Policisté z Jablonecka se opět zaměřili na železniční přejezdy

15.07.2020 10:28:17 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Smržovka,Jablonecko

Policisté z Jablonecka se opět zaměřili na železniční přejezdy

Dopravní policisté společně s policisty z obvodních oddělení se v uplynulých dvou dnech v rámci běžného výkonu služby opět zaměřili na kontroly v blízkosti železničních přejezdů na Jablonecku.

„Pozitivním zjištěním je ta skutečnost, že během těchto služeb nepřistihli žádného řidiče, který by přejížděl s vozidlem přes železniční přejezd v době, kdy je v provozu signalizační zařízení. Jediný, kdo se vydal přes železniční přejezd v době, kdy svítila červená světla, byl 52letý cizinec. Tohoto jednání se dopustil v prostoru železničního přejezdu ve Smržovce. Při kontrole tento muž policejní hlídce nepředložil žádný cestovní doklad. Z tohoto důvodu policisté na místo přivolali své kolegy z Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

V rámci této součinnosti následně cizinec policistům cestovní doklad předložil. Provedenou kontrolou ovšem policisté zjistili, že cizinec na území České republiky od prosince roku 1999 pobývá neoprávněně. Policisté z cizinecké policie muže zajistili, zahájili správní řízení a ukončili ho vydáním rozhodnutím o správním vyhoštění, ve kterém mu byla stanovena doba na vycestování do 47 dnů od nabytí právní moci uvedeného rozhodnutí. Po provedených úkonech byl cizinec propuštěn na svobodu.

Policejní hlídky dále svoji přítomnost v blízkosti železničních přejezdů využili k tomu, že sledovaly řidiče, zda dodržují další povinnosti, které jim ukládá zákon. Zjistili tak například, že devět řidičů nepoužilo během jízdy bezpečností pás, jeden řidič za jízdy držel v ruce mobilní telefon a šest řidičů překročilo povolenou rychlost. Všechna tato přestupková jednání policisté vyřešili na místě udělením blokové pokuty.

„Na závěr opět připomínáme, že policisté i nadále budou v rámci běžného výkonu služby směřovat svoji pozornost k železničním přejezdům a samozřejmě budou kontrolovat všechny účastníky silničního provozu - nejen tedy řidiče motorových vozidel," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidiči náklaďáku se v Desné nevešla pod most hydraulická ruka
Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů
Policisté kontrolovali řidiče už na prvním prázdninovém víkendu
Co vše dodržovat, aby prázdniny byly bezpečné
Policisté se při kontrolách zaměřili na motocyklisty

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Lokalita Přírodního divadla v Rokytnici po čase opět ožije!

Letní příroďák je zábavnou akci pro všechny, která se uskuteční už v sobotu 15. srpna od 15 hodin v areálu Přírodního divadla v Rokytnici nad Jizerou. Pobaví vás dva koncerty, letní kino i společná zábava. Po celou dobu bude zajištěno bohaté občerstvení, výběr nápojů i možnost opečení si špekáčků na ohni. Vstupné je dobrovolné. Podrobná pozvánka

S rehabilitací znovu do Krkonoš

Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny jablonecké nemocnice zve všechny zájemce o své zdraví na tradiční podzimní seminář v Krkonoších s pestrým programem. Seminář z cyklu Cesty ke zdraví se tentokrát bude zabývat klouby a vším, co s nimi souvisí, nese název Jak ochránit a uzdravit bolavé klouby. „Náš seminář vám dá příležitost poznat různé přístupy ke svým potížím, také jak jim předcházet, či návod, jak pomoci sobě či svým blízkým. Vyslechnete si přednášky, zažijete tematická cvičení, chůzi s holemi Nordic Walking a nahlédnutí do svého nitra. To vše v krásné krkonošské přírodě," zve na seminář primářka oddělení MUDr. Alena Svárovská. Termín konání je 10. 9. - 13. 9. 2020. Bližší informace o akci včetně způsobu přihlášení jsou zveřejněny na webových stránkách nemocnice www.nemjbc.cz nebo k doptání na svarovska@nemjbc.cz, případně na telefonu 483 345 811.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V předkole poháru Zásada vyřadila Albrechtice, další utkání už o víkendu
Díky penězům státu a EU se opraví silnice v Jablonném i Sklenařicích
Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020
Situace s Covidem je v kraji pod kontrolou, aktuálně 123 nakažených
Štěpánův jarmark oživí 128. výročí rozhledny Štěpánka

Nejčtenější články

11.08.: Fotografové z Jablonecka se setkali na Novoveském koupališti
11.08.: Stavba okružní křižovatky Ostrý roh pokračuje druhou etapou
12.08.: V jablonecké ulici 5. května se srazilo osobní auto s dodávkou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn