Lepší Jablonec nahrazuje mobilní aplikaci Lepší místo

22.12.2018 08:01:49 | Autor: mh | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Lepší Jablonec nahrazuje mobilní aplikaci Lepší místo

Jablonec nad Nisou pro občany v rámci aplikace Jablonec v mobilu spouští novou službu nazvanou Lepší Jablonec. Ta nahrazuje aplikaci Lepší místo, na niž byli Jablonečané dosud zvyklí, a kterou město používalo jako nástroj pro komunikaci s občany v oblasti odstraňování nedostatků jako jsou nepořádek ve městě, rozbité lavičky, výtluky v chodníku či silnici nebo nefunkční veřejné osvětlení.

„Za využívání aplikace Lepší místo jsme měli od nového roku platit několikanásobně vyšší částku, protože došlo ke změně provozovatele. Rozhodli jsme se proto poskytovat stejnou službu vlastními silami," vysvětluje Martin Oklamčák, vedoucí odd. interního auditu a stížností, který má Lepší Jablonec na starosti. Nové řešení bylo snadné, bylo třeba jen zajistit doplněk k už existující aplikaci Jablonec v mobilu.

Lepší Jablonec funguje úplně stejně jako jeho předchůdce. Stačí si zdarma stáhnout aplikaci Jablonec v mobilu, která je dostupná pro iOS i Android, vyfotit konkrétní situaci, přiřadit jí GPS souřadnice, vyplnit jméno, příjmení, telefonní číslo a e-mailovou adresu a odeslat. Pokud se poloha nepřiřadí automaticky, lze ji zadat z mapy. Každý požadavek doputuje na magistrát, kde jej dostane k vyřízení konkrétní člověk a bude prostřednictvím aplikace odesilatele tzv. tipu informovat.

Stav svého požadavku tak mohou lidé sledovat v podstatě on-line. Kontaktní údaje se zadávají pro případnou doplňující komunikaci. „Službu lze využít i z webu, kde na mapě určíte místo a můžete přidat obrázek či jinou přílohu. Stačí kliknout na banner Lepší Jablonec na úvodní straně webu www.mestojablonec.cz," doplňuje webmaster magistrátu Petr Vitvar.

„Věříme, že se Lepší Jablonec stane pomocníkem pro občany i pro radnici, aby se Jablonec skutečně stal ještě lepším místem pro život, než je teď. Vždycky je totiž co zlepšovat," domnívá se primátor města Milan Kroupa.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Objednávání na městský úřad v Jablonci šetří čas
Nelíbí se vám něco v Jablonci? Vyfoťte to mobilem!
Nová mobilní aplikace má sloužit nejen Jablonečanům

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Evropští odborníci na ochranu alejí se sjedou do Liberce

Pátý ročník mezinárodní konference Aleje 2019 bude koncem dubna hostit zástupce ministerstva životního prostředí, silničáře a úředníky za účasti odborníků z celé Evropy. Diskutovat budou o systematické ochraně a obnově alejí v krajině. Konferenci pořádá spolek Arnika ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a polskou organizací Fundacja Ekorozwoju. Cyklus přednášek odstartuje 25. dubna na Krajském úřadu Libereckého kraje. Přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí, krajského úřadu, správy a údržby silnic a odborníci na ochranu stromů. O své zkušenosti s obnovou, ochranou a údržbou alejí se podělí i zahraniční hosté z Francie, Německa, Polska, Ruska a Švédska.

Nominovat nejlepší Památku kraje můžete do konce dubna

Už jen do 30. dubna mohou lidé nominovat stavby do soutěže Památka roku 2018 Libereckého kraje. Cílem klání, které Liberecký kraj pořádá poprvé, je ocenit nejlepší obnovu nemovité kulturní památky. Podmínkou účasti v soutěži je dokončení obnovy nemovité kulturní památky v kalendářním roce nebo etapě obnovy a zároveň musí být dodržen minimální vlastní podíl vlastníka na obnově ve výši 50 000 korun. Podrobnosti v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče
Policie hledá svědky nehody v Nové Vsi, při níž srazili kočárek s dítětem
Liberec uvítá volejbalové superveterány na Svijany cupu 2019
Pod Ještědem hořelo kvůli nedopalku cigarety, hasiči zasahují i jinde
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2018 získalo devět osobností

Nejčtenější články

21.04.: Místo odpalu ohňostroje na jablonecké přehradě se mění
22.04.: Vlak narazil před Železným Brodem do stromu
21.04.: V anketě Dřevěná stavba 2019 uspěla hřiště z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT