Basketbalistky z palubovek soupeřů bez výhry

15.11.2010 20:42:59 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Basketbalistky z palubovek soupeřů bez výhry

Druholigové jablonecké ženy sehrály první dvě utkání letošní soutěže u svých soupeřek. V oslabené sestavě osmi hráček to neměly vůbec lehké a oba zápasy prohrály, nejdříve v sobotu v Klatovech o 14 bodů 51:65 a v neděli s extraligovou rezervou Strakonic 50:75.

Klatovy - Bižuterie 65:51 (17:10, 33:25, 49:33)

 

Důležitý zápas v Klatovech začaly bohužel jablonecké basketbalistky ve stylu letošní sezony - tedy velmi propustnou obranou a nepřesným zakončením, a proto byl po sedmi minutách stav zápasu hrozivých 17:3 pro domácí. Naštěstí do konce čtvrtiny se podařilo snížit na přijatelný rozdíl a ani po druhé čtvrtině se rozdíl díky vyrovnané hře nezměnil. Do druhé půle nastoupily jablonecké hráčky s cílem co nejdříve dostat domácí pod tlak a otočit stav ve svůj prospěch. Opak však byl pravdou. Prvních pět minut vyhráli domácí 13:0, náskok tak narostl na více než 20 bodů a utkání hrozilo skončit debaklem. Při oddechovém času trenéři připomněli, že svoji roli může hrát v konečném postavení i skóre ze vzájemných zápasů. Děvčata zabojovala a šest minut před koncem stáhla náskok domácích na 9 bodů. V tomto momentu však nepřesní rozhodčí několika výroky ukázali, kdo je na domácím hřišti. Hráčky Bižuterie pak již nenašly síly k dalšímu snižování skóre, a tak utkání skončilo zaslouženým vítězstvím domácích.

Sestava a body: Kalinová 14, Jaceňková 11, Císařová 10, Polmanová 8, Nedvídková 4, Charvátová 2, Koubová 2, Kultová.

Strakonice B - Bižuterie 75 : 50 (22:11, 46:21, 62:36)

Proti vedoucímu a dosud neporaženému týmu Strakonic, který nastoupil v plné síle a byl navíc posílen několika hráčkami z extraligového týmu žen, nastoupily oslabené jablonecké hráčky se dvěma cíli: jednak zlepšit celkový herní projev a dále nepovolit domácím výrazný rozdíl ve skóre. V prvním poločase hrála Bižuterie s přílišným respektem z velkých jmen a náskok domácích postupně narůstal na poločasových 25 bodů. Ve druhé půli nechtěla jablonecká děvčata dovolit další navýšení skóre a cílem bylo pokusit se vyhrát alespoň jednu čtvrtinu. Zlepšenou obranou a řadou rychlých a pohledných akcí se nakonec oba cíle podařilo splnit. Hráčky Bižuterie vyhrály nejen čtvrtou čtvrtinu, ale i celý druhý poločas.

Sestava a body: Kalinová 14, Jaceňková 11, Císařová 10, Polmanová 8, Nedvídková 4, Charvátová 2, Koubová 2, Kultová.


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.

Další jablonecká uzavírka kvůli havárii plynu

Kvůli havárii plynového vedení v jablonecké ulici SNP včetně křižovatky s ulicí 5. května jsou připravená od pátku 1. března dopravní opatření na některých linkách městské hromadné dopravy. Změny se týkají linek MHD č. 102, 103 a 108. V obou směrech budou od 1. března zrušené zastávky Podhorská a Podhorská, Vikýř. Toto opatření se netýká školní linky č. 132. Náhradní zastávky pro linky č. 102, 103, 108 budou v ulici Bažantí za křižovatkou s ulicí 5. května. Linka č. 102 a 103 v pracovní dny a linka č. 108 o víkendech pojede z autobusového nádraží ulicí 5. května na náhradní zastávku do ulice Bažantí a dále budou linky pokračovat po své standardní trase.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Smržovské kulturní a zábavné akce v březnu
Štěpán Schubert startuje na Mistrovství světa
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Mistrovství ČR veteránů v jablonecké hale se vydařilo

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: Víkend jablonecké městské policie byl plný alkoholu
27.02.: Primátor Jablonce přijal bronzového cyklistu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace