Jizerská 50 vyrazí z Bedřichova již po jednapadesáté

15.02.2018 15:53:29 | Autor: Filip Trdla a Soňa Holingerová | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov,Jizerské hory

Jizerská 50 vyrazí z Bedřichova již po jednapadesáté

Tradici, napětí, soutěživost - to vše přináší už po jednapadesáté jedinečný závod Jizerská 50. Letošní ročník nabídne ve třech dnech od 16. do 18. února kromě nedělního hlavního závodu na 50 kilometrů i další, a to na 10, 25 km klasicky, 30 km volně, dále dětské a štafetové závody či sprint na 1,5 km soupaž.

Liberecký kraj opět podpoří tuto významnou sportovní akci 1 000 000 Kč. V dějišti závodu bude připraven také stánek Libereckého kraje. „Závod Jizerské 50 má velkou tradici. Liberecký kraj každý rok investuje do této legendární akce milionovou částku. Závod je na seznamu významných událostí podporovaných naším krajem. Věřím, že se opět naplní všechna očekávání a závod přinese plno nezapomenutelných zážitků," uvedl hejtman Martin Půta.

Liberecký kraj bude mít připraven v areálu stadionu prezentační stánek, kde mohou závodníci a návštěvníci ochutnat v různých příchutích teplý sirup regionálního výrobce Kitl. Ochutnávky jsou připraveny zdarma. Pro ty, kdo chtějí okusit štěstěnu, bude na stejném místě přichystáno „kolo štěstí". Za správně zodpovězené otázky, vztahující se k našemu kraji, si budou moci zájemci odnést třeba knihu o Jizerské 50.

Program této významné události začne tento pátek 16. února od 10 hodin, a to závodem Mini Jizerská Pojišťovny VZP pro nejmenší účastníky v pěti různých kategoriích podle roku narození. Na toto klání naváže od 13 hodin Volkswagen Bedřichovská 30, která se pojede volným způsobem trasou přes Novou Louku, Kristiánov, Čihadla, Hřebínek a přehradu do cíle na bedřichovském stadionu. Velice atraktivní podívanou pak slibuje závod Nyč sport sprint, který se pojede sice pouhých 1,5 km, ale soupažným stylem. Start je naplánován na 17.30. Páteční program završí od 19 hodin slavnostní zahájení na stadionu v Bedřichově.

Sobotu odstartuje v 9 hodin Hervis Jizerská 25, tedy 25 km dlouhý závod klasickou technikou, který bude kopírovat podobnou trasu jako Bedřichovská 30, s výjimkou druhé poloviny, kde závodníci projedou do cíle přes Tetřeví boudy, Hřebínek a Olivetskou horu. O 15 minut později bude odstartována ČT Jizerská 10 klasickým způsobem, která povede přes zastavení U Buku, Novou Louku a přehradu. Odpoledne od 15 hodin bude k vidění Jizerská firemní RAUL - štafeta na 4×3 km.

Součástí je mnoho doprovodných akcí

Příznivci lyžování se mohou pobavit i mimo bedřichovský areál. V předvečer hlavního závodu vystoupí od 18:00 hodin na libereckém náměstí Dr. E. Beneše kapela Tata Bojs v rámci festivalu ČEZ Energy Fest, který zdarma představí doprovodný program pro ty, kteří nemohou či nechtějí zavítat přímo do dějiště Jizerské 50. Různorodé akce začínají před koncertem již od 16:30 hodin.

Neděle už bude ve znamení hlavního závodu ČEZ Jizerská 50. Ten odstartuje v 9:30 hodin. O 15 minut dříve se na trať vydají ženy ze skupiny ELITE. Trasa závodu povede přes Novou Louku, Kristiánov, Rozmezí, zastavení Na Kneipě, Hraniční, Jizerku, Smědavu, Čihadla, Hřebínek až do cíle. Závodníci v rámci startovného na hlavní závod získají nejen číslo a zapůjčený měřící čip, ale i medaili Jizerské 50, slevové vouchery a další dárky od partnerů akce. Mezi významné osobnosti a sportovce, kteří se postaví na start závodu, patří například kandidát na prezidenta České republiky Marek Hilšer, herec Jakub Kohák, skifař Ondřej Synek, boxer Lukáš Konečný či lyžař Dušan Kožíšek a mnoho dalších nadšených lyžařů.

Skupina ČEZ, generální partner hlavního závodu, připravila pro 51. ročník opět bohatý doprovodný program. V sobotu 17. února vystoupí na libereckém náměstí Dr. E. Beneše kapela Tata Bojs se svým hitem Pěšáci bílé stopy, předskakovat jim bude skupina Pilot a vědeckou show předvede místní iQlandia. Vstup je už tradičně zdarma.

Během celého závodního víkendu mohou startující i diváci dobíjet energii svou i mobilních telefonů ve třech ČEZ Energy zónách. „Zahřát se zde můžete teplým čajem, z fotokoutku si odvezete originální snímek na památku a pokud budete mezi první padesátkou závodníků, kteří se prokážou staženou aplikací EPP - Pomáhej pohybem ve svém telefonu, dostanete speciální dárkový balíček," sdělila Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

S aplikací EPP mohou uživatelé během víkendových závodů při svých pohybových aktivitách podpořit Nadaci Ivana Dejmala, která se zaměřuje na projekty pomáhající přírodě Jizerských hor.

Pozornost a pomoc si zaslouží i handicapovaní sportovci ze spolku Sportability. Na jejich sportovní činnost přispěje svým startem v závodu ČEZ Jizerská 50 a ujetými kilometry každý závodník. V Energy zóně pak bude k dispozici běžkařský trenažér s virtuální realitou, která během pohybu navodí pocit skutečné závodní atmosféry a motivuje k co nejlepšímu výsledku v cíli. I zde bude úsilí každého jednotlivce odměněno finanční podporou spolku Sportability. Symbolické šeky s celkovou finanční částkou převezmou zástupci obou podpořených organizací v neděli před vyhlášením výsledků hlavního závodu.

51. ročník ČEZ Jizerské padesátky:

Program J 50: pátek 16. 2. v 10 hodin: Mini Jizerská 50 pojišťovny VZP, ve 13 hodin: Volkswagen Bedřichovská 30 km volně, v 17.30 hodin: Nyč-sport sprint - soupaž, v 18.45 hodin: Zahájení
Sobota 17. 2. v 9 hodin: Hervis Jizerská 25 km - klasicky, v 9.15 hodin: ČT Jizerská 10 km - klasicky, v 15 hodin: Jizerská firemní RAUL - štafety 4x3 km
Neděle 18. 2. v 9 hodin: ČEZ Jizerská 50 muži, v 9.15 hodin: start ženy

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kateřina Smutná: Chci útočit na vítězství!
KAM ZA SPORTEM: 16. 2. – 21. 2. 2018
Při Jizerské padesátce chystají policisté bezpečnostní opatření
Smutná a Pedersen vyhráli jubilejní Jizerskou padesátku
Jizerská padesátka objektivem Evy Svobodové

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu
Noc kostelů se koná i v kostele sv. Archanděla Michaela na Smržovce
Muzeum skla přinese dárek ke dni dětí

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn