Druhé kolo přeboru určilo již favority?

26.08.2012 14:47:31 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Druhé kolo fotbalového přeboru Jablonecka oddělilo v tabulce po pouhých dvou kolech čtyři týmy bez porážky a z nich dva, které tvoří úplnou špici ty, že nastřílely desítku resp. téměř desítku gólů. Na konci jsou zatím také čtyři celky bez bodu, ale nejhůř je na tom kokonínské béčko se skórem 2:13. Střelcem kola je Hnídek z Tanvaldu, kterému se povedl hattrick.

Albrechtice/Jiřetín : Kořenov 1 : 0 (1 : 0)

Utkání se hrálo za příjemného fotbalového počasí, ale to nebylo znát na průběhu utkání. Domácí se snažili od prvních minut zatlačit soupeře a co nejdříve vstřelit branku, ale to samé chtěli i hosté a tak se útoky a střely na branku střídaly na obou stranách. Po čtvrthodině přišla rychlá akce domácích po pravé straně a na úrovni velkého vápna z úhlu tvrdě po zemi vystřelil Foubík a brankář na přesnou střelu k tyči nestačil reagovat a domácí se ujali vedení. Domácí několikrát podržel výbornými zákroky brankař Brož.Ve druhé půli byli hosté herně lepší, ale střelecky vycháleli na prázdno i když to většinou byli oni kdo stříleli na branku.V závěru se už domácí jen snažili udržet jednobrankový náskok.V samém závěru utkání došlo ke zranění domácího hráče Koldovského, když po uklouznutí mu hostující hráč přišlápl ruku a je podezření na zlomeninu.
Branka: 15.Foubík. Rozhodčí: Kafka. ŽK: 0:1. Diváků 100. Albrechtice: Brož - Jelínek, Vávra, Bártl, Foubík - M. Sedlák, Koldovský(89.Rádl), Prokop (46.Rydval), Věříš - Trdla, Verner . Kořenov: Fichtner - Posejpal, Klinger, Žilla, Ježek - Biasutto (46.Doležal), Malec, Kohút, Kobr(46.Břicháček) - Šnýdl, Šebek.

Tanvald - Kokonín B 6 : 0 (3:0)

Domácí nastoupili do zápasu s odhodláním odčinit prohru z minulého kola v Jenišovicích, proti sobě však měli soupeře, který přijel s defenzivní taktikou. Tanvald se ujal režie hry, své šance však ne a ne proměnit. Střeleckou smůlu Tanvaldu se tak podařilo protrhnout v 15. min. Hnídkovi, který po dorážce dopravil míč do soupeřovi sítě. Poté přišlo poměrně hluché místo zápasu, až ke konci poločasu se dokázali za Tanvald trefit Svoboda a Pohl. Ve druhém poločase pokračoval tlak Tanvaldu, bohužel střelecká úspěšnost trochu pokulhávala. Tanvaldským se přesto podařilo do konce utkání vstřelit ještě další tři góly, a soupeř může děkovat brankáři Penzovi, že skóre nebylo ještě výraznější. 3 body tak zůstávají zaslouženě doma. Góly: 15., 62. a 70. Hnídek, 43. Svoboda, 45. Pohl, 85. Pekař. Rozhodčí: Nagy - Šikl, Kočíb. ŽK: 1:2. Diváků: 150. Tanvald: Pohořalý - Sklenička, Pekař, Ducháček, Koželuh - Pohl, Gombala, Kristek (57. min. Borski), Svoboda - Hnídek, Prusík. Kokonín B: Penz - Šourek, Holler, Svoboda, Gut - Firman, Klacek, Toriška, Winkler - Štryncl, Růžička. Střídali: Kunze, Papírník, Lhota.

Rychnov - Držkov B 3 : 0 (2:0)

Rychnov byl od začatku utkání lepší, držel balon na svých kopačkách a vypracoval si několik tutovek, ale neproměnil je. Celý poločas se odehrával na polovině hostů a domací kanonýři se nemohli prosadit. Až ve 37. minutě Raška dopravil balon do sítě a za chvíli domácí navýšili na rozdíl dvou branek. Druhá půlka už byla vyrovnaná a i hostující mužstvo si vypracovalo několik šancí, ale využít je nedokázaili. Domácí přidali v závěrečných minutách ještě třetí gól Mahdalem z 25 metrů pod břevno.
Branky: 37. Raška, 45. Kalina, 81. Mahdal. Rozhodčí: Albl - Kořínek, Frey. ŽK: 0:1. Diváků: 150. Rychnov: Lumnitzer - Levinský, Tučřani, Petr, Mahdal - M. Pfeifer (75. Jindra), Kalina, Kubát, Z. Pfeifer (62. Eder) - Raška (81. Strnad), Janků. Držkov B: Mrkvička - Nikodým, Polman, Kadeřábek, Somr - Landovský (46. Brychta), Vrbata, Linhart, Kořínek - Fišer, Machula.

Hodkovice - Jenišovice B 2 : 0 (1:0)

Po celý zápas měli hodkovičtí fotbalisté hru ve své moci a důležitý krok k tomu udělali již v počátku utkání, když šli v 10. minutě do vedení 1:0. Hosté toho moc nepředvedli a jejich aktivita byla soustředěna pouze do brejků. Druhý poločas byl rovněž jednoznačný a od větší porážky uchránil svůj tým pouze skvělý brankář Jenišovic Holubetz. Branky: 10. Pánek, 76. Nevyhoštěný. Rozhodčí: Lejsek. Bez karet. Diváků: 80. Hodkovice: Kvapil: Řepka, Bouška, Vojtíšek, Kraus - Škopan, Pánek, Matějka, Bendák - Pešek (51. Košek), Mariňák (65. Nevyhoštěný). Jenišovice B: Holubetz - T. Praisler, Svoboda, Obršlík, Schmidt - Preisler (65. Hanuš), Rosenbaum, Vodháněl, Imlauf (79. H. Strnad), J. Strnad (46. Vlasák).

Janov - Josefův Důl 4 : 1 (2:1)

Domácí měli převahu po celý zápas a mohli vstřelit i více branek, ale hodně šancí zahodili. Josefodolští vystřelili pouze jedinkrát na bránu domácích, ale vstřelili z této šance jediný svůj úspěch. Branky: 7. Suchánek, 30. Majer, 55. Martínek, 57. Janoušek - 45. Bělohradský. Rozhodčí: Hušek. ŽK: 0:1. Diváků: 100. Janov: Ducháček - Puchrik (46. Huk), Zámečník, R.Martínek, Pilz - Suchánek, Majer, Janoušek, Elgheriani - Dejmek, Kovalda. Josefův Důl: Német - Volek, Kadlec, Rezler (76. Vrňák), Procházka (66. Procházka) - Čapek, Bělohradský, Mladonický, Efenberg - Oberhofner, Bobysud.

Pěnčín B - Smržovka 5 : 2 (4:2)

O výsledku a jednoznačné výhře domácích rozhodla úvodní půlhodinka, ve které inkasovali Smržovští čtyři branky a bylo po zápase. K otočení výsledku nepomohly ani dva slepené góly v závěru prvního poločasu. Ve druhé části domácí povolili a hosté vyrovnali hru, ale měli potíže s proměňováním šancí a tak Pěnčínští těsně před závěrem tři body pojistili. Branky: 4. a 82. Vávra, 22. Pumrle, 23. Šupík, 33. Mastník - 38. Brož, 39. Skála. Rozhodčí: Šoun. ŽK: 1:0. Diváků: 80. Pěnčín B: Matějček - Hušek, Vávra, Jiskra (84. Novák), Matůška - Pleštil, Pumrle, Lang, Šupík (61. M. Bukvic), P. Bukvic - Šikola (26. Mastník). Smržovka: Macek - Jabálek (60. Jelínek), Patočka, Sucharda, Brož - Skála, Šich (21. Štěpánek), P. Picka, Hrabánek - Brož, L. Kedroň (76. Novák).