Dvě výhry oslabené Bižuterie v žákovské lize

25.10.2010 18:54:25 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Dvě výhry oslabené Bižuterie v žákovské lize

Mladé jablonecké basketbalistky zvládly víkendové dvojutkání na domácí palubovce, když si jasně poradily s Mladou Boleslaví 83:55 a po boji přehrály i sousední Brandýs nad Labem 62:52.

Domácí premiéru v lize žákyň absolvovala s týmem asistentka trenéra Jitka Wirsigová a měla k dispozici pouze desítku zdravých hráček na laviče. Vedle nich posedávaly tři hráčky s berlemi. „Chybí prakticky celá základní pětka, protože další tři jsou na dovolené, včetně trenéra Čmejrka. Je vidět, že máme kádr velmi vyrovnaný, protože jsme to zvládly,“ spokojeně hodnotila zápasy Wirsigová.

Bižuterie – AŠ Mladá Boleslav 83:55 (18:6, 41:17, 55:33)

Sobotní zápas byl pěkný i na pohled, hra se přelévala rychle na obě strany a pro domácí bylo podstatné, že byli neustále ve vedení. Rozehrávku vzala na sebe dvojice Pilná s Petrou Hujerovou, která tak zastoupila svoji zraněnou sestru Míšu. Petře Pilné se navíc dařilo i střelecky a byla po oba dny i nejlepší střelkyní.

Sestava a body: Pilná 22, Novotná 14, P. Hujerová 13, Brožková 10, Bartlová, Syrová 5, Nikendeyová  a Gladkovová 4, Zajíčková 2, Ceralová.

Bižuterie – BK Brandýs nad Labem 62:52 (14:11, 31:22, 41:27)

Žákyně z Brandýsa jsou tradičním soupeřem i z různých turnajů, takže určité obavy z výsledku byly oprávněné. Jablonecké bojovnice prokázaly vyrovnanost početného kádru a po celý zápas byly stále o pár košů napřed. Ve druhé čtvrtce si děvčata vytvořila desetibodový náskok, který se po půli navršil dokonce až na čtrnáct. Stále nebylo nic jistého, soupeřky snížily až na tři body, ale tentokrát to na sebe vzala Markéta Nikendeyová a svůj tým podržela.

Body Bižuterie: Pilná 19, Brožková 12, Nidendeyová 11, P. Hujerová 10, Bartlová 5, Novotná 3.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
Vánoční strom a betlém rozsvítili i v Loužnici
Zítřek se nekoná divadlo nezaplnil, nabídl ovšem intenzivní zážitek
Výstavu betlémů a pohlednic Jiřího Škopka pořádají v Hejnicích
Naučná stezka horského spolku provede ještědskými vápenci

Nejčtenější články

01.12.: Autobusová linka z Jablonce vede až na Maliník, vznikla tam otočka
03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace