O vítězství Vlků rozhodlo až prodloužení

07.01.2018 14:28:45 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

O pořádné překvapení se mohla postarat v sobotu hned od půl čtvrté odpolední Bílina. Draci doma přivítali první Jablonec a málem brali výhru. Hosté sice po třiadvaceti minutách vedli na severu Čech 3:1, jenže o náskok postupně přišli. Bílinští otočili na 4:3, s Vlky to vypadalo zle. Zachránil je až v 60. minutě Pavlů, jenž duel poslal do prodloužení a bod navíc nakonec vydřeli Jablonečtí, během nastavené pětiminutovky se prosadil Havlas.

Další utkání ze špice dopadlo překvapivě HC Děčín - HC Stadion Vrchlabí 2:11 (1:4, 1:3, 0:4).

HC Draci Bílina - HC Vlci Jablonec 4:5 (1:0, 3:2, 0:1 - 0:1) po prodloužení

Nezvykle od půl čtvrté odpoledne nastupovali Vlci k utkání na ledě Bíliny. A po dvou hodinách cesty autobusem, který netopil, v něm nezačali nejlépe. Během prvních pěti minut hry měli dva vyloučené a domácí druhou přesilovku přetavili ve vedení v zápase. Jenže specifický metr na posuzování zákroků použili muži v pruhovaném i na domácí Draky a v početní výhodě byli úspěšní i Vlci. Více nahozením než střelou překvapil domácího gólmana nový obránce Korecký a v 8. minutě zápasu bylo srovnáno. Poté se více bojovalo, než hrál pohledný hokej a i přes šance na obou stranách se skóre do konce první části nezměnilo.

To na začátku druhého dějství to vypadalo jinak! Vyloučení na straně domácích potrestal ve 22. minutě Havlas a než se domácí vzpamatovali, přidal po 14 vteřinách další branku Brokeš. Vedení o dvě branky, ale Vlky poněkud ukolébalo a bojující Draci chyby v defenzívě hostí potrestali. V polovině utkání bylo dokonce srovnáno. Střelecká aktivita byla v těch chvílích více na hokejkách hostujícího týmu, jenže domácí gólman odolával a navíc měl na své straně i několikrát „zasahující" brankovou konstrukci. Nejmarkantněji se to projevilo ve 34. minutě - po dělovce Nevyhoštěného se puk odražený od tyče dostal za záda hostujících beků k domácímu Procházkovi a ten únik zakončil přesnou střelou - 4:3 pro Draky! To byl také stav na ukazateli po dvou třetinách.

Ta poslední pak přinesla bojovný hokej se snahou Vlků o zvrat. To se však dlouho nedařilo a zdálo se, že body zůstanou v Bílině. V čase 58:36 ale putoval ne trestnou lavici domácí Kail a Vlci vsadili vše na hru bez brankáře. Hra 6 na 4 se vyplatila! Třiadvacet vteřin před koncem vyslal projektil z pravého kruhu Pavlů a domácí brankář byl bez šancí - vyrovnáno ! V následném prodloužení, hraném ve třech hráčích, byli aktivnější hosté. Kotouč drželi více na svých holích a odměna jim přišla minutu před vypršením času - Víškovu střelu ještě domácí brankář dokázal vyrazit, na dorážku dojíždějícího Havlase byl ale „krátký" a Vlci si tak vybojovalo dva body za vítězství v prodloužení.

„Škoda zaváhání ve druhé třetině, kdy jsme přenechali vedení Drakům. Mohli jsme si odvážet tři body, ale za tohoto vývoje díky za body dva. Trefa Pavlů přišla v poslední chvíli a prodloužení pak již bylo v naší režii," komentoval zápas vedoucí Vlků Březina.

Jablonečtí hokejisté stále drží vedení ve II. hokejové lize skupina západ a ve středu 10.1. mohou pozici potvrdit v domácím zápase se Dvorem Králové.

Branky a nahrávky: 6. Fučík (Procházka), 26. Kobes (Sýkora, Gevorkian), 29. Kolíček, 34. Procházka (Böhm) - 9. Korecký (Babec), 22. Havlas (Brokeš, Peřina), 23. Brokeš (Babec), 60. Pavlů (Havlas, Peřina), 64. Havlas (Víšek). Vyloučení: 7:8, navíc L. Tondr (Jbc) 10 min. osobní trest. Využití: 2:3. Sestava Vlků: Hosnedl (Petrželka) - Moravec, M.Tondr, Čechura, Pavlů, Pilař. Korecký, Zeman - Nevyhoštěný, Bříška, L. Tondr - Víšek, Havlas, Peřina - Mulač, Brokeš, Babec - Gecko.