Kromě bodů by se na jaře měla slavit i jubilea

15.01.2021 12:40:46 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Kromě bodů by se na jaře měla slavit i jubilea

Pokud sněhové podmínky dovolí a teplické vytápění na Stínadlech bude mít odpovídající výkonnost, čeká na jablonecké fotbalisty ligový výkop 2021. Samozřejmě ve fotbale jde hlavně o získané body, od nich se odvíjí mnohé. Před jabloneckým týmem však stojí v průběhu jara některé zajímavé výzvy!

* přezimování na 2. místě ligové tabulky se povedlo jabloneckým fotbalistům poprvé v sezoně 2012/2013. Zajímavé je, že u trenérského kormidla byl současný lodivod pražské Sparty Václav Kotal, sezona pak skončila celkovým 4. místem, ale to už u finále byl trenér Roman Skuhravý, současný krotitel pražské Dukly.

* kdo vstřelí 1100. gól jablonecké ligové historie? Bude jím autor šestého jarního gólu...

* Martin Doležal bude mít šanci dosáhnout na metu 60 gólů, zatím jich dal 57.

* jubilejní 200. ligové zápasy za tým ze Střelnice mohou na jaře odehrát kapitán Tomáš Hübschman (zatím jich má 194), ale i Martin Doležal, ten jich má 188. Oba mohou posílit další dvoustovkaře v jabloneckém dresu - Michala Špita 262, Luboše Loučku 239 a Jožku Webera 208.

 * v ligové historii kopal Jablonec 99 penalt, kdo bude autorem té sté, jubilejní?

 * k rekordu míří i trenér Petr Rada. Jediné vítězství mu chybí k jubilejní 90. výhře v roli jabloneckého trenéra. A bude chtít jistě zdolat ještě jubilejnější stovku.

* Nejzajímavější statistiky se týkají samozřejme gólů. Celkově nejlepším jabloneckým střelcem bez ohledu na soutěže je stále Ruda Svoboda, který ve dresu LIAZ nasázel soupeřům 94 gólů, z toho 29 prvoligových. Tabulka střelců v české lize je dlouho neměnná: 1. David LAFATA 88 gólů, 2. Martin DOLEŽAL 57 a 3. Tomáš MICHÁLEK 35 gólů. Tady bude pouze šance pro Martina Doležala, o kolik gólů se přiblíží suverénnímu myslivcovi z jižních Čech.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V pátek to začíná: zamyšlení před vstupem do fotbalového jara
Generálka s Duklou se v Satalicích nepovedla
Porážka ve fotbalové premiéře v Drážďanech
Záložník Tomáš Smejkal posilou Jablonce!
Stříbrné jablonecké vánoce od Doliho
Drobného dárek pod jablonecký stromeček

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj pokračuje v úsilí zrušit zpoplatnění části silnice I/38 pro kamiony

Vyřadit část silnice I/38 v úseku mezi Jestřebím a hranicí kraje ze seznamu silnic první třídy, kde se platí mýto, chce dlouhodobě Liberecký kraj. Na svém úterním zasedání schválila rada kraje zaslání tohoto požadavku Asociaci krajů České republiky. Ta oslovila kraj s žádostí o spolupráci při sbírání dat pro rozšíření mýtného systému na silnicích prvních tříd. „Proti zpoplatnění silnice jsme byli od okamžiku, kdy se tento plán na Ministerstvu dopravy objevil. Zmíněný úsek z Jestřebí na hranici kraje totiž mohou řidiči, kteří se chtějí placení mýta vyhnout, objet po krajských silnicích a tím je neúměrně zatěžovat," poukázal hejtman Martin Půta. „Na toto téma jsme jednali s ministrem dopravy a také s předsedou Asociace krajů České republiky již minulý týden. Oba přislíbili, že se budou touto problematikou zabývat. Není to totiž v rámci České republiky ojedinělý případ."

Od 3. března přichází další změny jízdních řádů

Od středy 3. března 2021 dochází ke změně jízdních řádů regionálních autobusových linek, a to v důsledku opatření proti šíření nemoci Covid-19. Provoz prázdninových jízdních řádů je prodloužen (do 12. června, respektive do odvolání). Provoz školních spojů doplněných za účelem přepravy žáků do ZŠ je do odvolání pozastaven. Více informací naleznete na našem webu v sekci Jízdní řády/Připravované změny.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sčítání lidu, domů a bytů 2021 se blíží
Darujte plazmu, vyzývají odborníci. Mnoho z nás ji může potřebovat
Rekonstrukce střechy panelového domu v Harrachově je bezodkladná
Jablonec začal s distribucí roušek osobám v nouzi
Rozhledna Dubecko měla být původně jen vysílač mobilního operátora

Nejčtenější články

04.03.: Jablonečtí strážníci nepochybili, říká výsledek prověrky
05.03.: Ministr vnitra udělil výjimku pro občany jablonecké Proseče a Vratislavic
05.03.: V Jablonci hořelo na dně nádrže v Zeleném údolí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn