Nová mobilní aplikace má sloužit nejen Jablonečanům

19.06.2014 11:00:17 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Nová mobilní aplikace má sloužit nejen Jablonečanům

Nová mobilní aplikace města Jablonec nad Nisou umožní obyvatelům města být neustále ve spojení s děním v Jablonci, ať jsou kdekoli. Prostřednictvím svých chytrých telefonů nyní mají lidé přístup k aktualitám, úřední desce, kontaktům i životním situacím. Přehled o jablonecké kultuře v mobilním kalendáři jistě ocení i turisté a návštěvníci města.

Po stažení a nainstalování aplikace do svého mobilu mohou mít tak nejen Jablonečané dokonalý přehled o tom, co se ve městě děje. „Díky této aplikaci mohou mít občané vše důležité stále při ruce. Nezmeškají již žádnou důležitou akci a kontakty budou mít vždy přímo v telefonu. A pokud si třeba nebudou vědět rady, pomohou jim podrobné návody životních situací," říká Petr Beitl, primátor statutárního města, který si mobilní aplikaci vyzkoušel a pravidelně ji užívá.

Aplikace obsahuje šest základních funkcí:

Aktuality - zobrazí přehled aktualit z webu města

Aktuální na webu - zobrazuje nové články a aktuální změny na webu města (RSS kanál)

Kalendář akcí - zobrazuje kulturní a sportovní akce ve městě, umožňuje třídění podle data nebo podle typu akce

Úřední deska - poskytuje aktuální přehled o vyvěšených oznámeních, vyhláškách či veřejných zakázkách

Kontakty - adresář kontaktů na pracovníky magistrátu a představitele města, kontakty jsou propojeny též s návody na řešení životních situací

Životní situace - modul, který nabízí pomocí praktických návodů informace, jak řešit různé problémy a situace prostřednictvím magistrátu města. Jedná se o obdobu stejné aplikace z webu města. Dozvíte se tu, jak co zařídit, kam zajít, co si vzít s sebou. Tematicky rozdělené situace obsahují body, ve kterých najdete postup řešení i s kontakty na pracovníky úřadu.

Pro používání nové aplikace „Jablonec v mobilu" není nutné být neustále připojen k internetu. „Potřebná data si aplikace stáhne při instalaci a pak již jen případně aktualizuje nové informace. Výrazně tak můžete ušetřit svůj datový limit," upozorňuje městský webmaster Petr Vitvar. V současné době je aplikace dostupná pro operační systém Android (od verze 4.0), ale postupně bude uvolněna i pro operační systémy iOS a Windows Phone.

Odkaz ke stažení verze pro Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.as4u.mmvm.jablonec&hl=cs.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jablonecká hala 2022 splnila očekávání
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace