Cenu města tance získala Blanka Rejholdová

01.11.2023 20:32:39 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Cenu města tance získala Blanka Rejholdová

Poslední říjnový víkend se v Jablonci nad Nisou odehrál 37. ročník celostátní přehlídky scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec... 2023. Součástí vyhodnocení bylo i udělení Ceny města tance. Tu si letos z rukou jablonecké náměstkyně Jana Hamplové převzala Blanka Rejholdová za choreografii (NE)MOŽNOSTI.

V rámci závěrečného vyhodnocení v jabloneckém městském divadle předala náměstkyně pro kulturu Jana Hamplová Cenu města tance, a to Blance Rejholdové za choreografii (NE)MOŽNOSTI. „Bylo mi ctí předat Cenu města tance ženě, zkušené choreografce, která je držitelkou Ceny ministerstva kultury v oboru zájmových uměleckých aktivit za celoživotní přínos v oblasti scénického tance, kterou obdržela v roce 2016. Je jednou z těch, kdo významně přispěl k identifikaci scénického tance v českém prostředí," tvrdí náměstkyně Hamplová.

37. ročník celostátní přehlídky scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec... 2023 Součástí letošního ročníku národní přehlídky bylo také celostátní odborné kolokvium AMATEO se zahraniční účastí. „Bylo výborné, všechny příspěvky v něm byly skvělé a přínosné pro rozvoj oboru scénického tance. Jeho hlavním úkolem bylo zmapovat současný stav tance mládeže a dospělých a najít způsob, jak jej posunout dál," konstatuje jedna z organizátorek přehlídky i účastnic kolokvia Ludmila Rellichová z Tanečního a pohybového studia Magdalena z Rychnova u Jablonce nad Nisou.

Celostátní přehlídka scénického tance mládeže a dospělých je nejvýznamnější akcí v ČR v této oblasti. Je setkáním skupin a jejich pedagogů, kteří rozvíjejí formy současných tanečních forem a přinášejí každoročně to nejzajímavější a inspirující v oblasti taneční tvorby, a to na území celé ČR.

Přehlídku pořádá NIPOS Artama a Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou, z. s., za finanční podpory ministerstva kultury, Evropské unie, Libereckého kraje a statutárního města Jablonce nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Srdce opět bije pro tanec
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v dubnu
Obrazem: Tanec srdcem 2022
Flash Dance Company získal cenu města
Na letošní jablonecké přehlídce se tančilo bez diváků
Obrazem: Tanec srdcem 2020
Tanec, tanec... 2019
Cenu města tance si odvezla už podruhé ZUŠ Klapkova

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace