Zásadská pralyže 2015 přilákala mnoho závodníků a ještě více diváků
03.02.2015 18:29:01 | Autor: Miroslav Princ a Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Zásada

Do areálu zásadského fotbalového hřiště se v sobotu 31. ledna vrátila, po loňské pauze zapříčiněné nedostatkem sněhu, doba začátku minulého století. Dostavení si dali lyžníci a lyžnice, aby se v dobových kostýmech a výstroji utkali v několika kategoriích o vítězné vavříny. Celkem se jich do závodu přihlásilo 35.
V areálu voněly klobásky z udírny, chléb se sádlem, škvarková pomazánka či trdelník. Zimní počasí v uplynulém týdnu dovolilo pořadatelům připravit parádní tratě a stopy. V první kategorii se utkaly děti v závodě na 300 metrů krokem klasickým. V té zvítězil Martin Belda ml. ze Šumburku před Ondřejem Rydvalem z Vysokého a Bárou Vondráčkovou ze Zásady.
Startovní listina dam oproti poslednímu ročníku prořídla, ale vítězka zůstala stejná. V běhu na 1 km krokem klasickým zvítězila v souboji generací domácí závodnice Pavlína Fišerová před svojí maminkou Líbou Šrajbrovou a Kristýnou Rydvalovou ze Šumburku.
To mezi pány bylo startovní pole opět nabité, celkem se jich na trati na 1 km utkalo 23. A uspěli opět favorité, první místo obhájil Martin Belda ze Šumburku, před haratickým Milanem Štěpánkem a domácím Petrem Růžičkou.
Vloženým závodem byla spanilá jízda povozů renvolf, kde zvítězili loužničtí Kopalovi, před Petrem Vondráčkem s Honzou Princem ze Zásady a sourozenci Rydvalovými z Vysokého. Poslední disciplínou byly sprinty na 100 metrů krokem telemarským dam i pánů. Letošní novinkou byla trať s otočkou v polovině, kde se v několika kláních lámal chléb. Mezi dámami opět dominovala Pavlína Fišerová, pouze se prohodilo pořadí na druhém a třetím místě, kdy Kristýna Rydvalová předstihla Líbu Šrajbrovou.
Mezi muži se závodilo systémem čtyř rozběhů, dvou semifinále a následným finále. Ve všech kláních nebyla nouze o napínavé souboje a karamboly. Ve strhujícím finiši nakonec zvítězil Milan Štěpánek před Petrem Růžičkou, kterého zradila technika a na třetím místě skončil také domácí borec Petr Fišer.
Nejstarší účastnicí závodů byla Eva Kotyzová s povozem renvolf. Za typicky zimního počasí si nakonec do areálu našlo v průběhu odpoledne cestu na tři stovky diváků, kteří se na pátém ročníku této hezké a pohodové akce dobře bavili. Tak snad nám za rok bude počasí zase přát a sejdeme se znovu - skol!
Kompletní výsledky závodů najdete pod článkem ke stažení.
Související články
Na konci ledna se bude v Zásadě lyžovat po staru
Obrazem: Zásadská pralyže 2013
Obrazem: Zásadská pralyže 2012
Diskutujte s námi
Ke stažení
Výsledky Zásadská pralyže 2015
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 67 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Od soboty 14. června je dočasně zrušená zastávka Pražská
Od soboty 14. června platí dočasné dopravní opatření pro linky MHD č. 101, 105, 107, 108, 113 a 133. Zastávka Pražská je zrušená, důvodem jsou stavební práce. Jako náhradní dočasně poslouží zastávka U gymnázia.
Lešení se stěhuje kolem turnovské knihovny, pracuje se na fasádě
Mezi řadou pracovních činností, které probíhají na stavbě nové knihovny ve Skálově ulici v Turnově, jsou teď nejvíce viditelné práce na vnějším obalu budovy - fasádě. Nejprve bylo lešení na místě promítacího plátna letního kina, kde probíhala montáž zateplovacího systému, nyní je již promítací plocha připravená a práce na fasádě postupují na dalších stěnách. Z venku se dodělávají ještě potřebné zemní práce. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří
Nejnovější články
Strážníci pomohli ženě s podezřením na infarkt
Vyhlásili Jabloneckou pečovatelku 2025
Mapa republiky roztála
Letní kino pro dospělé v lesoparku na Smržovce: Moře na dvoře
Na Hrádek u Nechanic se vrátily obrazy zachycující lidské anomálie
Nejčtenější články
15.06.: Letní kino pro dospělé v lesoparku na Smržovce: Moře na dvoře
16.06.: Vyhlásili Jabloneckou pečovatelku 2025
16.06.: Strážníci pomohli ženě s podezřením na infarkt
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.