Baumit podlehl na závěr přípravy Varnsdorfu

22.07.2012 20:59:44 | Autor: Jan Bendl | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Baumit podlehl na závěr přípravy Varnsdorfu

Porážkou 1:2 zakončili fotbalisté Jablonce letošní přípravné období. V posledním přípravném duelu nestačili překvapivě na druholigový Varnsdorf!

Trenér Václav Kotal vyslal k poslední herní prověrce před ligovým startem sestavu, která se už příliš od té základní ligové lišit nebude. „Z velké části by ta sestava mohla platit, ale nevylučuji, že tam dojde k nějakým změnám. Ne všichni hráči mají optimální formu, odtajnil trenér Kotal.

Jablonec plnil v začátku zápasu roli favorita a vedl od 5. minuty brankou Davida Lafaty, kterého vybídl ke skórování Kopic. Jenže druholigovému soupeři se povedlo už po čtyřech minutách srovnat, když za zády brankáře Valeše skončila tečovaná střela Rudnytskyyho. Dokonalý obrat zařídil Varnsdorfu povedenou střelou ve 22. minutě z 20 metrů Martan, za jehož projektilem se Valeš jen stihl bezmocně ohlédnout.  Natěšených fanoušků Baumitu dorazilo na generálku přes dvě stovky, a po půlhodině hry jen nevěřícně kroutili hlavou, to když se sám před Valešem zjevil Mach a trefil tyč jablonecké branky!

Jablonec se k výraznějšímu zakončení dostal po střele Kopice, kterého vychytal brankář Kovář. Lafatův pokus těsně před poločasovou přestávkou se do branky pro změnu nevešel vůbec. Také v druhém dějství pokračoval Jablonec v matném a nezáživném výkonu, do gólové šance se prakticky nedostal. Trenér Kotal vystřídal v 60. minutě devět hráčů, celý zápas odehrála jen dvojice Valeš - Novák.

Druholigový Varnsdorf si své vedení bez problémů pohlídal. Jablonec má tak pět dní před startem nové ligové sezony o čem přemýšlet.

Jablonecký trenér Václav Kotal k nepovedené generálce dodal. „Byla tam spousta zkažených přihrávek, míče se odrážely k soupeři. Pokud nebudeme důslední v osobních soubojích a budeme pracovat bez míče, tak neporazíme nikoho. Hráči si musí uvědomit, že musí respektovat sílu jakéhokoliv mužstva. Nesmí dát prostor hráči, tak aby vytvořil přečíslení, je to prostě otázka napadání. Těch problémů je víc, my jsme o nich věděli a chtěli jsme je řešit. Ale podle dnešního utkání to vypadá, že se nám to ještě nepodařilo," řekl po zápase nový kouč na jablonecké lavičce.  

 

FK Baumit Jablonec - FK Varnsdorf 1:2 (1:2)

Branky: 5. Lafata - 9. Rudnytskyy, 22. Martan

Sestava FK Baumit Jablonec: Valeš - Čížek (60. Vaněk), Eliáš (60. Kysela), Beneš (60. Štochl), Novák - Kopic (60. Haurdič), Loučka (60. Simerský), Piták (60. Valenta), Jablonský (60. Kubista) - Kovařík (60. Vukadinovič) - Lafata (60. Třešňák)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: FK BAUMIT Jablonec - FK Varnsdorf

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Buďte Aktivní školou, pomozte rozpohybovat mládež v kraji

Liberecký kraj ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci (TUL) podpoří fyzickou aktivitu mládeže v regionu a společně chtějí rozpohybovat mládež v kraji. Projekt s názvem Aktivní škola je zaměřen na základní a střední školy a kraj jej podpoří třemi miliony korun. Zájemci se již nyní mohou do Aktivní školy hlásit online. „Cílem projektu je zhodnotit podmínky k pohybovým a sportovním aktivitám ve školách a nabídnout školám manuál s příklady dobré praxe a doporučeními, jak děti k pohybu pozitivně motivovat," řekl Lukáš Rubín, vedoucí katedry tělesné výchovy a sportu FP TUL, který je hlavním řešitelem projektu Aktivní škola v Libereckém kraji.

Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma

Máte už nakoupená semínka a připravené truhlíky? Pokud ne, v sobotu 21. března 2026 máte ideální příležitost to napravit. Pěnčínské jarní slavnosti navazují na úspěšné podzimní slavnosti a letos sázejí na zahradnické téma. Pořadatelé nezapomněli ani na oblíbenou kulinářskou soutěž. Slavnosti doplní i další významná událost - oslavy 140 let místní základní školy. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

ŘSD zahájí rekonstrukci mostu na I/35 v Hodkovicích nad Mohelkou
Harrachov čeká velikonoční lyžování, pomlázka, kino i fotbal
Podezření, omyly i rychlá pomoc: strážníci řešili sérii oznámení
Liberecký kraj se opět zapojuje do kampaně Česko svítí modře
Česko-německé Velikonoce oživí Rýnovice

Nejčtenější články

31.03.: Stavba turbo-okružní křižovatky v Liberci přinese dopravní omezení
30.03.: U příležitosti Dne učitelů převzalo ocenění 20 krajských osobností
01.04.: Česko-německé Velikonoce oživí Rýnovice

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace