Deváťáci z tanvaldské sportovky jezdili na Vltavě
30.06.2020 11:41:41 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Sport | Obce: Tanvald
Vrcholem pravidelných vodáckých výcviků, které jsou součástí výuky na ZŠ Tanvald, Sportovní ulici ve všech ročnících, je splutí naší nejdelší řeky Vltavy.
Krásné chvíle prožili i žáci devátých ročníků v červnu letošního roku. Tradičně splouvali Vltavu z Vyššího Brodu do Boršova s přenocováním v Rožmberku, v kempu Vltavan v Českém Krumlově a na Dívčím Kameni. Po vydatných deštích se tolik nenadřeli, voda tekla svižně, ale bezpečně. Zároveň vodácké dovednosti deváťáků už jsou na velmi slušné úrovni.
Z Boršova se přesunuli MHD dopravou a na inline bruslích do slalomářského kanálu v Českém Vrbném. Tady stanovali dvě noci a přes den trénovali v kanálu. Nejprve sjížděli kanál na vestách, abychom byli připraveni na nečekané „cvaknutí“ v lodi. Poté už přišla na řadu nafukovacích baraka a jízda v kajaku. Ve volných chvílích vyrazili po inline stezkách do Českých Budějovic a na zámek Hluboká. „Byli jsme rádi, že si to deváťáci mohli užít a společně se rozloučit. Velmi děkujeme SVČ v Tanvaldě a zároveň deváťákům za prima týden na vodě," uvedla za ZŠ Sportovní Tanvald Jana Tůmová.
Související články
Tanvaldská sportovka v pohybu
Základní škola Tanvald Sportovní láká ke studiu
Lyžáky na tanvaldské sportovce
Před tanvaldskou sportovkou se tančilo, zpívalo a z oblohy létali andělé
Sportem dětí Tanvald žije
Seznamovací kurzy šesťáků na tanvaldské sportovce
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 55 fotek)
Firmy v regionu Tanvald
SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch končí ve funkci
Ministr životního prostředí Igor Červený po vzájemné dohodě odvolal z funkce ředitele Správy Krkonošského národního parku Robina Böhnische. Správu KRNAP vedl Robin Böhnisch od ledna 2018. Do jejího čela nastoupil s ambicí propojovat odbornou ochranu přírody s otevřenou komunikací směrem k obcím, partnerům i veřejnosti. Během svého působení organizaci směřoval k moderní, odborně silné a datově podložené instituci. Podílel se na přípravě i prosazení klíčových strategických dokumentů. Více podrobbností na Našem Pojizeří
Kraj školám usnadní dopravu žáků na výukové programy
Výukové programy v iQlandii patří mezi ty, které dokážou žáky nadchnout pro vědu a techniku a nabídnout jim učení jinak než jen v lavicích. Pro některé školy ale může být překážkou samotná doprava. Liberecký kraj proto i ve druhém pololetí tohoto školního roku pokračuje v podpoře dopravy žáků na výukové programy do iQlandie a nabízí školám možnost žádat o dotaci průběžně. „Chceme, aby se kvalitní a inspirativní výukové programy dostaly ke všem dětem bez ohledu na to, odkud pocházejí. Doprava bývá často tou největší překážkou, a proto ji kraj školám pomáhá řešit," upřesnila radní Libereckého kraje pro resort školství a sportu Jitka Skalická.
Nejnovější články
V Harrachově už po 78. přivítá jaro Krakonoš
Volejbalové drama na Malé Skále: domácí otočili z 0:2 na 3:2
Zraněného řidiče v Jablonci vyprošťovali hasiči
Rekonstrukce inženýrských sítí omezí dopravu v centru Jablonce
V Jablonci nad Nisou shořela kůlna
Nejčtenější články
12.03.: V Jablonci nad Nisou shořela kůlna
12.03.: Zraněného řidiče v Jablonci vyprošťovali hasiči
12.03.: Rekonstrukce inženýrských sítí omezí dopravu v centru Jablonce
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.