Lepší Jablonec nahrazuje mobilní aplikaci Lepší místo

22.12.2018 08:01:49 | Autor: mh | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Lepší Jablonec nahrazuje mobilní aplikaci Lepší místo

Jablonec nad Nisou pro občany v rámci aplikace Jablonec v mobilu spouští novou službu nazvanou Lepší Jablonec. Ta nahrazuje aplikaci Lepší místo, na niž byli Jablonečané dosud zvyklí, a kterou město používalo jako nástroj pro komunikaci s občany v oblasti odstraňování nedostatků jako jsou nepořádek ve městě, rozbité lavičky, výtluky v chodníku či silnici nebo nefunkční veřejné osvětlení.

„Za využívání aplikace Lepší místo jsme měli od nového roku platit několikanásobně vyšší částku, protože došlo ke změně provozovatele. Rozhodli jsme se proto poskytovat stejnou službu vlastními silami," vysvětluje Martin Oklamčák, vedoucí odd. interního auditu a stížností, který má Lepší Jablonec na starosti. Nové řešení bylo snadné, bylo třeba jen zajistit doplněk k už existující aplikaci Jablonec v mobilu.

Lepší Jablonec funguje úplně stejně jako jeho předchůdce. Stačí si zdarma stáhnout aplikaci Jablonec v mobilu, která je dostupná pro iOS i Android, vyfotit konkrétní situaci, přiřadit jí GPS souřadnice, vyplnit jméno, příjmení, telefonní číslo a e-mailovou adresu a odeslat. Pokud se poloha nepřiřadí automaticky, lze ji zadat z mapy. Každý požadavek doputuje na magistrát, kde jej dostane k vyřízení konkrétní člověk a bude prostřednictvím aplikace odesilatele tzv. tipu informovat.

Stav svého požadavku tak mohou lidé sledovat v podstatě on-line. Kontaktní údaje se zadávají pro případnou doplňující komunikaci. „Službu lze využít i z webu, kde na mapě určíte místo a můžete přidat obrázek či jinou přílohu. Stačí kliknout na banner Lepší Jablonec na úvodní straně webu www.mestojablonec.cz," doplňuje webmaster magistrátu Petr Vitvar.

„Věříme, že se Lepší Jablonec stane pomocníkem pro občany i pro radnici, aby se Jablonec skutečně stal ještě lepším místem pro život, než je teď. Vždycky je totiž co zlepšovat," domnívá se primátor města Milan Kroupa.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Objednávání na městský úřad v Jablonci šetří čas
Nelíbí se vám něco v Jablonci? Vyfoťte to mobilem!
Nová mobilní aplikace má sloužit nejen Jablonečanům

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 21. února do 6. března
Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2019
Obrazem: Dětský karneval v Kokoníně
Mladší žactvo bojovalo o tituly přeborníků Liberecka
Senzační zlato štafety atletek LIAZU

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT