Flash Dance Company získal cenu města

04.11.2021 15:37:25 | Autor: Jiří Endler | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Flash Dance Company získal cenu města

V neděli 31. října si taneční soubor Flash Dance Company, TJ Sokol Jaroměř převzal za choreografii s názvem Domů z rukou jabloneckého náměstka primátora Davida Mánka 9. cenu města tance.

Do čtvrtka do neděle se v Jablonci v Eurocentru a v Městském divadle Jablonec nad Nisou konal 35. ročník celostátní přehlídky scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec....2021.

Zatímco v loňském roce proběhla přehlídka bez diváků, všechny představení byla streamovaná, letos si organizátoři i soubory užili na osobní kontakt. i když za dodržování epidemických opatření. „Po opakovaném lockdownu a s ním souvisejícími vládními opatřeními se zdálo, že se nám letošní přehlídkový systém rozsype pod rukama. Opak je pravdou," řeklza organizátory přehlídky Jiří Lössl.

Úvodní den přehlídky potěšilo diváky představení v podání uskupení Squadra Sua nazvané Přecházení.

<br />Autor: Ivo Mičkal Během pátečního a sobotního večera se představily téměř dvě desítky choreografií vzešlých z krajských přehlídek krajských, kde bylo navrženo sedm přímých postupů, 11 návrhů a do programu byl přizvaný také host.

Od roku 2013 hostitel přehlídky, statutární město Jablonec nad Nisou uděluje Cenu města tance, která je udělovaná na základě doporučení odborné poroty a oceněnému souboru ji předává vždy náměstek pro kulturu. Tím je David Mánek.

Loni ji za výrazný umělecký počin a osobitou výpověď v tanci převzala ZUŠ Vodňany za choreografii Dotek Maleviče - choreografie a interpretace Vojtěch Brož pod pedagogickým vedením Miluše Šindlerové. Ocenění je spojené s finančním darem města ve výši 20 tisíc korun, který je určený k vytvoření nového autorského díla a jeho uvedení na přehlídce Tanec, tanec... 2021.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Jablonci probíhá 35. ročník přehlídky Tanec, tanec…
Na letošní jablonecké přehlídce se tančilo bez diváků
Tančit se bude v Jablonci snad v prosinci
Obrazem: Tanec srdcem 2020
Tanec, tanec... 2019
Program Městského divadla Jablonec v říjnu
Cenu města tance si odvezla už podruhé ZUŠ Klapkova
Podzimní taneční fantazie se koná v Jablonci už podvacáté

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 46 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo
Jirka Zemler oslavil 85!!!
A bude zase skupina o záchranu
Řidiči mohou o víkendech nechat vozidla v libereckém parkovacím domě
Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Nejčtenější články

18.04.: Do centra Liberce přináší kousek exotiky Papilonia – motýlí dům
17.04.: Kvalifikace o 1. volejbalovou ligu pokračuje
17.04.: Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v dubnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace