Béčko Jablonce přišlo o bod v Živanicích v poslední minutě

23.05.2022 13:37:25 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Rezerva FK Jablonec přišla o bodový zisk na pažitu Živanic v poslední minutě řádné hrací doby. I přes porážku zůstává jablonecký tým na druhé příčce třetiligové soutěže. Vedoucí Zápy domácí výhrou nad béčkem Bohemians navýšily náskok na 4 body.

TJ Sokol Živanice - FK Jablonec B 2:1 (1:1)

Branky: 44. Petrus (pen.), 90. Knespl - 41. Torfiq (pen.). Sestava FK Jablonec B: Vajner - Diviš, Vošahlík, Koblížek, Skuhravý - Štěpánek (59. Podzimek), Munzar, Daníček, Breda (69. Nykrín), Haitl - Torfiq (89. Svrček).

Zápas začali hosté dobře a měli šance, mohli klidně vést i vícególovým náskokem. Aktivní Haitl spálil dvě šance, a tak se vše důležité odehrálo v posledních minutách prvního poločasu. Oba týmy dostaly výhodu penalty, kterou proměnily. Nejdříve byl faulován Koblížek a Torfiq pokutový kop proměnil, po třech minutách jablonecký střelec vysokou nohou fauloval domácího hráče v pokutovém území a domácí Petrus penaltu proměnil - 1:1.

Ve druhé půli se hra vyrovnala a domácí hrozili především ze standardních situaci. Náš tým se snažil hrát svou hru, jenže v té se vytrácela lehkost. Domácí hosty postupně přehrávali ve středu hřiště, kde jim zjevně chyběl zraněný Rozkovec. Přesto si dokázali vypracovat ještě dva rychlé protiútoky, které bohužel na poslední chvíli uhasila dobře hrající obrana domácího celku. Bohužel, domácím se z posledního rohového kopu v 90. minutě povedlo svým důrazem zvrátit utkání na svou stranu hlavičkou Knespla - 2:1.

Do Břízek, k jablonecké přehradě, v sobotu dorazí první Zápy, které vedou tabulku právě před jabloneckým béčkem. Začátek tradičně v 10.15 hodin.