špatně trefil. Ve druhé půli už Hamry tolik nezlobily. Navíc hned z kraje přišla pro domácí druhá facka. Na přesný centr si vyskočil střídající Martin Prkno a ladnou hlavičkou otočil zápas. Pak přišel onen moment zápasu číslo dvě. Brankář Hamrů Veselý vyběhl na dlouhý míč, jenomže se k němu dostal pozdě a doslova sestřelil pronikajícího útočníka. Rozhodčí ho bez milosti vyloučil. Do branky se musel postavit hráč z pole Horváth. V deseti to měly Hamry už hodně složité. Když hosté přidali třetí gól po trefě Kočího, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Branky: 15. D. Kavan - 35. Hradecký, 55. Prkno, 76. Kočí. Rozhodčí: Vacek - Kowalík, Vrtal. ŽK: 3:0. ČK: 1:0 (66. Veselý). Velké Hamry: Veselý - Titlbach (11. Morávek), Zajíček, Vl. Prousek st., R. Kavan (81. Herel) - Horváth, Kříž, Průcha, Urbanec - J. Hnídek, D. Kavan. Jenišovice: Sucharda - Laušman, Bubák, Skalický, Věneček - Pekař, Holeček, Kalousek, Kočí - Hradecký, Fiala

Kokonín - Zásada 0 : 0

Utkání dvou týmů, které v prvním kole vyhrály, začalo poměrně opatrně. Zásada byla aktivnější, ale Kokonín hrál pozorně v defenzivě a hosty do větších šancí nepouštěl. Nejzajímavějším okamžikem byla hlavička hostí po rohovém kopu, která prosvištěla těsně kolem tyče a střela, která se odrazila od tyče a domácí gólman ji sebral z brankové čáry, když již Zásadští měli ruce nad hlavou. Ovšem největší šanci první půle měl Kokonín, když Míra Šilhán zaběhl za obranu a sám postupoval na brankáře, ten ale jeho kličku vystihl a velkou šanci zneškodnil.
Ve druhém poločase se obraz hry příliš nězměnil, Zásada dobře kombinovala, držela míč, ale na dostřel branky se příliš nedostávala. Největší šanci si hosté zmařili sami, když se útočníci srazili ve vápně sami před brankářem. Domácí spoléhající na rychlé protiútoky, si vytvořili dvě gólovky v rozmezí třech minut. Nejprve Maixner sám před brankou netrefil mezi tyče a během chvilky poslal míč, z levé strany, do vápna Tomiška a skluzující Míra Šilhán jej lízl, ale do branky neusměrnil a Volf na zadní tyči již na balon nedosáhl. V posledních minutkách utkání, ještě kopali hosté trestňák na hranici šestnáctky, ale po teči ve zdi, šla nadějná střela mimo. Vzhledem k průběhu hry je dělba bodů asi spravedlivá, Kokonín měl větší šance na gól, ale zásadští více drželi balon a většinou měli více ze hry. Rozhodčí: Mrkáček - Vydra, Ouředník. ŽK: 1:1. Diváků: 50.

Kokonín: Chuchla - Doubek, Chroustovský, J. Šilhán, Štichauer (80. Duštíra) - Mrklas, Mokráň, Charouz (46.Volf), Tomiška - Maixner, M. Šilhán. Zásada: Mich.Kopal - Blažek, Knappe, Topinka, Růžička (46. Šebesta) - Mil. Kopal, Srbek, Janka, Čech - Šíma, Bělina

Rokytnice - Ruprechtice 2 : 2 (0:2)

Víchová - Nová Ves (SM) 2 : 3 (0:2)