Lyžníci se na Smržovce sejdou podvacáté

19.02.2015 19:10:17 | Autor: Tereza Jakouběová | Rubrika: Sport | Obce: Smržovka

Lyžníci se na Smržovce sejdou podvacáté

Jubilejní 20. ročník smržovských Lyžníků se uskuteční v sobotu 21. února. První ročník se uskutečnil již 7. března 1992, tehdy se sešlo osm mladíků, aby vzdali hold zakladatelům lyžování v českých horách.

Ošacení i výbava lyžníků odpovídaly předválečné době a k dobré náladě kromě chutného mazání přispěla i prvorepubliková hudba linoucí se z prastarého klikového gramofonu. Závodilo se ve slalomu a skoku prostém. Na tento výjimečný počin navázala v roce 1997 smržovská radnice, která zařadila zápolení lyžníků do svého kulturně-sportovního kalendáře.

Od toho roku se vždy třetí únorovou sobotu nepřetržitě konají urputná klání mezi dobově oděnými lyžnicemi a lyžníky. Ti se na podivně zakroucených prkýnkách, s jednou či dvěma holemi, pro pobavení své i početného publika, pouštějí ze svahu a bojují o vavříny vítězství v paraslalomu, sjezdu na dojezd (kdo dojede nejvýše do protisvahu) a hup-skok-letu (kdo doskočí nejdál v součtu dvou skoků). Zejména posledně jmenovaná disciplína je mezi diváky velmi oblíbená, neboť je zde k vidění nespočet krkolomných hupů, hrůzně vypadajících skoků i ladných letů.

O břicha i mazání všech zúčastněných se přímo na svahu starají smržovští dobrovolní hasiči. Vyhlášení výsledků spolu s promítáním snímků a závěrečným tanečkem tentokrát proběhne po skončení závodu od 17 hodin ve smržovském Parkhotelu. K tanci i poslechu zahraje Glass Ajeto Dixieland Nový Bor a ABC Zdeňka Kotyšova z České Lípy, vstup pro všechny zdarma.

Závody začínají ve 12.45 hodin ve Ski areálu Kedr (50.7363019N, 15.2556664E) ve Smržovce, prezentace závodníků bude probíhat od 12 do 12.30 hodin.

Při jubilejním 20. ročníku si účastníci klání odnesou odznáček jako upomínku na tuto krásnou akci, na posilněnou obdrží placatku výborné medoviny od firmy Kitl s. r. o., tradiční pamětní list a poukázku na výborný zabijačkový guláš, na kterém si budou kromě nich moci pochutnat i ostatní návštěvníci v Parkhotelu Smržovka při vyhlašování výsledků. Úspěšní závodníci, kteří při vyhlašování výsledků vystoupají na stupně vítězů, se mohou těšit na již tradiční cenu - rumový mok v různě velkém balení.

Každý skijista se přihlásí osobně (budova radnice, kancelář starosty, 2. patro) či telefonicky (483 369 333, 602 420 158) či e-mailem u Marka Hotovce (marek.hotovec@smrzovka.cz). Účastnický poplatek činí 80 Kč (odznáček, pamětní list, medovina a guláš) a bude uhrazen při registraci na svahu před samotným závodem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zásadská pralyže 2015 přilákala mnoho závodníků a ještě více diváků
Smržovská akce Lyžníci 2014 je zrušena
Obrazem: Lyžníci na Smržovce 2013

Diskutujte s námi

Ke stažení

Plakát Lyžníci 2015

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Obnovení dvou zastávek autobusů v Jablonci

Od čtvrtka 29. října budou obnovené v Jablonci nad Nisou zastávky MHD pro linku č. 109 jedoucí na trase nádr. Jablonecké Paseky přes Mšeno do Rýnovic. Konkrétně jde o zastávky Jeronýmova a Březová, náhradní zastávka Paseky, linka č. 109 se vrací na standardní trasu a náhradní zastávka ElektroPraga se ruší.

Další oranžové hřiště vyrostlo ve Vrchlabí, otevřeno bylo virtuálně

Další oranžové hřiště vyrostlo ve Vrchlabí, otevřeno bylo virtuálně V prostoru fotbalového areálu Vejsplachy ve Vrchlabí vyrostlo další oranžové hřiště. Konkrétně se jedná o skatepark, po kterém již řadu let toužili místní, hlavně mladí příznivci skatu. Nadace ČEZ podpořila výstavbu částkou 750 tisíc korun. Jeho otevření bylo díky opatřením proti šíření epidemie koronaviru virtuální. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Klienti kvitovali redukci vstupu do budovy v Komenského ulici kladně
Národní titul pečovatelky putoval do Jablonce pro Janu Pácaltovou
Vládní opatření: Zákaz vycházení v noci a prodeje po 20. hodině
Zřícenina hradu Frýdštejn je perlou Maloskalska
Vzpomínky na zesnulé i státní svátek bude v komorním duchu

Nejčtenější články

26.10.: Zlodějka ukradla v Jablonci ořechy a hrozí jí až osm let za mřížemi
26.10.: Řídil dodávku po Loužnici a měl v dechu 2,73 promile
24.10.: Upravené jízdní řády budou platit v Jablonci od pondělí 26. října

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn