Béčko FK Jablonec otočilo duel na Bohemians!

01.10.2019 10:25:26 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Rezerva Jablonce nastoupila v 8. kole Fortuna ČFL na hřišti v Uhříněvsi proti rezervě Bohemians Praha 1905. Domácí celek byl doplněn o řadu hráčů ligového týmu, přesto putovaly tři body do Jablonce! V základní sestavě domácích naskočili Le Giang, Vaníček, Bartek, Bederka, Köstl, Vondra, Záviška a Puškáč, střídali ještě Nečas a Schumacher.

Bohemians Praha B - FK Jablonec B 2:3 (2:0)

První šance v zápase byla na kopačkách Jablonce, ale Daníček nemířil přesně. Jenže první gól přišel na druhé straně. Záviška vybídl do šance Osmančíka, který otevřel skóre zápasu. Druhý gól přidala Bohemka o pár minut později. Vaníčkovu střelu zpoza vápna vyrazil Richter a Puskáč hlavou míč dorazil do sítě - 2:0. Jablonec pak hru vyrovnal, ale do větší šance se do konce poločasu nedostal. Naopak musel zasahovat brankář Richter. Stav se však do půlky nezměnil.

Domácí do druhé půle ještě posílili, ale radoval se ovšem hostující Jablonec. Po nedorozumění ve vápně Klokanů se k míči dostal Daníček a snížil - 2:1. Klokanům dvoubrankový náskok chtěl vrátit střídající Nečas, který se prosmýkl kolem dua bránících hráčů, ale jeho střela levačkou byla sražena na rohový kop. Pěknou akci předvedli Klokani čtvrt hodiny před koncem. Vrána posunul míč do běhu Schumacherovi, který přihrál zpět pod sebe na Zemana. Proti jeho střele se vytáhl brankář Richter a nadvakrát ji zkrotil.

Jablonec do závěru zápasu prostřídal a Velicha nahradil Petrović. Jablonec tlačil na pilu a byl v závěru nebezpečný. Pět minut před koncem si našel míč po centru ve vápně Petrović a hlavou vyrovnal na 2:2! O pouhou minutu později pronikl po přihrávce od Petroviče Daníček do šestnáctky a střelou na zadní tyč posunul svůj tým do vedení. Bohemka už nenašla odpověď na dva rychlé zásahy Jablonce a nakonec z utkání odcházela bez bodového zisku.

Branky: 4. Osmančík, 19. Puškáč - 59.a 86. Daníček, 85. Petrovič. Rozhodčí: Paták, ŽK: 0:0. Diváků: 44. Jablonec B: Richter - Štěpánek (81. Munzar), Dočekal, Koblížek, Skuhravý - Haitl, Rozkovec, Breda, Peřina (87. Buchlovský), Daníček - Velich (73. Petrović).