Firmou roku 2021 je výrobce optických skel EcoGlass z Jablonce

23.09.2021 14:42:42 | Autor: David Pavlát | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Firmou roku 2021 je výrobce optických skel EcoGlass z Jablonce

V Libereckém kraji získala titul IBM Firma roku 2021 společnost EcoGlass, která vyrábí skleněné komponenty pro osvětlení. Mezi živnostníky vybojovala titul MONETA Živnostník roku 2021 Libereckého kraje Andrea Anna Ježková, která má obchod se širokým sortimentem výtvarných potřeb.

„Každodenní docházení do obchodu a intenzivní kontakt se zákazníky nám přinesl obrovský rozkvět. Začala jsme se o sortiment více zajímat, shánět nové dodavatele a zakládat si na osobnějších vztazích. Zlomem byla též loňská cesta na kreativní veletrh do Frankfurtu, odkud jsem si přivezla spoustu poznatků, obchodních kontaktů a znovu se posunula o notný kus dopředu," řekla vítězná živnostnice Andrea Anna Ježková.

Dostala se do širšího povědomí a začala získávat hromadu milých zpětných vazeb. Kamenná prodejna se zaměřuje na potřeby a materiály pro různé výtvarné techniky, kresbu, malbu a také všemožné rukodělné techniky, například vyšívání, drhání, modelování, pletení košíků, plstění, výrobu mýdel a svíček a mnohé jiné. Sortiment zahrnuje i takzvané sezónní zboží, to je dekoraci a tematické doplňky k dotvoření v období nejvýznamnějších svátků, Vánoc a Velikonoc, ale také v době podzimních a letních měsíců.

Předávání cen pro Firmu roku a Živnostníka 2021 v Libereckém kraji „Gratulujeme vítězce. V krajském kole celkem zaslouženě, byť těsně, zvítězila paní Andrea Anna Ježková. Paní živnostnice podniká v maloobchodě s výtvarnými potřebami a z malého obchůdku dokázala vytvořit širokosegmentovou prodejnu, která jejím zákazníkům, stejně jako majitelce, přináší spoustu radosti. Přejeme mnoho úspěchů ve finále na Žofíně," okomentoval vítěze porotce Jan Švarc z MONETA Money Bank.

Druhé místo získala Eva Hrstková věnující se šití outdoorového oblečení a spacáků. Třetí příčku obsadil Tomáš Janoušek, který vyrábí gravírované štítky a etikety na oblečení, stroje i nábytek.

Vítězná firma EcoGlass vyrábí skleněné komponenty pro osvětlovací aplikace pro automobilový průmysl, letištní osvětlení ranvejí, pouliční osvětlení nebo pro solární energetiku. Postupem času se z čistě vývojové společnosti stala i výrobní. „Největším úspěchem je, že je společnost na trhu tolik let navzdory měnícím se trendům a střídání ekonomicky více a méně úspěšných let," uvedl zakladatel společnosti Jiří Kočárek. V současné době má firma 55 zaměstnanců. Od konkurence ji nejvíce odlišuje rychlost technické podpory a rychlost interního vývoje technických řešení. Mezi zákazníky patří výrobci světlometů do aut, výrobci letištního osvětlení, pouličního osvětlení nebo výrobci solárních elektráren. Velká technická podpora a rychlá komunikace směřující ke spokojenosti zákazníka je největším cílem i do budoucna. Společnost chce i nadále nabízet chytrá technická řešení a dobře komunikovat se svými zákazníky.

„Ráda bych tímto za společnost IBM vítězné společnosti pogratulovala. Velmi kladně hodnotím firmu z hlediska inovací a technologického přínosu, a to jak z hlediska lokálního pohledu, tak z hlediska globálního působení. Přejeme hodně štěstí ve finálovém kole, tak i v dalším podnikání," zhodnotila volbu Michaela Zajoncová z IBM Česká republika.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala firma NORDBEANS zabývající se pražením výběrové kávy. Bronzovou příčku obsadila společnost Black Mountain vyrábějící originální dámské oděvy.

„Liberecký kraj byl odjakživa místem, kde působili úspěšní podnikatelé. Můžeme jmenovat například textilní magnáty z rodiny Liebiegů, Ginzkeyů, rod průmyslníků Richterů z Raspenavy či kapitány textilního průmyslu, rodinu Klingerů z Nového Města pod Smrkem. Po dlouhých desetiletích devastace podnikatelské sféry za dob socialismu nastala obroda a mnozí dnešní podnikatelé si v úspěšnosti v ničem nezadají se svými legendárními historickými předchůdci. Jsem velice rád, že jsem mohl nad soutěží opět převzít záštitu a poskytnout jí podporu," dodal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Předávání cen pro Firmu roku a Živnostníka 2021 v Libereckém kraji<br />Autor: David Pavlát V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje živnostníky, kteří dokázali v podnikání překonal nejrůznější nástrahy osudu, a přeci to nevzdali a pracují dál, zvítězil a toto ocenění v Liberci získala Kamila Dvořáková, která vyrábí bytový textil.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží IBM Firma roku 2021 a MONETA Živnostník roku 2021 se uskuteční 7. prosince na pražském Žofíně.

„V uplynulých měsících jsme museli všichni čelit nepoznaným výzvám, a to jak v osobním, tak profesním životě. Už dnes je více než zřejmé, že dopady po koronakrizi budou znatelné. Proto je důležité, aby malé a střední podnikání mělo silné základy a podnikatelé se byli schopni přizpůsobit nové situaci. Z toho důvodu je podpora tohoto segmentu nezbytná. Jsme proto rádi, že můžeme přispět ke zviditelnění podnikatelů i živnostníků ze všech koutů republiky, kteří se snaží neusnout na vavřínech a dělají maximum pro své podnikání i své okolí. I my se nejen v této době snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat a na našich malých i velkých projektech maximálně využívat spolupráce s místními dodavateli," řekla Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

IBM Firma roku 2021 Libereckého kraje:
1. EcoGlass, a.s. - výroba optického skla (Jablonec nad Nisou)
2. NORDBEANS s.r.o. - pražírna výběrové kávy (Liberec)
3. Black Mountain s.r.o. - výroba originálních dámských oděvů (Liberec)

MONETA Živnostník roku 2021 Libereckého kraje:
1. Andrea Anna Ježková - prodej výtvarných potřeb (Liberec)
2. Eva Hrstková - šití outdoorového oblečení a spacáků (Vratislavice nad Nisou)
3. Tomáš Janoušek - výroba gravírovaných štítků a etiket (Smržovka)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2021 Libereckého kraje:
Kamila Dvořáková - výroba bytového textilu (Mimoň)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Firmou roku sklářská společnost Lasvit. Živnostníkem Kamil Kublák
V Libereckém kraji uspělo kouzlo starého skla a obrábění plastů
Firma roku vyrábí městský mobiliář, vítězný živnostník oživil kolářství
Nejlepší firmou Liberecka je výzkumný ústav, živnostníkem sklář
Podnikání v kraji kralují šperky s českými granáty a historický nábytek
Nejlepší firmou kraje je Singing Rock, živnostníkem Jiří Pačinek
Firmou roku je liberecká HOKAMI CZ
Jana Havrdová z Turnova bojuje ve finále soutěže Živnostník roku
Firmou Libereckého kraje 2016 Hokami, živnostníkem Jana Havrdová
Pekárna a cukrárna Mikula je Firma roku 2015 Libereckého kraje
Firmou roku 2014 se stala sklářská firma Ajeto z Liberecka
V soutěži živnostník roku je třetí Petr Klamt ze Zásady
Jablonecký Kitl bronzovou firmou roku, živnostníkem Sobotka z Těpeř

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021
Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky
FK Jablonec sahal proti Lokomotivu Moskva po vítězství
Vznik česko-německého inovačního centra podpoří Liberecký kraj

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace