Výborný fotbal v Břízkách předvedlo Béčko proti Kolínu

05.09.2023 22:26:53 | Autor: Jaroslav Hrabák. Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Před zápasem byly ve prospěch „Béčka" v tabulce tři body, a tak se čekalo, jak si mladíci s tím poradí, a jestli potvrdí svoji lepšící se formu.

Trenéři Vomáčka a Pavlík poslali do zápasu tyto hráče:

* FK Jablonec B: Reiner - Vošahlík (C), Gaši (46. Nykrín), Schön (81. Kubát), Velich (90. Hanzlíček), Malý, Kubín, Hušek, Ritter, Diviš, Krulich (72. Svoboda). Náhradníci: Vorel - Konda, Hanzlíček, Kubát, Svoboda, Karban, Nykrín. Trenér: Benjamin Vomáčka.

* SK Sparta Kolín: Tůma - Štancl, Hakl, Veselý, Breda, Vondráček (C), Čapek (86. Jaroš), Trýzna (72. Babeshko), Neuberg, Milec (56. Sodoma), Soběslav. Náhradníci: Přibyl - Snížek, Jaroš, Kamyshanov, Babeshko, Sodoma, Slavík. Trenér: Petr Pavlík.

FK Jablonec B - SK Sparta Kolín 3:1 (2:0)

Sobotní dopoledne patřilo v Břízkách fotbalu. A diváci viděli svižný fotbal, ve kterém dominovali domácí mladíci. V 17. minutě dali první gól, ruch před kolínskou bránou vyřešil Krulich, když vše prostřelil a balon skončil v síti - 1:0. Hosté kontrovali ve 22. minutě, ale golman Reiner míč vytlačil na roh. Hosté měli i další šanci ve 29. minutě, když Vondráček z dobrých dvaceti metrů trefil tyč. Ale potom se nadechlo domácí béčko a ruch před kolínskou bránou „vyřešil" vlastní brankou kolínský Milec - 2:0.

Zápas měl šmrnc i po změně stran, v 57. dobře zapracoval dlouhán Hušek, poslal do vápna centr na Velicha, ten si s balonem potykal a poslal ho do sítě. Kdo čekal, že hosté po třetím gólu „usnou", ten se mýlil. V 63. minutě dali hosté gól - a ten stál za vidění! Střídající Sodoma se dostal do sóla, obešel i Reinera a poslal míč k tyči na 3:1.

I když Kolínští měli chuť, pod vedení bývalého jabloneckého kapitána Petra Pavlíka, zápas ještě zdramatizovat, béčko to již nedovolilo. Jinak přátelé, takový fotbal si dám líbit!