Kromě vánočního popadaly v Jablonci další stromy, uzavřen bude hřbitov

06.12.2013 15:02:00 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Kromě vánočního popadaly v Jablonci další stromy, uzavřen bude hřbitov

Od rána jablonecké technické služby intenzívně odstraňují škody, které v Jablonci nad Nisou způsobila noční vichřice. Největší způsobená škoda je na vánočním stromě před radnicí, který se v poryvu větru zlomil půl hodiny po půlnoci, padaly ale například i stromy na hřbitově.

Desetimetrový smrk pichlák se zlomil nad stojanem a na dvou dalších místech naštípl, takže už nejde znovu použít (více podrobností o tom zde) „O vánoční strom Jablonec rozhodně nepřijde, začátkem příštího týdne umístíme na náměstí strom nový," ujistil náměstek primátora Miloš Vele.

Pracovníci odboru správy majetku města dopoledne zmapovali další škody způsobené noční vichřicí. Popadané či polámané stromy pracovníci Technických služeb města Jablonce odklízeli ve spolupráci s hasiči i v ulicích Prosečská, K. Světlé, Prudká a Rýnovická. Na dvou místech došlo k poškození sloupů veřejného osvětlení - v ulici Dr. Randy a v Prosečské ulici. Poškozena byla také střecha atletické haly na Střelnici, která se začala ihned opravovat. Stejně tak dochází průběžně k odstraňování i dalších škod.

„Škody ve městě jsou v desítkách tisíc. Instalace a nazdobení nového vánočního stromu včetně dokoupení nového osvětlení si vyžádá téměř 100 000 korun," dodala mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová.  

Urnový háj na jabloneckém hřbitově bude o víkendu uzavřen

Vítr poškodil i stromy v urnovém háji na jabloneckém městském hřbitově. „Domníváme se, že vstup do urnového háje by mohl být z tohoto důvodu nebezpečný. I když škody odstraňujeme, vítr trvá a mohlo by dojít k dalšímu pádu větví nebo celých kmenů, proto jsme se z bezpečnostních důvodů rozhodli k dočasnému uzavření urnového háje. Předpokládám, že od pondělka 9. prosince, bychom mohli urnový háj opět zpřístupnit," vysvětlil náměstek Vele.

Větru podlehl i stříbrný smrk na hlavním hřbitově, nikoho však neohrozil, jeho odstranění zařídí správa hřbitova.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VIDEO: Jak vichřice zlomila Vánoční strom
Vítr během noci lámal stromy, silnice byly nesjízdné
Noční vichřice zlomila vánoční strom na jabloneckém náměstí
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Spartak Rychnov je stále na čele východní skupiny I.B třídy
Noční linka autobusu v Jablonci dočasně jezdit nebude
Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit
V derby Desná vs. Mšeno padlo osm gólů

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
23.09.: VIDEO: Hasiči museli vyzvednout ve Smržovce převrácenou Tatru
23.09.: Fotbalisté Velkých Hamrů potvrdili druhé místo v divizi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn