Konec školního roku: Policisté se zaměřili na bezpečnost dětí

25.06.2020 19:26:22 | Autor: Vladimíra Šrýtrová | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Konec školního roku: Policisté se zaměřili na bezpečnost dětí

Na bezpečnost dětí s ukončením školního roku se zaměřili policisté ve spolupráci s BESIPEM a Týmem silniční bezpečnosti. Každý den dochází na silnicích k vážným dopravním nehodám. Jejich oběťmi bývají často chodci a bohužel i malé děti. Ty patří mezi jednu z nejohroženějších skupin účastníků silničního provozu.

Policisté Krajského ředitelství policie Libereckého kraje v průběhu celého roku pravidelně zaměřují větší pozornost na chování dětí v silničním provozu, zejména v blízkosti jejich škol. Kladou důraz na správné přecházení a dohlížejí na to, aby zde nedocházelo k dopravním nehodám. Dětem je důležité znovu připomínat správné návyky a základní pravidla a doplňovat jejich znalosti.

Na konci školního roku se rozhodli zrealizovat dopravně preventivní akci pro školáky. Děti se již těší na letní prázdniny, a tak jsou mnohdy nesoustředěné, rozběhané, myšlenkami na prázdninách a nedávají takový pozor v silničním provozu jako během školního roku.

Mnoho škol v kraji rozdává vysvědčení již v tomto týdnu, v pátek 26. června 2020, a děti doslova „vyletí" ze škol.

Policisté ve spolupráci s BESIPEM a Týmem silniční bezpečnosti radí dětem při cestě do školy<br />Autor: Archiv Policie ČR V rámci dopravně preventivního projektu „Konec školního roku" se mohly v tomto týdnu děti na třech místech před základními školami u vybraných přechodů pro chodce v Libereckém kraji - v Chrastavě, Liberci a Turnově, v ranních hodinách setkat s dopravními policisty a policistkami z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, dále s krajskou koordinátorkou BESIP Mgr. Markétou Novotnou a se zástupci Týmu silniční bezpečnosti, kteří s nimi diskutovali o pravidlech správného chování a pohybu v silničním provozu, aby prázdniny byly bez karambolů a nehod, a nejen děti si je tak užily ve zdraví.

Děti nejen, že si odnesly užitečné a důležité rady, ale obdržely i drobné dárky v podobě úkolníčků, pracovních deníků Zebra se za Tebe nerozhlédne!, omalovánky a další materiály z projektu Markétina dopravní výchova, jejíž realizátorem je Tým silniční bezpečnosti. „Prázdniny jsou dlouhé a dovolené bude v rodinách málo. Prostor pro zvyšování vlastní odpovědnosti u dětí bude velký. Nesmí se zapomenout na budování zodpovědnosti nejen za sebe, ale i druhé v silničním provozu. S tím však úzce souvisí znalost pravidel bezpečného chování v provozu. Některá pravidla dětem připomínáme přímým kontaktem, jiná prostřednictvím vzdělávacích a zábavných materiálů," řekla Markéta Novotná.

Během prvních pěti měsíců tohoto roku došlo v Libereckém kraji celkem ke 47 dopravním nehodám s účastí chodců (o 12 méně než v loňském roce za stejné období), z toho v 9 případech byly účastníky děti (o 9 méně než za stejné období v loňském roce). Jeden chodec v letošním roce při nehodách zemřel, 2 byli zraněni těžce a 42 lehce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pozor na mokrých vozovkách! Řidička v Lučanech narazila do kamionu
Policisté se při kontrolách zaměřili na motocyklisty
Děti z jabloneckých škol rozdaly řidičům víc jablek než citronů
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Desátý ročník projektu Na kole jen s přilbou odstartoval v Bedřichově

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
Microsoft ocenil systém na hlídání statiky mostů z Jablonce
Asistenti pomáhali v Jablonci i v době koronavirové
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn