Béčko přezimuje na čele ČFL, ale náskok mohl být větší

01.11.2021 20:58:22 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecké béčko utkání v závěrečném podzimním kole bohužel nezvládlo a derby v Přepeřích prohrálo 1:2. Oba celky tvořily vedoucí tandem ČFL a zůstalo tak i po zápase, i když rozdíl se mezi nimi snížil a jarní souboj bude v čele soutěže dramatický.

FK Přepeře - FK Jablonec B 2:1 (0:1)

U Turnova se hrály dva rozdílné poločasy, v prvním byli lepší hosté a vytvářeli si šance, žel proměnili pouze jedinou, která zajistila hubené jednobrankové. Domácí brankář řešil v úvodu dvě nadějné situace po centrech Haitla. Nejdříve rozhodčí Lerch neposoudil jako nedovolený penaltový zákrok ve vápně na Torfiqa, po dalším centru měl plné ruce práce domácí brankář Truksa. Dvakrát se snažil o změnu skóre i mladík Černák, v obou případech byl ale na místě vždy brankář Přepeř.

Změna nastala až ve 34. minutě, po rohovém kopu Daníčka se hlavou prosadil obránce Skuhravý - 0:1! Domácí se do zakončení dostali až v poslední čtvrthodince prvního poločasu. Po centru Nováka scházelo hlavičce Synka lepší umístění i razance. Těsně před odchodem do kabin pálil metr nad jabloneckou branku ještě Dvořák.

Ve druhém poločase se obraz hry změnil. Domácí vystřídali a vedoucí celek z Jablonce se nedostával vůbec do hry. V 54. minutě po nákopu střídajícího jabloneckého odchovance Pavlaty na zadní tyči vyrovnal číhající Synek na 1:1. Jablonec byl směrem dopředu takřka neškodný, o jediné zakončení se v pádu postaral středopolař Munzar, ale brankář Truksa neměl s jeho zakončením větší problémy. V 73. minutě Přepeře dokonaly obrat, když se po rohovém kopu opět na vzdálenější tyči prosadil svým druhým gólem v zápase útočník Synek - 2:1.

Jablonci už nepomohlo ani závěrečné vysunutí zkušeného Vošahlíka na hrot, s jediným zakončením Torfiqa si lehce poradil brankář Přepeř. Jablonecká rezerva tak v závěrečném šlágru kola podlehla v Přepeřích, přesto přezimuje první v tabulce s dvoubodovým náskokem právě na druhé Přepeře.

Kouč Jablonce Jaroslav Vodička nechtěl být na své svěřence příliš kritický. „Soupeř nakonec vyhrál zaslouženě. My jsme si za celý druhý poločas nevytvořili absolutně nic. Druhý poločas byl z naší strany hodně špatný," zhodnotil závěrečnou porážku v posledním kole ČFL rozmrzelý kouč Vodička.

Branky: 54. Synek, 72. Synek - 34. Skuhravý.
Rozhodčí: Lerch - Polena, Hlaváček.