Fotbalisté FK Jablonec odjeli na soustředění

02.07.2023 12:12:22 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Fotbalisté FK Jablonec odjeli na soustředění

Městečko Vals v oblasti Gitschberg Jochtal v jižním Tyrolsku se stává tradičním místem letního soustředění jabloneckých fotbalistů. Dnem 30. června se uvolnily ruce po skončení smlouvy v Polsku trenéru Radoslavu Látalovi, a mohl tak dát svůj podpis na smlouvu v Jablonci.

Do Alp si nový trenér odváží pořádně rekonstruovaný kádr, a tak jen doufejme, že z toho pro další ligový ročník uvaří pořádný perkelt a dá zapomenout na poslední dva ročníky.

V rámci přípravy sehrají Jablonečtí tři přípravné zápasy:

4. 7. v 16:00 FK Jablonec - WSG Tirol ve Wattens
7. 7. v 19:00 FK Jablonec - Wacker Innsbruck v Innsbrucku
9. 7. v 18:00 FK Jablonec - Al Shabab v Linzu

Chybí rekonvalescenti Tomáš Malinský a David Štěpánek, smlouvy prodloužili Hübschman, Považanec a Houska, opci klub uplatnil na Součka. Na zkoušku je v kádru také Šimon Gabriel z Plzně. Novými hráči na přestup jsou stopeři Kolumbijec Hurtada, Srb Tekijaški a mladý útočník Matouš Krulich z FC Turin.

Fanoušky pochopitelně zajímají jména, které si Látal do Alp odvezl:

Tři gólmani:
Jan Hanuš, odchovanec a navrátilec Vilém Fendrych a Vojtěch Myška.

Hráči do pole:
Akpudje, Černák, Gabriel, Hurtada, Martinec, Slávik, Souček, Tekijaški, Alegue, Houska, Hübschman, Jovovič, Kratochvíl, Nykrín, Pleštil, Považanec, Schön, Smejkal, Čanturišvili, Drchal, Chramosta, Ikaunieks, Krulich a Náprstek.

Je jisté, že takový průvan v kádru Střelnice ještě nezažila. Je jisté, že do podzimu půjde tým se zcela novou obranou. Prostě bude to zcela nový Jablonec a přejme si, aby při výběru těch vyvolených měl trenér Radoslav Látal se svým asistentem Tomášem Čížkem a nováčkem asistentem Janem Krobem šťastné oko.

Kromě přípravy hráčů na ligu budeme bedlivě pozorovat také rekontrukci travnaté plochy na Střelnice, která už začala a to také pěkně zhurta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nejprve koncert a pak jako obvykle...
Do Jablonce míří posila z Gruzie
Slepotu odnesli trenér s asistenty
Snad ta slepota na Střelnici nebude pokračovat

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace