Běh Přes desenské kopce zabavil v neděli malé i velké

16.09.2014 13:24:44 | Autor: Dana Nývltová a Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Desná v Jizerských horách

V Desné proběhl v neděli 14. září II. ročník běhu Přes desenské kopce. V hlavním závodě na 12 kilometrů běželo celkem 48 účastníků, z toho 12 žen, počet startujících ve všech kategoriích dosáhl čísla 181.

Běh byl obnoven v roce 2012, kdy proběhl nultý ročník. Byl úspěšný, takže na běh, který byl v minulosti populární, bylo možné navázat, a pokračovat tak v přerušené tradici.

Součástí hlavního běhu dospělých jsou i dětské kategorie - od nejmenších až do 15 let. Nejmenší děti (ročník narození 2011 a mladší) běžely v doprovodu rodičů, aby svoji padesátimetrovou trasu absolvovaly ve vytyčené dráze. Starší děti vedl předběžec a závodníci z nejstarších dětských kategorií běželi sami.

Hlavní běh na 12 kilometrů byl odstartován v 11 hodin a první závodník Lukáš Pomezný se objevil v cíli za 42 minut a 26 sekund. Do času pod 1 hodinu se vešlo 32 závodníků, z toho čtyři ženy. Poslední závodník doběhl v čase 1:14:13 a poslední z žen 1:23:50.

Hlavní běh na 12 km:

Muži: 1. Lukáš Pomezný (Atletika Písek), 2. Pavel Brýdl (Hudy - La Sportiva team), 3. Dušan Podroužek (HO Harcov), 4. Jiří Vavruška (Kerda Sport Liberec), 5. David Pecina (Eleven Test team), 6. Vojta Pelant (Epo team).

Ženy: 1. Tereza Zuzánková (AC Tepo Kladno), 2. Iveta Fořtová (Eleven Test team), 3. Blanka Paulů (Maratonstav Úpice).