Vítězi 5. ročníku soutěže Biatlonový superstřelec Voborníková a Mánek

28.04.2019 20:38:44 | Autor: Michal Čejka | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

Vítězi 5. ročníku soutěže Biatlonový superstřelec Voborníková a Mánek

Biatlonisté Tereza Voborníková z Jilemnice a Ondřej Mánek z SKP Kornspitz Jablonec se stali vítězi 5. ročníku ceny Hamé o nejlepší střelkyni a střelce v kategorii dorost. V konkurenci více než 160 dorostenek a dorostenců z celé republiky si vítězství vystříleli na 24 respektive 26 střeleckých položkách během devíti biatlonových závodů Českého poháru sezony 2018/2019.

„Většinu času v roce trávíme po závodech nebo na soustředěních s reprezentací, tam se vše točí kolem tréninků a regenerace. Když přijedu čeká mě velmi nepříjemný týden, kdy se snažím vše doučit a dopsat co nejvíce písemek a do toho ještě trénovat. V podstatě se jen učím, trénuju a spím," popisuje náročnost skloubení špičkového sportu a studia vítězka Tereza Voborníková, která studuje Gymnázium v Jilemnici. (Podrobný rozhovor zde) „Je to pro mě v podstatě jako odměna, za to, jak jsem celý rok trénovala a odměna v podobě produktů od Hamé je taková sladká/slaná tečka," doplňuje Tereza, které nejvíce chutnají přesnídávky, džemy a paštiky.

Své loňské vítězství v soutěži obhájil sedmnáctiletý Ondřej Mánek. „Nemyslím si, že to bylo letos lehčí než vloni, spíš jsem se více soustředil na svoje vlastní položky. Loni jsem měl problém s tím udržet koncentraci a nevnímat to, jak soupeři střílí rychleji. Dost často mě to pak znervózňovalo, protože já žádný rychlík nejsem," popisuje Ondřej, který z vimperského klubu před sezonou přešel do jabloneckého SKP Kornspitz. (Podrobný rozhovor s ním zde) „Na jaře jsem byl také zařazen do juniorského reprezentačního týmu pod vedením Michala Málka. V mé přípravě se tak změnilo snad úplně všechno," doplňuje Ondřej.

Ondřej Mánek Tereza i Ondřej by mohli jednou navázat na současné úspěchy Markéty Davidové a stát se hvězdami české biatlonové reprezentace podobně, jako třeba Veronika Vítková nebo Michal Krčmář.

Oba vítězové získali odměnu v podobě roční zásoby produktů od Hamé - od paštik, pomazánek, přes džemy, dětskou výživu, ovocné snacky až po zeleninové a rajčatové výrobky, včetně produktů, které v reklamách v současnosti propagují hvězdy seniorské biatlonové reprezentace. O kvalitní stravu v další přípravě tak budou mít tyto naděje českého biatlonu postaráno.

„Soutěž o nejlepšího dorosteneckého střelce a střelkyni si již 5 let drží pevné místo v kalendáři biatlonových soutěží Českého poháru. Zatímco mezi dorostenci Ondřej Mánek potvrdil roli favorita způsobem „start-cíl", mezi dorostenkami probíhal v průběhu celé sezóny těsný souboj mezi třemi jilemnickými závodnicemi, který nejlépe vyšel Tereze Voborníkové.

Potěšující je, že se našim trenérům u svých sportovců i s přispěním materiálové podpory Českého svazu biatlonu od počátku této soutěže každoročně daří postupně zlepšovat střeleckou úspěšnost. Jsme si vědomi toho, že právě bezchybná střelba, která je rozhodujícím kritériem soutěže, je nejen základem pro její zrychlení ale současně i nezbytným předpokladem konkurovat těm nejlepším v mezinárodních soutěžích. Dokazují nám to střelecké výkony nejen ve světovém poháru a IBU cupech, ale dnes už i v závodech mládežnických kategorií, jakými jsou IBU junior cupy, MSJ, MSD, MEJ, EYOF apod," komentoval konečné výsledky ambasador střelecké soutěže Vlastimil Vávra - koordinátor mládeže a ředitel soutěží ČP dorostu a dospělých Českého svazu biatlonu.

Tereza Voborníková<br />Autor: Archiv Médea Public Relations „Super střelkyně" Tereza Voborníková zvítězila, protože hned u 14 střeleckých položek z celkem 24 v průběhu celé sezóny ani jednou neminula a u dalších 7 položek udělala jen jednu chybu. Ondřej Mánek byl stoprocentně úspěšný dokonce u 15 položek z celkových 26 a v dalších 9 případech udělal jen jednu jedinou chybu.

Biatlonisté střílejí na vzdálenost 50 m a jejich cílem při každé položce je se trefit do pěti terčů, každý o průměru 4,5 cm při střelbě vleže a 11,5 cm při střelbě vstoje.

Soutěž o nejlepšího střelce v kategorii dorostenci a dorostenky vyhlásila ve spolupráci s Českým svazem biatlonu potravinářská společnost Hamé, hlavní partner českého biatlonu.

Přehled vítězů dosavadních ročníků super střelec:
2017/2018 Magdalena Bergerová (Jilemnice), Ondřej Mánek (SKS Vimperk)
2016/2017 Veronika Gallová (klub Letohrad), Jan Dubský (SKP Kornspitz)
2015/2016 Adéla Chlupová (Sportovní Gymnázium v Jablonci nad Nisou), Josef Němeček (SKP
Kornspitz)
2014/2015 Barbora Smetanová (SKP Kornspitz Jablonec), Mikuláš Karlík (KB Letohrad)

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Biatlonista Ondřej Mánek: Učitelky mají na židlích má čísla superstřelce
Vítězi čtvrtého ročníku soutěže Superstřelec jsou Bergerová a Mánek

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánovaná uzavírka od 15. července v Jablonci nad Nisou

Úplná uzavírka bude platit v ulici U Hřiště v jabloneckém Mšeně, a to u fotbalového hřiště za parkovištěm. V době od 15. července do 9. srpna se tu bude opravovat dlážděný retardér.

Nové trasy v audioprůvodci SmartGuide po Geoparku Český ráj

Společnost Geopark Český ráj, o. p. s., ve spolupráci s platformou SmartGuide rozšířila nabídku zajímavých výletů po Geoparku UNESCO Český ráj o další návrhy tras, které vedou v méně turisticky navštěvovaných oblastech Českého ráje. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Startuje fotbalová liga! Jablonec hraje v sobotu doma na Střelnici
Richard Hübner odjel na Mistrovství Evropy dorostu do Banské Bystrice
Krajský workshop upozornil ukrajinskou mládež na nebezpečí drog
FOTO: The Cello Boys zahráli v Jablonci
Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Nejčtenější články

17.07.: V Jablonci hořel dům v Růžové ulici
17.07.: Střípky Městské policie Jablonec z druhého červencového víkendu
18.07.: Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace