Česká reprezentace ovládla Mistrovství Evropy v králičím hopu!

20.11.2022 18:25:26 | Autor: Vendula Kohoutová | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Česká reprezentace ovládla Mistrovství Evropy v králičím hopu!

Během uplynulého víkendu hostila Česká republika Mistrovství Evropy v králičím hopu. Na této sportovní události tak nemohla chybět ani česká reprezentace, která předvedla neuvěřitelné výkony a získala 8 titulů Mistra Evropy z celkových 10. Stala se tak nejúspěšnější reprezentací v historii tohoto sportu!

Překvapivé výkony, emoce, napětí a skvělá atmosféra. To bylo 8. Mistrovství Evropy v králičím hopu v Jablonci nad Nisou, které se zde konalo od 18. do 19. 11. 2022. Ti nejlepší z České republiky na mistrovství reprezentovali naši zemi v těžké konkurenci nejlepších evropských soutěžících. Čeští reprezentanti na sobě ale nedali znát tíhu pořadatelské země a po prvních dvou disciplínách, které ovládla německá reprezentace, vybojovali zbývajících osm titulů Mistra Evropy z celkových deseti!

Česká reprezentace s ošerpovanými Mistry Evropy pro rok 2022<br />Autor: Zuzana Kotlíková Součástí české výpravy byl i několikanásobný Mistr České republiky a jediný muž české reprezentace, David Rozkošný. Ten se se svými králíky a dechberoucími výkony, za hlasité podpory naplněné sportovní haly, stal Mistrem Evropy hned ve 3 disciplínách. Svým umístěním předčil všechna svá očekávání a stal se nejúspěšnějším závodníkem celého mistrovství.

Celkem se zde během 2 dnů představilo 60 závodníků a 205 králíků - svou zemi zde reprezentovali závodníci ze Švédska, Německa, Slovenska a samozřejmě nechyběla již zmíněná česká reprezentace. Právě švédská reprezentace patřila k favoritům, ale neodvezla si ani jedno 1. místo. Vždy skončila za neporazitelným Davidem Rozkošným z Česka. Mistrovství se mohly zúčastnit jen závodní dvojice, které se ve svých zemích kvalifikovaly pro tento nejvyšší závod.

Mistrovství světa se v králičím hopu nekoná, proto se jedná o nejprestižnější událost králičího hopu ve světě. Od pátečního rána až do sobotního večera závodníky i návštěvníky čekal nabitý sportovní program plný překvapivých výsledků. Sportovní hala v Jablonci nad Nisou poskytla zázemí nejen závodníkům, ale i několika stem králíků. Pořadatelé tak museli zajistit prostorné klece, dostatek sena a krmiva či rozcvičovací dráhy.

Vyhlášení výsledků elitního parkuru<br />Autor: Petra Svatoňová Pořadatelem mistrovství byl Český svaz chovatelů, z.s., Klub králičí hop pod hlavičkou Evropského svazu chovatelů, Klub králičí hop je neziskovou organizací, která se zabývá celkovou organizací a propagací králičího hopu v České republice.

Králičí hop je sportovní disciplína, ve které závodí člověk se svým králíkem. Králík je člověkem veden na vodítku a postroji. Na regulérní průběh celé soutěže dohlíží kvalifikovaný rozhodčí. Králíci závodí celkem ve čtyřech disciplínách: v rovinné dráze, parkuru, skoku vysokém a skoku dalekém. Rovinná dráha a parkur jsou ještě rozděleny na čtyři výkonnostní kategorie - lehká, střední, těžká a elitní třída. Vítězové těchto disciplín se stali Mistry Evropy pro rok 2022.

Výsledky elitního parkuru: 1. David Rozkošný (CZE), 2. Tina Nylund (SWE), 3. Andrea Krupařová (CZE),4. Michaela Kratochvílová (CZE).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mistrovství Evropy v králičím hopu se koná v Jablonci

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Filmové Maloskalsko: Artuš, Merlin, Prchlíci i Rumplcimprcampr
V Liberci pokřtí 7. prosince novou znakoknihu
Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v prosinci
Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Smetanovo trio uchvátilo publikum

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace