APOSS Liberec, Jedličkův ústav a školy čekají bezbariérové úpravy

09.11.2019 16:50:50 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

APOSS Liberec, Jedličkův ústav a školy čekají bezbariérové úpravy

Bezbariérový přístup v jabloneckých gymnáziích, obchodní akademii či na Střední škole řemesel a služeb nebo modernizace příspěvkových organizací poskytujících sociální služby APOSS Liberec a Jedličkova ústavu - to je výčet chystaných projektů, které podpoří Liberecký kraj a fondy Evropské unie. Předložení projektových žádostí musí ještě posvětit krajské zastupitelstvo.

„Jsem velice ráda, že můžeme předložit našim kolegům v zastupitelstvu ke schválení projektové žádosti o dotaci z evropských zdrojů. Peníze nám pomohou docílit zajištění tolik potřebného bezbariérového přístupu na vybraných školách v Jablonci nad Nisou v rámci projektu Školy bez bariér, kde budeme čerpat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. K výstavbě nového objektu APOSSu Liberec v lokalitě Nová Ves u Chrastavy a k modernizaci libereckého Jedličkova ústavu hodláme využít také dotace z Integrovaného plánu rozvoje území aglomerace Liberec a Jablonec nad Nisou," uvedla Radka Loučková Kotasová, členka rady kraje pro resort hospodářského a regionální rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

V rámci projektu Školy bez bariér dojde ke zpřístupnění pro osoby s handicapem na těchto školských zařízení:

1) Gymnázium Jablonec nad Nisou, U Balvanu 16, p. o.
výdaje projektu: 22.675.000 Kč
Předpokládaná míra spolufinancování ze strany LK: 4.215.154 Kč

2) Gymnázium Dr. Antona Randy, Jablonec nad Nisou, p. o.
výdaje projektu: 8.380.000 Kč
Předpokládaná míra spolufinancování ze strany LK: 1.611.100 Kč

3) Vyšší odborná škola mezinárodního obchodu a Obchodní akademie, Jablonec nad Nisou, Horní náměstí 15, p. o.
výdaje projektu: 11.380.000 Kč
Předpokládaná míra spolufinancování ze strany LK: 2.153.830 Kč

4) Střední škola řemesel a služeb, Jablonec nad Nisou, Smetanova 66, p. o.
výdaje projektu: 6.855.000 Kč
Předpokládaná míra spolufinancování ze strany LK: 1.391.793 Kč

Liberecký kraj dále zažádá o dotaci z Integrovaného plánu rozvoje území aglomerace Liberec a Jablonec nad Nisou (IPRÚ) na rekonstrukci III. patra Jedličkova ústavu v Liberci. Vznikne zde 10 nových ubytovacích jednotek s vlastním sociálním zázemím. Klienti budou moci využít i lůžkový evakuační výtah. Celkové náklady dosahují necelých 26 milionů korun. Přes 20 milionů obdrží kraj prostřednictvím evropské a státní dotace.

Z IPRÚ hodlá kraj využít dotaci i na výstavbu domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy, kde se bude starat o klienty příspěvková organizace APOSS Liberec. Stavba vyjde na 51,5 milionu korun. Stejně jako u projektu v Jedličkově ústavu bude podíl Evropské unie 85 %, dalších 5 % pak tvoří státní dotace.

„Pomoc organizacím, které pečují o postižené, je naší dlouhodobou prioritou. Jsem velmi rád, že se nových prostorů dočkají další objekty. A nejde ani tak o krásu a účinnost samotných staveb, ale především o lidi uvnitř těchto zdí a cihel, o ty, kteří neměli v životě takové štěstí, ale přesto si zaslouží důstojně žít," uzavřel Pavel Svoboda, náměstek pro resort sociálních věcí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraji zbývá dokončit poslední COV, sedmé vzniklo v Kamenickém Šenově
Jablonec pomocí dotací z IPRÚ opravuje a modernizuje školy
Vybrané školy v regionu zvýší svoji ochranu
Zabezpečovací práce na budově v jablonecké Podhorské ulici pokračují
Prázdninové opravy škol na Jablonecku jsou v plném proudu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté
Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural

Nejčtenější články

04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
04.12.: Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace