Dvě zlaté medaile Daniela Novotného

19.09.2023 21:31:43 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Dvě zlaté medaile Daniela Novotného

Mistrovství České republiky v atletice žáků proběhlo víkendu v Břeclavi. Danielu Novotnému z atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec se podařilo vybojovat dvě zlaté medaile.

Tu první medaili vybojoval v sobotu v hodu diskem, když již prvním pokusem hodil 56,33 a porazil jednoznačně dosavadního vedoucího průběžných tabulek Jaroslava Smělého z Lovosic. Na toto vítězství navázal v neděli ve vrhu koulí. V celé soutěži vedl od prvního pokusu a svůj nejlepší výkon 17,78 metru předvedl v závěrečném pokusu, což znamenalo jeho osobní rekord a vítězství nad Pavlem Stehlíkem z Kladna téměř o celý metr.

Velké poděkování patří jeho otci, který ho trénuje. V hodu diskem mu dobře sekundoval také Patrik Bene, který vybojoval páté místo v osobním rekordu 46,76 metru. Na stejném místě skončil také v běhu na 1500 metrů překážek Vítek Štembera časem 4:41.91 s. Šesté místo výkonem 49,90 metru v hodu kladivem vybojoval Matyáš Maška.

Nejúspěšnější žákyní LIAZU Jablonec byla Emilie Hornová v běhu na 150 metrů. V rozběhu byla druhá časem 19.18 s, a to znamenalo, že pouze rozdíl jedné setiny ji dělil od postupu do finále A. Ve finále B zaběhla 19.12 s, a tím skončila na celkovém osmém místě. Stejné umístění vybojoval Filip Čermák v běhu na 800 metrů, nejprve si vybojoval postup v rozběhu časem 2:02.90 minuty, ale ve finále nestačil zachytit rychlý začátek a skončil až osmý časem 2:08.31 s.

Z dalších výsledků: dálka Tomáš Honců 588 cm, Klára Kaděrová 60 m 8.33, štafeta 4x300 m ve složení Peroutková, Kaděrová, Píchová, Hornová 2:59,67 s. Mistrovství se zúčastnilo celkem 620 účastníků ze 147 oddílů republiky. Nejméně jednu medaili získalo 67 oddílů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajský přebor dospělých v atletice se uskutečnil v Mladé Boleslavi
Jedenáctka atletů LIAZU odjíždí na MČR žactva
Družstvo juniorů LIAZU postoupilo na MČR
Na MČR veteránů získali atleti TJ LIAZ medaile a vytvořili i rekordy
Obrazem: Třetí kolo přeboru družstev dorostu a juniorů
Obrazem: Čtvrté kolo Krajského přeboru družstev atletů v Rumburku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace