Policie pátrá po motorkáři, který najel ve Vratislavicích do policisty

26.07.2019 19:34:18 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou

Policie pátrá po motorkáři, který najel ve Vratislavicích do policisty

Důstojníci operačního střediska vyslali v neděli 21. července na místo dopravní nehody ve Vratislavicích nejbližší policejní hlídku. Po srážce s bezohledným motorkářem ovšem skončil policista v nemocnici. Policie žádá veřejnost o pomoc s jeho vypátráním.

„Na křižovatku ulic Pivovarská a Vinařská se nejrychleji dostavili policisté z místního obvodního oddělení. Ve 14:30 začali zajišťovat místo dopravní nehody do příjezdu dopravních policistů. O dvacet minut později, tedy ve 14:50, vjeli z ulice Rochlická do Pivovarské dva motocykly. Jakmile druhý z motorkářů poté, co spatřil policejní hlídku, začal brzdit a se strojem se otáčet, muži zákona se jen utvrdili v tom, že obě motorky nemají na pozemní komunikaci co dělat. Jednalo se totiž o motokrosové stroje," upřesnil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.


Druhému ze strojů se podařilo dokonat otáčení a zamířil zpět do ulice Rochlická, zatímco první z motorkářů pokračoval proti policejní hlídce. I přesto, že jej policista pokynem ruky vyzval k zastavení, motorkář zareagoval zvýšením rychlosti a kolem zasahujícího policisty projel. Při pokusu o úhybný manévr však do muže zákona narazil. Vysokou rychlostí pak pokračoval dále ulicí Pivovarskou k ulici U Sila, aniž by se vůbec zaobíral vzniklým zraněním, škodami, či setrváním na místě dopravní nehody.

„Policista utrpěl zranění v horní polovině těla, s nímž vyhledal lékařské ošetření. V případě dopadení a odsouzení může v tomto případě pachateli hrozit za přečin násilí proti úřední osobě trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do šesti let," dodal Robovský.

Snímky střetu motorkáře s policistou ve Vratislavicích V této souvislosti žádají policisté případné svědky a spoluobčany o pomoc při pátrání po řidičích obou motocyklů, zejména pak po muži, jenž do policisty narazil. Pravděpodobně řídil motocykl KTM, bílo oranžové barvy, bez registrační značky. Oblečený byl do červeno-bílé motokrosové bundy s nápisy na hrudi, červeno-oranžových kalhot s šedými vzory na kolenou a stehnech. Na zádech měl červeno-černý batoh.

Motorkář měl helmu s fosforovým kšiltem a fosforovými vdechy helmy. Helma samotná byla oranžovo-černo-modré barvy s podélnými pruhy. Motokrosové brýle, které měl motorkář nasazené, měly oranžové orámování. Na nohou měl vysokou krosovou obuv pravděpodobně šedé barvy se třemi výraznými sponami upínání.

Motocykl po střetu s policistou má poškozený levý přední ochranný kryt ruky. Veškeré informace k případu můžete policistům sdělit prostřednictvím bezplatné linky 158 nebo na kterékoli policejní služebně. „Veškeré takto získané informace mohou policistům výrazným způsobem dopomoci k objasnění případu. Zároveň apelujeme také na oba motocyklisty, aby se policistům přihlásili," doplnil policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidič údajně ladil za jízdy v Rádle rádio a havaroval
Hasiči zasahovali u nehod v Liberci, Harrachově, Nové Vsi i Jablonci
Při nehodě čtyř aut v Krásné Studánce zemřel jeden člověk
Policie hledá svědky nehody v Nové Vsi, při níž srazili kočárek s dítětem
Policie žádá o pomoc při pátrání po bombovém vyděrači v OC Forum

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejkrásnější snímek ankety Alej roku je Valdštejnská alej v Zahrádkách
Mladé basketbalistky Bižuterie postoupily do finále juniorské ligy
Obrazem: Zásadská Pralyže 2020
Velkou cenu Jablonce vyhrál kladenský Radek Novák
Letošní výstavu Brody v Brodě doplní historické fotoaparáty

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
25.01.: David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn