Policisté z Jablonecka se opět zaměřili na železniční přejezdy

15.07.2020 10:28:17 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Smržovka,Jablonecko

Policisté z Jablonecka se opět zaměřili na železniční přejezdy

Dopravní policisté společně s policisty z obvodních oddělení se v uplynulých dvou dnech v rámci běžného výkonu služby opět zaměřili na kontroly v blízkosti železničních přejezdů na Jablonecku.

„Pozitivním zjištěním je ta skutečnost, že během těchto služeb nepřistihli žádného řidiče, který by přejížděl s vozidlem přes železniční přejezd v době, kdy je v provozu signalizační zařízení. Jediný, kdo se vydal přes železniční přejezd v době, kdy svítila červená světla, byl 52letý cizinec. Tohoto jednání se dopustil v prostoru železničního přejezdu ve Smržovce. Při kontrole tento muž policejní hlídce nepředložil žádný cestovní doklad. Z tohoto důvodu policisté na místo přivolali své kolegy z Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

V rámci této součinnosti následně cizinec policistům cestovní doklad předložil. Provedenou kontrolou ovšem policisté zjistili, že cizinec na území České republiky od prosince roku 1999 pobývá neoprávněně. Policisté z cizinecké policie muže zajistili, zahájili správní řízení a ukončili ho vydáním rozhodnutím o správním vyhoštění, ve kterém mu byla stanovena doba na vycestování do 47 dnů od nabytí právní moci uvedeného rozhodnutí. Po provedených úkonech byl cizinec propuštěn na svobodu.

Policejní hlídky dále svoji přítomnost v blízkosti železničních přejezdů využili k tomu, že sledovaly řidiče, zda dodržují další povinnosti, které jim ukládá zákon. Zjistili tak například, že devět řidičů nepoužilo během jízdy bezpečností pás, jeden řidič za jízdy držel v ruce mobilní telefon a šest řidičů překročilo povolenou rychlost. Všechna tato přestupková jednání policisté vyřešili na místě udělením blokové pokuty.

„Na závěr opět připomínáme, že policisté i nadále budou v rámci běžného výkonu služby směřovat svoji pozornost k železničním přejezdům a samozřejmě budou kontrolovat všechny účastníky silničního provozu - nejen tedy řidiče motorových vozidel," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidiči náklaďáku se v Desné nevešla pod most hydraulická ruka
Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů
Policisté kontrolovali řidiče už na prvním prázdninovém víkendu
Co vše dodržovat, aby prázdniny byly bezpečné
Policisté se při kontrolách zaměřili na motocyklisty

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Letní turistické autobusy Český ráj

Již 22. sezonu mají návštěvníci Českého ráje od května do září možnost využívat letní turistické autobusy. Ty se letos rozjedou na osmi linkách. „Návštěvníkům bychom určitě doporučili, aby autobusy upřednostňovali před individuální dopravou a vyhnuli se tak přetrvávajícím problémům s parkováním v nejzatíženějších místech regionu," apeluje Lucie Podařilová ze Sdružení Český ráj. Jízdní řády turistických autobusů najdou zájemci v samostatných letácích (kapesní jízdní řády), na plakátech a v turistických novinách. Turistické autobusy Český ráj jsou projektem Mikroregionu Český ráj ve spolupráci s městy a obcemi turistického regionu. Sdružení Český ráj zajišťuje propagaci projektu. Provoz autobusů je podpořen finančními prostředky Královéhradeckého a Libereckého kraje.

Projekt Objevuj památky má program Třetí za polovic, sedmá zdarma

Nový program Třetí za polovic, sedmá zdarma je součástí celorepublikového projektu Objevuj památky. Na vybraných památkách, které se do programu zapojily, můžete čerpat výše uvedené slevy a zároveň se zapojit do slosování o hodnotné ceny, mezi kterými jsou i pobyty v zámeckých či hradních areálech. Na Turnovsku jsou zapojeny hned čtyři objekty (hrad Valdštejn, Zámek Svijany, Synagoga Turnov a Dlaskův statek), další objekty jsou v Českém ráji a blízkém okolí. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Překvapení pod papírem. Návštěvu Českého ráje kazí výkaly po lesích
FOTO: Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2020 získalo sedm oceněných
První příspěvky z nově vytvořené rezervy Covid kultura
Horská služba zachraňovala turisty pod Frýdlantským cimbuřím
Havárie vodovodu uzavřela Arbesovu ulici v Jablonci

Nejčtenější články

18.06.: Bohuš Matuš sundal šátek a ukázal, že Slavíka získal právem
19.06.: Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci
18.06.: Méně vyhodíš, méně zaplatíš, vyzývá k třídění jablonecký magistrát

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn