Evans Atelier vytváří skleněné vázy, mísy i umývadla

01.12.2020 21:39:25 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou

Evans Atelier vytváří skleněné vázy, mísy i umývadla

V rámci projektu Na zdraví řemeslu, který prostřednictvím krátkých videí přibližuje činnost bižuterních, sklářských a šperkařských firem, škol či muzeí z Křišťálového údolí, se představuje na webu www.nazdraviremeslu.cz také Evans Atelier - umělecké sklářské studio moderního designu z Vratislavic nad Nisou s dvacetiletou historií, které se specializuje na výrobu unikátních ručně zhotovených interiérových doplňků.

Studio disponuje nejen vlastním technickým zázemím a týmem designerů, ale i jedinečnými výrobními technikami, prostřednictvím nichž vytváří skleněné objekty výjimečných barev, tvarů i struktur. „Sama jsem objevila tento atelier teprve při loňském Víkendu Křišťálového údolí. Pokud má někdo blízko ke skutečně dekorativním výrazným mísám, vázám nebo jiným výrobkům, které budou v interiéru na první pohled viditelné, jsou pro něj ty od Atelieru Evans to pravé," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Každý kus z produkce Evans Atelieru vzniká samostatně - od návrhu přes výrobu až po konečné úpravy včetně ruční malby. Služby studia jsou proto ideální volbou, pokud někdo hledá profesionální sklářskou firmu pro zakázkovou výrobu.


Sortiment studia se skládá ze dvou základních kategorií. Studio Collection zahrnuje objekty výjimečných tvarů s nápaditým ručně malovaným dekorem. Vlastní unikátní patentované techniky umožňují firemním designérům dosáhnout výjimečných barevných odstínů a originálních textur. Hot Glass Collection pak sestává z hutně formovaných foukaných váz, mís a dalších interiérových doplňků.

Při tvorbě designových skleněných doplňků pro interiéry využívají ve studiu Evans Atelier nejrůznějších technologií. Jedna z nich je výroba takzvaného lehaného skla. To vzniká tak, že se nařezané skleněné tabule zabrousí, vloží do speciálních, vlastnoručně zhotovených keramických forem a za vysoké teploty nechají prohnout do zamýšleného tvaru. Objekty vytvořené touto technikou lze spatřit například v interiérech horského hotelu na Ještědu.

Další skupinou produktů v kolekci atelieru jsou ručně tvarované hutní a foukané sklářské objekty. Ty vznikají podle vlastních návrhů ve sklárnách po celé České republice. Tvůrci z Vratislavic se podílí i na speciálních projektech, kdy na přání zákazníka navrhnou a vyrobí skleněné doplňky či dekorace do konkrétního interiéru, ať už je to byt, hotel či jachta. V nabídce nechybí ani impozantní skleněná umývadla, která promění jakoukoliv koupelnu v netradiční, osobitý prostor.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na zdraví řemeslu: Křišťálové údolí představí série krátkých videí
Kraj spouští podporu regionálních výrobců s názvem Liberecký kraj sobě
Liberecký kraj je regionem zasvěceným sklářskému umění
Ostrov uprostřed Jablonce by měl nabídnout jedinečné zážitky
FOTO: Součástí Křehké krásy byla i výstava Trendy.Design.Produkce
Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020
FOTO: Na Křehkou krásu si našly cestu tisíce návštěvníků
Rok Křišťálového údolí: desetitisíce turistů i zmínka v New York Times
Křišťálové údolí láká k desítkám zážitků na jednu vstupenku
Preciosa Lighting předává Křišťálové údolí Libereckému kraji

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT qwqw
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zavřené kontaktní centrum v Jablonci

Magistrát města Jablonec nad Nisou oznamuje, že v úterý 11. února bude celý den uzavřené kontaktní pracoviště v budově radnice, kde je pokladna nebo třeba czech point. Důvodem je školení měkkých cílů.

Na průtahu Libercem dojde v únoru k částečné uzavírce

V sobotu 15. února dojde k dopravnímu omezení na průtahu Libercem na silnici I/35. Důvodem je rekonstrukce tunelu. Uzavřen bude jeden jízdní pás. Řidiči projedou v režimu 1+1. V sobotu 15. 2. začne instalace dopravního značení. Následně budou provedeny práce na elektrických rozvodech v tubusu směr Děčín - Praha. A od začátku března až do konce července bude probíhat kompletní rekonstrukce tubusu směr Praha - Děčín. Spolu s tunelem na silnici I/35 projdou rekonstrukcí i mosty nad Švermovou ulicí a Košickou ulicí u Babylonu. Stavební práce na průtahu Libercem plánují s omezením provozu do konce roku 2025. Zhotovitelem všech tří zakázek je společnost EUROVIA CZ a. s. za zhruba 246 milionů Kč bez DPH.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidiči, dávejte stále pozor na namrzlé silnice!
Dětské představení Michalovi mazlíčci v Tanvaldu
Program kina Jas a kultury v Tanvaldě na únor
Stříbrný vstup českých biatlonistů do mistrovství světa
ŘSD je připravena nasadit veškerou techniku

Nejčtenější články

10.02.: V čele OFS Jablonec Čičmance střídá Princ
11.02.: Střípky Městské policie Jablonec z víkendu 8. a 9. února
10.02.: Policisté zasahovali na I/35 při pronásledování odcizeného mercedesu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace