Česká reprezentace ovládla Mistrovství Evropy v králičím hopu!

20.11.2022 18:25:26 | Autor: Vendula Kohoutová | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Česká reprezentace ovládla Mistrovství Evropy v králičím hopu!

Během uplynulého víkendu hostila Česká republika Mistrovství Evropy v králičím hopu. Na této sportovní události tak nemohla chybět ani česká reprezentace, která předvedla neuvěřitelné výkony a získala 8 titulů Mistra Evropy z celkových 10. Stala se tak nejúspěšnější reprezentací v historii tohoto sportu!

Překvapivé výkony, emoce, napětí a skvělá atmosféra. To bylo 8. Mistrovství Evropy v králičím hopu v Jablonci nad Nisou, které se zde konalo od 18. do 19. 11. 2022. Ti nejlepší z České republiky na mistrovství reprezentovali naši zemi v těžké konkurenci nejlepších evropských soutěžících. Čeští reprezentanti na sobě ale nedali znát tíhu pořadatelské země a po prvních dvou disciplínách, které ovládla německá reprezentace, vybojovali zbývajících osm titulů Mistra Evropy z celkových deseti!

Česká reprezentace s ošerpovanými Mistry Evropy pro rok 2022<br />Autor: Zuzana Kotlíková Součástí české výpravy byl i několikanásobný Mistr České republiky a jediný muž české reprezentace, David Rozkošný. Ten se se svými králíky a dechberoucími výkony, za hlasité podpory naplněné sportovní haly, stal Mistrem Evropy hned ve 3 disciplínách. Svým umístěním předčil všechna svá očekávání a stal se nejúspěšnějším závodníkem celého mistrovství.

Celkem se zde během 2 dnů představilo 60 závodníků a 205 králíků - svou zemi zde reprezentovali závodníci ze Švédska, Německa, Slovenska a samozřejmě nechyběla již zmíněná česká reprezentace. Právě švédská reprezentace patřila k favoritům, ale neodvezla si ani jedno 1. místo. Vždy skončila za neporazitelným Davidem Rozkošným z Česka. Mistrovství se mohly zúčastnit jen závodní dvojice, které se ve svých zemích kvalifikovaly pro tento nejvyšší závod.

Mistrovství světa se v králičím hopu nekoná, proto se jedná o nejprestižnější událost králičího hopu ve světě. Od pátečního rána až do sobotního večera závodníky i návštěvníky čekal nabitý sportovní program plný překvapivých výsledků. Sportovní hala v Jablonci nad Nisou poskytla zázemí nejen závodníkům, ale i několika stem králíků. Pořadatelé tak museli zajistit prostorné klece, dostatek sena a krmiva či rozcvičovací dráhy.

Vyhlášení výsledků elitního parkuru<br />Autor: Petra Svatoňová Pořadatelem mistrovství byl Český svaz chovatelů, z.s., Klub králičí hop pod hlavičkou Evropského svazu chovatelů, Klub králičí hop je neziskovou organizací, která se zabývá celkovou organizací a propagací králičího hopu v České republice.

Králičí hop je sportovní disciplína, ve které závodí člověk se svým králíkem. Králík je člověkem veden na vodítku a postroji. Na regulérní průběh celé soutěže dohlíží kvalifikovaný rozhodčí. Králíci závodí celkem ve čtyřech disciplínách: v rovinné dráze, parkuru, skoku vysokém a skoku dalekém. Rovinná dráha a parkur jsou ještě rozděleny na čtyři výkonnostní kategorie - lehká, střední, těžká a elitní třída. Vítězové těchto disciplín se stali Mistry Evropy pro rok 2022.

Výsledky elitního parkuru: 1. David Rozkošný (CZE), 2. Tina Nylund (SWE), 3. Andrea Krupařová (CZE),4. Michaela Kratochvílová (CZE).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mistrovství Evropy v králičím hopu se koná v Jablonci

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace