Lyžníci se na Smržovce sejdou podvacáté

19.02.2015 19:10:17 | Autor: Tereza Jakouběová | Rubrika: Sport | Obce: Smržovka

Lyžníci se na Smržovce sejdou podvacáté

Jubilejní 20. ročník smržovských Lyžníků se uskuteční v sobotu 21. února. První ročník se uskutečnil již 7. března 1992, tehdy se sešlo osm mladíků, aby vzdali hold zakladatelům lyžování v českých horách.

Ošacení i výbava lyžníků odpovídaly předválečné době a k dobré náladě kromě chutného mazání přispěla i prvorepubliková hudba linoucí se z prastarého klikového gramofonu. Závodilo se ve slalomu a skoku prostém. Na tento výjimečný počin navázala v roce 1997 smržovská radnice, která zařadila zápolení lyžníků do svého kulturně-sportovního kalendáře.

Od toho roku se vždy třetí únorovou sobotu nepřetržitě konají urputná klání mezi dobově oděnými lyžnicemi a lyžníky. Ti se na podivně zakroucených prkýnkách, s jednou či dvěma holemi, pro pobavení své i početného publika, pouštějí ze svahu a bojují o vavříny vítězství v paraslalomu, sjezdu na dojezd (kdo dojede nejvýše do protisvahu) a hup-skok-letu (kdo doskočí nejdál v součtu dvou skoků). Zejména posledně jmenovaná disciplína je mezi diváky velmi oblíbená, neboť je zde k vidění nespočet krkolomných hupů, hrůzně vypadajících skoků i ladných letů.

O břicha i mazání všech zúčastněných se přímo na svahu starají smržovští dobrovolní hasiči. Vyhlášení výsledků spolu s promítáním snímků a závěrečným tanečkem tentokrát proběhne po skončení závodu od 17 hodin ve smržovském Parkhotelu. K tanci i poslechu zahraje Glass Ajeto Dixieland Nový Bor a ABC Zdeňka Kotyšova z České Lípy, vstup pro všechny zdarma.

Závody začínají ve 12.45 hodin ve Ski areálu Kedr (50.7363019N, 15.2556664E) ve Smržovce, prezentace závodníků bude probíhat od 12 do 12.30 hodin.

Při jubilejním 20. ročníku si účastníci klání odnesou odznáček jako upomínku na tuto krásnou akci, na posilněnou obdrží placatku výborné medoviny od firmy Kitl s. r. o., tradiční pamětní list a poukázku na výborný zabijačkový guláš, na kterém si budou kromě nich moci pochutnat i ostatní návštěvníci v Parkhotelu Smržovka při vyhlašování výsledků. Úspěšní závodníci, kteří při vyhlašování výsledků vystoupají na stupně vítězů, se mohou těšit na již tradiční cenu - rumový mok v různě velkém balení.

Každý skijista se přihlásí osobně (budova radnice, kancelář starosty, 2. patro) či telefonicky (483 369 333, 602 420 158) či e-mailem u Marka Hotovce (marek.hotovec@smrzovka.cz). Účastnický poplatek činí 80 Kč (odznáček, pamětní list, medovina a guláš) a bude uhrazen při registraci na svahu před samotným závodem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zásadská pralyže 2015 přilákala mnoho závodníků a ještě více diváků
Smržovská akce Lyžníci 2014 je zrušena
Obrazem: Lyžníci na Smržovce 2013

Diskutujte s námi

Ke stažení

Plakát Lyžníci 2015

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
FOTO: Koncert Hradišťanu zahájil Sedmihorské léto 2020
Gratias Tibi Ago za záchranu lidského života převzal Jan Pňakovič
Liberecký kraj posílil turistické vlaky z Liberce a Turnova na Malou Skálu
Léto roztančilo jablonecké Eurocentrum podvaadvacáté

Nejčtenější články

07.07.: V Jablonci se bude konat premiérový Farský trh
06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
08.07.: Turnaj O pojizerský štít úspěšně skončil

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn