Srdce opět bije pro tanec

27.10.2023 23:06:19 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Srdce opět bije pro tanec

Poslední říjnový víkend se v Jablonci nad Nisou koná 37. celostátní přehlídka scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec... 2023. Její součástí bude oborově významná událost: (HE)ART BEATS! for dance (Srdce bije pro tanec), celostátní odborné kolokvium s účastí zahraničních hostů AMATEO.

Program přehlídky, která se koná v jabloneckém městském divadle, Muzeu skla a bižuterie, kostele sv. Anny a v Eurocentru 26.-29. října, bude bohatý: kolokvium zahájí v kostele sv. Anny komentovanou prohlídkou souborné výstavy Tanec jako záliba v regionech (26. října ve 13 h). Na Mírovém náměstí uvede umělecký spolek Ostružina pohybovou performanci Reproduktor (26. října ve 14.30 h, s sebou je nutný chytrý telefon a sluchátka). Úvodní tanec v městském divadle bude koláží tří výrazných choreografií (26. října v 19 h, Magdaléna Rychnov u Jbc: Milióny v jednoho člověka, TS ZUŠ Bytča (SR): Sestry, NoTa Plzeň: Ženské otázky).

„V hlavním programu přehlídky uvidíme ve dvou večerech, 27. a 28. října v 19 hodin, dvacet současných českých choreografií, které byly nominovány z přehlídek krajských. Domácí Taneční a pohybové studio Magdaléna uvede choreografii Leč vy, v budoucnu tentokrát, vzpomínáte? a choreografii Mládí je nerozum, krásné šílenství, jako život postavený na hlavu. V nedělním tanci závěrečném pak představí ZUŠ Náchod výsledek rezidenčního pobytu za rok 2023 nazvaný Mezi světy. Na závěr, již tradičně, bude vyhlášena Cena města tance 2023," uvádí Jiří Lössl z NIPOS Artama Praha, jednoho z organizátorů přehlídky.

„Historicky první Cena města tance byla udělená v roce 2013 v závěru 27. ročníku celostátní přehlídky scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec... 2013 plzeňskému souboru NoTa. Osobně jsem tuto cenu předávala poprvé loni, a to hned jubilejní desátou. Ta putovala do Náchoda za choreografii Bez rovnováhy," sděluje jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v dubnu
Obrazem: Tanec srdcem 2022
Flash Dance Company získal cenu města
Na letošní jablonecké přehlídce se tančilo bez diváků
Obrazem: Tanec srdcem 2020
Tanec, tanec... 2019
Cenu města tance si odvezla už podruhé ZUŠ Klapkova

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Čtyři zlaté medaile mladšího žactva zůstaly v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace