Družstvo mužů LIAZU Jablonec obhájilo třetí místo

22.08.2023 20:12:36 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V sobotu proběhlo v Liberci poslední kolo první atletické ligy mužů a žen. Za velmi teplého počasí se bojovalo o každý ligový bod. Svou letošní suverenitu potvrdili obě družstva Sokola Kolín, která zvítězila i v závěrečném čtvrtém kole. Družstvo mužů tentokrát nastoupilo s řadou mladých nadějí a obsadilo v tomto kole čtvrté místo. Díky výsledků z minulých kol to v celkovém hodnocení první ligy znamenalo obhajobu třetího místa.

Nejúspěšnější bodujícím závodníkem byl Lukáš Preisler, který bodoval v dálce výkonem 648 cm, v běhu na 400 metrů překážek 55.99 s, na 110 metrů překážek 15.79 s a byl členem vítězné štafety na 4x100 metrů i štafety 4x 400 metrů, která doběhla na druhém místě. Celkem to znamenalo pro družstvo bodový zisk 29 bodů.

Druhým nejúspěšnější bodujícím závodníkem byl Jakub Zajíček, který byl dvakrát třetí na 200 metrů výkonem 22.53 s a na 400 metrů zaběhl čas 48.97 s. Další body přidal za obě štafety. Což znamenalo zisk 26 bodů.

Dosavadní nejúspěšnější bodující závodník LIAZU Štěpán Schubert měl tenkrát velkou smůlu, když ve finále na 100 metrů ulil start. Vše se snažil vynahradit svým prvním startem v běhu na 400 metrů překážek, kde doběhl na druhém místě časem 55.94 s a byl ještě členem vítězné štafety na 4x 100 metrů.

Potěšitelné je, že v tomto kolo bodovalo 21 závodníků. Družstvo mužů má dobrou perspektivu do příští sezony, kdy bude mít šanci bojovat o ligové body ještě osm nadějných závodníků z řad dorostenců a juniorů.

Z výsledků družstva mužů: Štafeta 4x100 m - 1. ve složení Kadavý, Zajíček, Koravský, Schubert 42.84 s, štafeta 4x400m - 2. ve složení Kadavý, Koravský, Jehlička, Zajíček 3:23.49 min, tyč-2= Martin Mikula a Velička Karel oba 427 cm, 110 m př. - 2. Sam Ojo Omorodion 15.38 s, oštěp - 3. Petr Stránský 56,94 m, 800 m - 3. Tomáš Jehlička 1:57.27 min, kladivo - 4. a 5. Patrik Danilevič 54,93 m a Bohumil Janoušek 54,02 m, 200 m - 4. Matěj Koravský 22.62 s, 1500 m - 4. Richard Hübner 4:05.18 s.

Pořadí ve čtvrtém kole muži: 1. Sokol Kolín 269 bodů, 2. AC Mladá Boleslav 241, 3. AC Stará Boleslav 232, 4. LIAZ Jablonec 222,5, 5. SK Jeseniova 171,5, 6. Slovan Liberec 118,5, 7. Spartak Ústí n. L. 118,5, 8. AC Sparta Praha 61.

Konečné pořadí první ligy mužů: 1. Sokol Kolín 30 hlavních bodů, 983,5 pomocných, 2. AC Mladá Boleslav 26/839,5, 3. LIAZ Jablonec 21/825,5, 4. Stará Boleslav 19/794, 5. Slovan Liberec 18/658, 6. SK Jeseniova 17/757, 7. Spartak Ústí n. L. 9/583,5, 8. AC Sparta Praha 4/420.

Družstvo žen LIAZU nastoupilo do posledního kola ve značně oslabené sestavě. K utkání nastoupilo pouze osm závodnic, které všechny bodovaly, ale jejich bodový zisk 127 bodů stačil pouze na osmé místo. Přesto po čtyřech kolech z toho nakonec bylo celkové čtvrté místo.

Nejlépe se dařilo Kateřině Kadavé, která vybojovala pro družstvo 37,25 bodů. Zvítězila v běhu na 100 metrů překážek 14.51 s byla členkou vítězné štafety na 4x 100 metrů, druhá skončila v dálce 536 cm a třetí v trojskoku 11,07 m.

Druhou nejúspěšnější byla Adéla Sochorová, členka vítězné štafety na 4x 100 metrů a třetí v běhu na 400 metrů 59.65 s a čtvrtá na 200 metrů 26.07 s. Pro družstvo to znamenalo zisk 23,25 bodů.

Z dalších výsledků: 3000 m př. - 1.Melanie Carpentier 12:25.27 min, štafeta 4x 100 m - 1. ve složení Kadavá, Kumstátová, Sochorová, Novotná 49.73 s, 400 m př. - 3. Pavla Kumstátová 64.49 s, dálka a 100 m - 5. Eliška Latislavová 525 cm a 12.95 s.

Pořadí družstev žen ve čtvrtém kole: 1. Sokol Kolín 271, 2. SK Jeseniova 198, 3. VTŽ Chomutov 190,5, 4. Stará Boleslav 170,5, 5. Slovan Liberec 170,5, 6. Sokol Hradec Králové 163,16. 7. AC Mladá Boleslav 148,33, 8. LIAZ Jablonec 127, 9. AC Sparta Praha 26.

Konečné pořadí první ligy žen: 1. Sokol Kolín 33 hlavních a 659,5 pomocných bodů, 2. VTŽ Chomutov 29/831,5, 3. Stará Boleslav 27/766, 4. LIAZ 24/755, 5. SK Jeseniova 21/663, 6. Slovan Liberec 17/624, 7. Sokol Hradec Králové 15/608,66, 8. AC Mladá Boleslav 9/476,83, 9. AC Sparta Praha 5/189,5.