Dvě zlaté medaile Daniela Novotného

19.09.2023 21:31:43 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Dvě zlaté medaile Daniela Novotného

Mistrovství České republiky v atletice žáků proběhlo víkendu v Břeclavi. Danielu Novotnému z atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec se podařilo vybojovat dvě zlaté medaile.

Tu první medaili vybojoval v sobotu v hodu diskem, když již prvním pokusem hodil 56,33 a porazil jednoznačně dosavadního vedoucího průběžných tabulek Jaroslava Smělého z Lovosic. Na toto vítězství navázal v neděli ve vrhu koulí. V celé soutěži vedl od prvního pokusu a svůj nejlepší výkon 17,78 metru předvedl v závěrečném pokusu, což znamenalo jeho osobní rekord a vítězství nad Pavlem Stehlíkem z Kladna téměř o celý metr.

Velké poděkování patří jeho otci, který ho trénuje. V hodu diskem mu dobře sekundoval také Patrik Bene, který vybojoval páté místo v osobním rekordu 46,76 metru. Na stejném místě skončil také v běhu na 1500 metrů překážek Vítek Štembera časem 4:41.91 s. Šesté místo výkonem 49,90 metru v hodu kladivem vybojoval Matyáš Maška.

Nejúspěšnější žákyní LIAZU Jablonec byla Emilie Hornová v běhu na 150 metrů. V rozběhu byla druhá časem 19.18 s, a to znamenalo, že pouze rozdíl jedné setiny ji dělil od postupu do finále A. Ve finále B zaběhla 19.12 s, a tím skončila na celkovém osmém místě. Stejné umístění vybojoval Filip Čermák v běhu na 800 metrů, nejprve si vybojoval postup v rozběhu časem 2:02.90 minuty, ale ve finále nestačil zachytit rychlý začátek a skončil až osmý časem 2:08.31 s.

Z dalších výsledků: dálka Tomáš Honců 588 cm, Klára Kaděrová 60 m 8.33, štafeta 4x300 m ve složení Peroutková, Kaděrová, Píchová, Hornová 2:59,67 s. Mistrovství se zúčastnilo celkem 620 účastníků ze 147 oddílů republiky. Nejméně jednu medaili získalo 67 oddílů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajský přebor dospělých v atletice se uskutečnil v Mladé Boleslavi
Jedenáctka atletů LIAZU odjíždí na MČR žactva
Družstvo juniorů LIAZU postoupilo na MČR
Na MČR veteránů získali atleti TJ LIAZ medaile a vytvořili i rekordy
Obrazem: Třetí kolo přeboru družstev dorostu a juniorů
Obrazem: Čtvrté kolo Krajského přeboru družstev atletů v Rumburku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace