Jizerská 50 vyrazí z Bedřichova již po jednapadesáté

15.02.2018 15:53:29 | Autor: Filip Trdla a Soňa Holingerová | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov,Jizerské hory

Jizerská 50 vyrazí z Bedřichova již po jednapadesáté

Tradici, napětí, soutěživost - to vše přináší už po jednapadesáté jedinečný závod Jizerská 50. Letošní ročník nabídne ve třech dnech od 16. do 18. února kromě nedělního hlavního závodu na 50 kilometrů i další, a to na 10, 25 km klasicky, 30 km volně, dále dětské a štafetové závody či sprint na 1,5 km soupaž.

Liberecký kraj opět podpoří tuto významnou sportovní akci 1 000 000 Kč. V dějišti závodu bude připraven také stánek Libereckého kraje. „Závod Jizerské 50 má velkou tradici. Liberecký kraj každý rok investuje do této legendární akce milionovou částku. Závod je na seznamu významných událostí podporovaných naším krajem. Věřím, že se opět naplní všechna očekávání a závod přinese plno nezapomenutelných zážitků," uvedl hejtman Martin Půta.

Liberecký kraj bude mít připraven v areálu stadionu prezentační stánek, kde mohou závodníci a návštěvníci ochutnat v různých příchutích teplý sirup regionálního výrobce Kitl. Ochutnávky jsou připraveny zdarma. Pro ty, kdo chtějí okusit štěstěnu, bude na stejném místě přichystáno „kolo štěstí". Za správně zodpovězené otázky, vztahující se k našemu kraji, si budou moci zájemci odnést třeba knihu o Jizerské 50.

Program této významné události začne tento pátek 16. února od 10 hodin, a to závodem Mini Jizerská Pojišťovny VZP pro nejmenší účastníky v pěti různých kategoriích podle roku narození. Na toto klání naváže od 13 hodin Volkswagen Bedřichovská 30, která se pojede volným způsobem trasou přes Novou Louku, Kristiánov, Čihadla, Hřebínek a přehradu do cíle na bedřichovském stadionu. Velice atraktivní podívanou pak slibuje závod Nyč sport sprint, který se pojede sice pouhých 1,5 km, ale soupažným stylem. Start je naplánován na 17.30. Páteční program završí od 19 hodin slavnostní zahájení na stadionu v Bedřichově.

Sobotu odstartuje v 9 hodin Hervis Jizerská 25, tedy 25 km dlouhý závod klasickou technikou, který bude kopírovat podobnou trasu jako Bedřichovská 30, s výjimkou druhé poloviny, kde závodníci projedou do cíle přes Tetřeví boudy, Hřebínek a Olivetskou horu. O 15 minut později bude odstartována ČT Jizerská 10 klasickým způsobem, která povede přes zastavení U Buku, Novou Louku a přehradu. Odpoledne od 15 hodin bude k vidění Jizerská firemní RAUL - štafeta na 4×3 km.

Součástí je mnoho doprovodných akcí

Příznivci lyžování se mohou pobavit i mimo bedřichovský areál. V předvečer hlavního závodu vystoupí od 18:00 hodin na libereckém náměstí Dr. E. Beneše kapela Tata Bojs v rámci festivalu ČEZ Energy Fest, který zdarma představí doprovodný program pro ty, kteří nemohou či nechtějí zavítat přímo do dějiště Jizerské 50. Různorodé akce začínají před koncertem již od 16:30 hodin.

Neděle už bude ve znamení hlavního závodu ČEZ Jizerská 50. Ten odstartuje v 9:30 hodin. O 15 minut dříve se na trať vydají ženy ze skupiny ELITE. Trasa závodu povede přes Novou Louku, Kristiánov, Rozmezí, zastavení Na Kneipě, Hraniční, Jizerku, Smědavu, Čihadla, Hřebínek až do cíle. Závodníci v rámci startovného na hlavní závod získají nejen číslo a zapůjčený měřící čip, ale i medaili Jizerské 50, slevové vouchery a další dárky od partnerů akce. Mezi významné osobnosti a sportovce, kteří se postaví na start závodu, patří například kandidát na prezidenta České republiky Marek Hilšer, herec Jakub Kohák, skifař Ondřej Synek, boxer Lukáš Konečný či lyžař Dušan Kožíšek a mnoho dalších nadšených lyžařů.

Skupina ČEZ, generální partner hlavního závodu, připravila pro 51. ročník opět bohatý doprovodný program. V sobotu 17. února vystoupí na libereckém náměstí Dr. E. Beneše kapela Tata Bojs se svým hitem Pěšáci bílé stopy, předskakovat jim bude skupina Pilot a vědeckou show předvede místní iQlandia. Vstup je už tradičně zdarma.

Během celého závodního víkendu mohou startující i diváci dobíjet energii svou i mobilních telefonů ve třech ČEZ Energy zónách. „Zahřát se zde můžete teplým čajem, z fotokoutku si odvezete originální snímek na památku a pokud budete mezi první padesátkou závodníků, kteří se prokážou staženou aplikací EPP - Pomáhej pohybem ve svém telefonu, dostanete speciální dárkový balíček," sdělila Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

S aplikací EPP mohou uživatelé během víkendových závodů při svých pohybových aktivitách podpořit Nadaci Ivana Dejmala, která se zaměřuje na projekty pomáhající přírodě Jizerských hor.

Pozornost a pomoc si zaslouží i handicapovaní sportovci ze spolku Sportability. Na jejich sportovní činnost přispěje svým startem v závodu ČEZ Jizerská 50 a ujetými kilometry každý závodník. V Energy zóně pak bude k dispozici běžkařský trenažér s virtuální realitou, která během pohybu navodí pocit skutečné závodní atmosféry a motivuje k co nejlepšímu výsledku v cíli. I zde bude úsilí každého jednotlivce odměněno finanční podporou spolku Sportability. Symbolické šeky s celkovou finanční částkou převezmou zástupci obou podpořených organizací v neděli před vyhlášením výsledků hlavního závodu.

51. ročník ČEZ Jizerské padesátky:

Program J 50: pátek 16. 2. v 10 hodin: Mini Jizerská 50 pojišťovny VZP, ve 13 hodin: Volkswagen Bedřichovská 30 km volně, v 17.30 hodin: Nyč-sport sprint - soupaž, v 18.45 hodin: Zahájení
Sobota 17. 2. v 9 hodin: Hervis Jizerská 25 km - klasicky, v 9.15 hodin: ČT Jizerská 10 km - klasicky, v 15 hodin: Jizerská firemní RAUL - štafety 4x3 km
Neděle 18. 2. v 9 hodin: ČEZ Jizerská 50 muži, v 9.15 hodin: start ženy

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kateřina Smutná: Chci útočit na vítězství!
KAM ZA SPORTEM: 16. 2. – 21. 2. 2018
Při Jizerské padesátce chystají policisté bezpečnostní opatření
Smutná a Pedersen vyhráli jubilejní Jizerskou padesátku
Jizerská padesátka objektivem Evy Svobodové

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víkend křišťálového údolí připravují v Muzeu skla a bižuterie
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
V Jablonci otevřou novou galerii Pouzar&ová
Derby dělilo body, ale první půle nenadchla

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
17.10.: Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn