Smutná a Pedersen vyhráli jubilejní Jizerskou padesátku

22.02.2017 06:55:21 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov,Kořenov

Smutná a Pedersen vyhráli jubilejní Jizerskou padesátku

Od pátku do neděle minulého týdne byl Bedřichov hlavním městem běžeckého lyžování, když se do tohoto zimního střediska Jizerských hor sjeli účastnici 50. ročníku dálkového běhu Ski Classics Jizerská padesátka. Hlavní závod na 50 kilometrů byl odstartován v neděli 19. února v 9 hodin.

Závod mužů byl vyrovnaný od samého začátku. Na první mezičas dorazil jako první Rus Ermil Vokuev, který o půl sekundy předčil Pettera Eliassena. Lukáši Bauerovi, který si před startem dělal na tuto prémii naději, patřilo jedenácté místo a jel v nejrychlejší skupině. Z ní ale postupně odpadl a na čele se utvořila dvanáctičlenná skupina čítající 10 Norů a dva Rusy. Z nich se postupně utrhla dvojice norských favoritů Pedersen a Eliassen, která si vytvořila náskok. Společně vjeli až do cíle, kde byl nakonec úspěšnější Morten Eide Pedersen. 

Jizerská padesátka 2017<br />Autor: Václav Novotný Ženský závod nám nabídl ještě zajímavější podívanou, vzhledem k tomu, že mezi horké favority patřila předloňská vítězka a jablonecká rodačka Kateřina Smutná. Na prvním mezičase vedla sice Norgrenová, ale Kateřina Smutná jela v těsném závěsu. Před polovinou trati si pořadí vyměnily a spolu s Norkou Slindovou poodjely konkurenci.

Slindová nakonec v závěru mírně odpadla a rozhodovalo se mezi rodačkou z Jablonce a Švédkou. Nakonec to byla Kateřina Smutná, kdo lépe zvládl závěr trati, a před bouřícím publikem tak cílovou pásku proťala jako první Kateřina Smutná. Kateřina si v seriálu dálkových běhů Ski Classics připsala páté vítězství za sebou.

Kateřina před deseti lety po sporech s Českým lyžařským svazem přijala možnost hájit barvy Rakouska, ale spory již pominuly, jak řekla před sobotní tiskovou konferencí, a tak vyhrála už jako reprezentantka České republiky.

Z českých mužů se nejlépe umístili veteráni Stanislav Řezáč a Lukáš Bauer, kteří se zpočátku drželi ve vedoucí skupině, ale soupeři jim potom ujeli. Trojnásobný vítěz Jizerské padesátky Řezáč byl nakonec na 13. místě nejlepším domácím běžcem, Bauer dojel v rámci přípravy na mistrovství světa v Lahti dvaadvacátý těsně za Jiřím Ročárkem.

Jiří Ročárek již tradičně v sobotu vyhrál trať na 25 kilometrů (již poosmé) a její ženskou část členka jabloneckého SKI clubu Klára Moravcová, která den před tím vyhrála i Bedřichovskou třicítku před juniorskou mistryní Evropy v biatlonu Markétou Davidovou.

Fotografie Václava Novotného jsou z osady Jizerka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jizerská padesátka objektivem Evy Svobodové
Tisková konference s favority Jizerské padesátky
Policisté připravují opatření kvůli Jizerské padesátce
Přednáška Libora Čecha připomene historii Jizerské padesátky

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 95 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace