Policisté se při kontrolách zaměřili na motocyklisty

23.06.2020 22:03:30 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Policisté se při kontrolách zaměřili na motocyklisty

Na území celého Libereckého kraje proběhla v neděli 21. června dopravně bezpečnostní akce zaměřená především na kontrolu řidičů motocyklů, kteří jsou velmi zranitelnými účastníky silničního provozu. Policisté během akce u nich kontrolovali rychlost a způsob jízdy, používání ochranných přileb, technický stav motocyklu i případné řízení pod vlivem alkoholu.

Samozřejmě policejní hlídky nekontrolovaly během akce jen motocyklisty, ale i ostatní řidiče motorových vozidel. V této souvislosti můžeme uvést příklady překročení povolené rychlosti, a to právě řidiči osobních automobilů. Ve Velkých Hamrech na Jablonecku byla jednomu z řidičů s vozidlem naměřena v obci rychlost 73 km/h. Další řidič, který překročil povolenou rychlost v obci, byl řidič s vozem v Božíkově na Českolipsku, který jel 70 km/h. Policisté také na bezpečnost silničního provozu dohlíželi i mimo obce a u obce Deštné u Dubé také na Českolipsku řidiči motorového vozidla na takovém místě naměřili rychlost 113 km/h (nejvyšší dovolená rychlost 90 km/h).

„Na Českolipsku policejní hlídky také během akce zkontrolovali deset motocyklistů, kteří se dopustili řady přestupků. Jednalo se například o nevyhovující technický stav motocyklu jako je například zásah do konstrukce výfuku, ostré hrany na řídítkách, chybějící odrazky, překročení počtu předních světlometů a nejčastěji nadměrně hlučný tlumič hluku u výfuku. Všem těmto přestupcům policisté na místě udělili blokové pokuty," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

V průběhu dopravně bezpečnostní akce policisté v kraji zkontrolovali celkem 93 motorových vozidel (samozřejmě včetně motocyklistů) a zjistili u nich 41 dopravních přestupků, z nichž 39 vyřešili na místě udělením blokové pokuty a jednání dvou přestupců oznámili příslušnému správnímu orgánu k dalším šetření. Sedmnáct řidičů překročilo povolenou rychlost v obcích nebo mimo ně. Pozitivním faktem ovšem je ta skutečnost, že během celé akce policejní hlídky nezjistily u žádného z kontrolovaných řidičů alkohol v dechu.

„Je naprostou samozřejmostí, že i v následujícím období budou na území celého Libereckého kraje i nadále probíhat další dopravně bezpečnostní akce zaměřené na všechny účastníky silničního provozu. Policisté i v rámci běžného výkonu služby budou v následujících letních měsících dohlížet především na bezpečnost těch nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, kterými jsou chodci, cyklisté a motocyklisté," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Děti z jabloneckých škol rozdaly řidičům víc jablek než citronů
Tragická nehoda v Liberci. Po střetu s dodávkou zemřel motorkář
Opilý řidič smetl na středovém ostrůvku v Jablonci dvě značky
Nehody v kraji si letos vyžádaly už 5 obětí a 17 těžce zraněných
Spadlý strom kvůli bouřce zavinil v Liberci smrt motorkáře
Na řidiče v Libereckém kraji dohlížel policejní autobus

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace