Fotbalistky Baumitu stále suverénně vedou III. ligu

20.10.2011 10:57:26 | Autor: Jan Štol, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na umělé trávě ve Mšeně přivítaly jablonecké fotbalistky v roli vedoucího celku tabulky aktuálně poslední tým z Jestřabí Lhoty. Domácí postavili od začátku několik hráček, které jindy spíše střídají, a v brance dostala příležitost gólmanka Vávrová.

FK Baumit Jablonec - Sokol Jestřabí Lhota 4 : 1 (1 : 1)

Již z pohledu na skóre bylo patrné, že hostující hráčky své zápasy prohrávají vesměs o jeden gól, a tudíž jejich hra nekoresponduje s jejich tabulkovým postavením. To se také během utkání plně potvrdilo. Samotný úvod zápasu byl z obou stran značně neurovnaný, domácí se snažili o kombinační hru, ta se jim však nedařila a hostující fotbalistky spoléhaly na bojovnost a rychlé výpady. Několik hrozeb sice do úspěšného konce nedotáhly, ovšem pro jabloneckou hru to nebylo dostatečným varováním, a tak udeřilo ve 22. minutě, kdy po zmatcích na hranici velkého vápna faulovala stoperka Bendlová a následný přímý volný kop umístila přesně hostující kapitánka Švandová. To bylo impulzem pro domácí lavičku, aby střídáním zkusila změnit dosavadní způsob hry. Chvíli trvalo, než se nově seskupené řady Baumitu herně srovnaly, a poté již nastal čas dobývání tvrze Jestřabí Lhoty. V 37. minutě se poprvé potkala s míčem střídající Plátková a hned z toho dokázala srovnat na 1:1.

Také do druhé půle přišla další střídání v domácí sestavě a tato část hry již plně patřila jabloneckým hráčkám. Ty především zpřesnily svou kombinaci a zvýšily také potřebný důraz v pokutovém území soupeřek. V 54. minutě potvrdila obraz dění na hřišti vstřelením vedoucího gólu Andrea Pecháčková a přišly i další dobré šance zeleno-bílých, ovšem s celou řadou z nich si nadmíru výtečně vždy poradila skvělá brankářka hostujícího týmu.

Definitivní rozhodnutí přinesl závěr zápasu. V 81. minutě vyústil neustálý jablonecký tlak ve třetí vstřelenou branku, kterou vsítila opět Andrea Pecháčková, a minutu před koncem upravila na konečných 4:1 další ze střídajících fotbalistek Baumitu Tereza Sisrová. Utkání to nebylo pro domácí tým rozhodně nijak lehké. Papírové předpoklady se nepotvrdily, Jestřabí Lhota hrála kvalitní fotbal a byla i nebezpečným týmem. Přesto se postupem času projevila vyšší kvalita zeleno-bílého souboru, který trpělivě čekal na své šance a čtyřikrát je také po předchozích velmi zdařilých kombinačních akcích gólově využil. Ani po osmém kole třetí ligy tak jablonecký tým neokusil hořkost bodové ztráty a s plným ziskem i nadále kraluje tabulce.

Branky: 54. a 82. Pecháčková, 37. Plátková 89. T.Sisrová - 22. Švandová
Sestava FK Baumit Jablonec: Vávrová - Bendlová (63.Brogowská), Kučerová