Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod

21.09.2023 12:36:06 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Příští sobotu se v Hradci utkají áčka, toto byl jakýsi předkrm. A divákům chutnal, byla to výborná podívaná a hostům domácí nadělili vyrovnávací gól až v prodloužení, škoda.

FC Hradec Králové B - FK Jablonec B 2:2 (1:1)

Trenéři Čvančara a Vomáčka představili tyto hráče:

* FC Hradec Králové B:áčka představili tyto hráče :* FC Hradec Králové B Čábelka - Mahr (K), Hlaváč, Baloun - Musil (73. Březák), Ševčík, Dancák, Horák - Šimon (73. Boniš), Hodač (79. Hruška), Schmoranz. Náhradníci: Strnad - Matiushenko, Hypšman, Boniš, Březák, Hruška, Zvěřina. Trenér: Aleš Čvančara.

* FK Jablonec B: Reiner - Malý, Vošahlík (K), Karban, Konda (86. Nykrín) - Gaši (89. Diviš), Ritter, Kubín, Breda - Velich (89. Svoboda), Náprstek (59. Kubát). Náhradníci: Bureš - Nykrín, Kubát, Hušek, Diviš, Svoboda. Trenér: Benjamin Vomáčka.

Zápas se rozjel do zajímavých obrátek a již v 17. minutě domácí zajímavě stříleli, ale jablonečtí beci šanci zlikvidovali, byť šťastně. Ve 35. minutě to přišlo, Oliver Velich se ve vápně předvedl a přesnou střelou poslal hosty do vedení - 0:1. Hradecké to nažhavilo, ve 37. svoji velkou šanci ještě zazdili, ale ve 44. minutě to Reinerovi za záda spadlo. Jeden z nejlepších hráčů zápasu Dancák poslal přesný centr a Horák si v šanci poradil - 1:1.

Podívaná pokračovala i po změně stran. Ve 49. minutě byl faulován Kubín, hostům vyšel pohledný brejk, ale koncovka nevyšla. V 53. už hosté zvedali po Ritterově střele ruce, ale míč skončil centimetry vedle. V 57. minutě se po Velichově přihrávce předvedl Gaši, skvěle si pohrál s hradeckými beky, ovšem na golmana Čábelku to bohužel nestačilo. Gaši si to vynahradil v 66. minutě, když po parádním pasu Bredy tečoval míč podél golmana do sítě - 1:2. V této době byli hosté lepším celkem, v 75. mohl body potvrdit jeden z nejlepších jabloneckých borců Breda, ale hlavou v jasné šanci poslal míč mimo bránu. Závěr zápasu vyšel lépe domácím, v 78. minutě Březák svoji šanci nevyužil, ale srovnat se jim podařilo v prodloužení: v 93. na poslední centr skvěle naběhl Boniš a překonal Reinera na konečných 2:2.