V krajském přeboru týmy Jablonecka vyhrávaly

22.03.2016 15:38:18 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Jablonec nad Nisou,Železný Brod

Fotbalisté zahájili jarní boje a v přeboru Liberecka se podařilo všem třem zástupcům získat výhrami tři body. Nejvýše postavené Velké Hamry doma vysoko porazily v tabulce druhé Sedmihorky, Mšeno stejným výsledkem snad zahájilo útok do vyšších pater tabulky a Železný Brod se jednobrankovou výhrou odlepil z posledního místa po podzimní části.

Jiskra Mšeno - Skalice 4:1 (3:1)

Na mšenském trávníku se hrál na úvod jara velmi kvalitní zápas v podání obou soupeřů. Hosté mohli jít již ve 3. minutě do vedení po nedůslednosti domácí obrany, ale skvělý Kobachidze poprvé v tomto utkání čaroval. V 9. minutě skončil centr domácího Daniela na břevně a v 17. minutě šli domácí již do vedení, kdy se z dálky k překvapení všech trefil Čech, jež zužitkoval hlavičkovou příhru Vance. O deset minut později bylo srovnáno, když penaltu za faul v pokutovém území bezpečně proměnil Martínek. Ve 32. minutě se po pěkné kombinační akci domácích a výborné uličce Hartmana přesně trefil z úhlu Štětkář a poločasový výsledek pečetil ve 40. minutě Heinrich, když se obtočil ve vápně okolo beka a nekompromisně zavěsil na 3:1.

Rozhodnout utkání mohl hned z kraje druhé půle Čech, ale z bezprostřední blízkosti hostujícího brankáře nepřekonal. Velmi aktivně hrající hosté se mohli vrátit do utkání v 61. minutě, kdy kopali již druhou penaltu v utkání, tentokrát za ruku po drtivém závaru v domácím pokutovém území. I tentokrát se k ní postavil Martínek, ale Kobachidze jeho umístěnou střelu vyrazil a taktéž zcela zázračně kryl dorážku dobíhajícího hostujícího útočníka. Konečnou podobu výsledku dal Hartman, který zužitkoval skvělý brejk Moravce na 4:1. K dalším změnám skóre nevedlo ani zvýšené úsilí hostujícího mužstva.

„Oboustranně výborné utkání, v kterém jsme vytěžili tři body vysokou produktivitou při zakončení. Velmi nám pomohlo poločasové vedení o dvě branky, v kritickém a zlomovém okamžiku nás skvěle podržel Kobachidze. Všichni kluci zaslouží pochvalu za předvedený výkon," uvedl trenér Mšena Vladimír Mařas.

Branky: 17. Čech, 33. Štětkář, 41. Heinrich, 71. Hartman - 28. Martínek (PK). Rozhodčí: Vrtal. ŽK: 2:2. Diváků: 30. Mšeno: Kobachidze - Daniel, Heinrich, Macháček, Čech (85. Filip) - Hartman, Vanc, Krámský, Štěkář (53. Samko) - Moravec, Filip.

Železný Brod - Frýdlant 1:0 (1:0)

Ve 4. minutě Maryško dlouhým míčem za obranu hostí našel Holečka, který míč posunul na Šefra. A ten krásnou ránou do šibenice nedal hostujícímu brankáři šanci. Ani rychlý gól nezastavil aktivitu domácího týmu, který měl další náznaky šancí. Do nich se převážně dostávali Holeček se Šefrem, ale většinou jim chyběl přímý tah na bránu. Zvýšit mohl Maryško, který se zhruba v polovině prvního poločasu prosadil při rohovém kopu. Ale jeho pěknou hlavičku hostující brankář zázračně vyškrábl. Hosté toho v prvním poločase moc nepředvedli, ale přesto měli v 35. minutě tutovku na vyrovnání. Jenže nejlepší hráč Brodu, brankář Kopal, byl proti.Brod tak zaslouženě po poločase vedl.

Ale dalo se čekat, že se hosté ve druhém poločase zlepší, což se také potvrdilo. Frýdlant výrazně přidal a nebezpečné věci se začaly dít i před brodskou brankou. Brod měl velkou šanci ve 49. minutě, ale Šefr Holečkovu nabídku do branky neusměrnil. V závěru utkání hosté měli velký tlak a v poslední minutě s cílem vyrovnat skóre a odvézt si z Brodu alespoň remízu. Pak utekl hráč Aubrechtovi, ale Kopal opět Brod podržel a zachránil tak tři důležité body, které domácí odpoutaly z posledního místa.

Branka: 4. Šefr. Rozhodčí: Ujka. ŽK: 4:3.ČK: 88. Podstavek (ŽB). Diváků: 80. Železný Brod: Kopal - Grebeníček, Podstavek, Aubrecht, Picek - Holeček (90. Berka), Maryško, Močkovský, Šefr (89. Kolář) - Král, Kotlár.

FK Velké Hamry - FK Sedmihorky 4:1 (1:1)

První poločas byl vyrovnaný a když se domácí ujali vedení, tak to vypadalo na hladký průběh. V 15. minutě dostal Bistiak dlouhou přihrávku na velké vápno a křížnou ránou nedal brankáři soupeře šanci. Po pěti minutách bylo vyrovnáno. Hrubku vyrobil brankář Štětkář, který rozehrál balón na nohu hostujícího Červinky, který nezaváhal a míč mu poslal do branky - 1:1.

Ve druhém poločase Hamerští lépe využívali své šance a přidali hostům tři branky. V 53. minutě dostal od brankové čáry zpět Barcuch a trefil se přesně. Po hodině hry získali domácí míč na půlící čáře, založili vlevo útok a přenesli vpravo, kde byl nehlídaný Kováčik a ten skóroval potřetí. Čtvrtý zásah byl výstavní z 25 metrů z přímého kopu. Na rozehrávku se za sebe postavili čtyři hráči Hamrů a ten poslední v řadě - Mihálik vymetl pavouky ze šibenice branky Sedmihorek.

Branky: 15. Bistiak, 53. Barcuch, 61. Kováčik, 68. Mihálik - 20. Červinka. Rozhodčí: Nádeník. ŽK: 0:4. Diváků: 150. Velké Hamry: Štětkář - Dorničák, Horna (83. Průcha), Jiříkovský, Bistiak - Barcuch, Mihálik - Vodrážka, Paldus (78. Matzelt) - Kovář, Hlubuček (86. Malý).