Basketbalistky z palubovek soupeřů bez výhry

15.11.2010 20:42:59 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Druholigové jablonecké ženy sehrály první dvě utkání letošní soutěže u svých soupeřek. V oslabené sestavě osmi hráček to neměly vůbec lehké a oba zápasy prohrály, nejdříve v sobotu v Klatovech o 14 bodů 51:65 a v neděli s extraligovou rezervou Strakonic 50:75.

Klatovy - Bižuterie 65:51 (17:10, 33:25, 49:33)

Důležitý zápas v Klatovech začaly bohužel jablonecké basketbalistky ve stylu letošní sezony - tedy velmi propustnou obranou a nepřesným zakončením, a proto byl po sedmi minutách stav zápasu hrozivých 17:3 pro domácí. Naštěstí do konce čtvrtiny se podařilo snížit na přijatelný rozdíl a ani po druhé čtvrtině se rozdíl díky vyrovnané hře nezměnil. Do druhé půle nastoupily jablonecké hráčky s cílem co nejdříve dostat domácí pod tlak a otočit stav ve svůj prospěch. Opak však byl pravdou. Prvních pět minut vyhráli domácí 13:0, náskok tak narostl na více než 20 bodů a utkání hrozilo skončit debaklem. Při oddechovém času trenéři připomněli, že svoji roli může hrát v konečném postavení i skóre ze vzájemných zápasů. Děvčata zabojovala a šest minut před koncem stáhla náskok domácích na 9 bodů. V tomto momentu však nepřesní rozhodčí několika výroky ukázali, kdo je na domácím hřišti. Hráčky Bižuterie pak již nenašly síly k dalšímu snižování skóre, a tak utkání skončilo zaslouženým vítězstvím domácích.

Sestava a body: Kalinová 14, Jaceňková 11, Císařová 10, Polmanová 8, Nedvídková 4, Charvátová 2, Koubová 2, Kultová.

Strakonice B - Bižuterie 75 : 50 (22:11, 46:21, 62:36)

Proti vedoucímu a dosud neporaženému týmu Strakonic, který nastoupil v plné síle a byl navíc posílen několika hráčkami z extraligového týmu žen, nastoupily oslabené jablonecké hráčky se dvěma cíli: jednak zlepšit celkový herní projev a dále nepovolit domácím výrazný rozdíl ve skóre. V prvním poločase hrála Bižuterie s přílišným respektem z velkých jmen a náskok domácích postupně narůstal na poločasových 25 bodů. Ve druhé půli nechtěla jablonecká děvčata dovolit další navýšení skóre a cílem bylo pokusit se vyhrát alespoň jednu čtvrtinu. Zlepšenou obranou a řadou rychlých a pohledných akcí se nakonec oba cíle podařilo splnit. Hráčky Bižuterie vyhrály nejen čtvrtou čtvrtinu, ale i celý druhý poločas.