Srdce opět bije pro tanec

27.10.2023 23:06:19 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Srdce opět bije pro tanec

Poslední říjnový víkend se v Jablonci nad Nisou koná 37. celostátní přehlídka scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec... 2023. Její součástí bude oborově významná událost: (HE)ART BEATS! for dance (Srdce bije pro tanec), celostátní odborné kolokvium s účastí zahraničních hostů AMATEO.

Program přehlídky, která se koná v jabloneckém městském divadle, Muzeu skla a bižuterie, kostele sv. Anny a v Eurocentru 26.-29. října, bude bohatý: kolokvium zahájí v kostele sv. Anny komentovanou prohlídkou souborné výstavy Tanec jako záliba v regionech (26. října ve 13 h). Na Mírovém náměstí uvede umělecký spolek Ostružina pohybovou performanci Reproduktor (26. října ve 14.30 h, s sebou je nutný chytrý telefon a sluchátka). Úvodní tanec v městském divadle bude koláží tří výrazných choreografií (26. října v 19 h, Magdaléna Rychnov u Jbc: Milióny v jednoho člověka, TS ZUŠ Bytča (SR): Sestry, NoTa Plzeň: Ženské otázky).

„V hlavním programu přehlídky uvidíme ve dvou večerech, 27. a 28. října v 19 hodin, dvacet současných českých choreografií, které byly nominovány z přehlídek krajských. Domácí Taneční a pohybové studio Magdaléna uvede choreografii Leč vy, v budoucnu tentokrát, vzpomínáte? a choreografii Mládí je nerozum, krásné šílenství, jako život postavený na hlavu. V nedělním tanci závěrečném pak představí ZUŠ Náchod výsledek rezidenčního pobytu za rok 2023 nazvaný Mezi světy. Na závěr, již tradičně, bude vyhlášena Cena města tance 2023," uvádí Jiří Lössl z NIPOS Artama Praha, jednoho z organizátorů přehlídky.

„Historicky první Cena města tance byla udělená v roce 2013 v závěru 27. ročníku celostátní přehlídky scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec... 2013 plzeňskému souboru NoTa. Osobně jsem tuto cenu předávala poprvé loni, a to hned jubilejní desátou. Ta putovala do Náchoda za choreografii Bez rovnováhy," sděluje jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v dubnu
Obrazem: Tanec srdcem 2022
Flash Dance Company získal cenu města
Na letošní jablonecké přehlídce se tančilo bez diváků
Obrazem: Tanec srdcem 2020
Tanec, tanec... 2019
Cenu města tance si odvezla už podruhé ZUŠ Klapkova

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!
Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
V Libereckém kraji v květnu klesla nezaměstnanost na 4,0 %
V Městské galerii MY zahájí výstavu Petra Hartiga
Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem

Nejčtenější články

13.06.: Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
13.06.: Oslavy 105. výročí založení SK Zásada
13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace