Jablonecký terminál má být v provozu nejpozději v červenci 2023

23.05.2020 15:49:51 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký terminál má být v provozu nejpozději v červenci 2023

V dubnu letošního roku zahájil Jablonec územní řízení pro projekty výstavby terminálu veřejné osobní dopravy a parkovacího systému v prostoru bývalé tržnice v ulici Kamenná. Předběžné celkové náklady na stavbu terminálu a parkovacího systému jsou odhadované na zhruba 260 milionů korun včetně DPH, město má alokovanou dotaci EU 152,5 milionu korun.

Jablonec má v Integrovaném plánu rozvoje území (IPRÚ) Liberec - Jablonec n. N. od začátku alokovanou dotaci EU na terminál 140 milionů Kč. „K tomu využijeme ještě dotaci EU 12,5 milionu Kč v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), která byla původně plánovaná na projekt Cyklopruhy Palackého v Jablonci nad Nisou," vysvětlil náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že projekt na cyklopruhy se přesune do ITI v novém Programového období EU 2021+. „Celkem tak máme na Terminál VOD alokovanou dotaci EU ve výši 152,5 milionu Kč," doplnil Roubíček.

Podmínky 51. výzvy IROP neumožňují žádat společně na terminál a parkovací systém, proto bude projekt Terminál VOD rozdělen na dva samostatné, a to na Terminál Jablonec nad Nisou a Parkovací systém v Jablonci nad Nisou se společnou dokumentací pro územní řízení i stavební povolení.

Vizualizace nového dopravního terminálu v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou „Maximálně možná dotace EU + ČR pro jeden projekt v rámci 51. výzvy IROP je 100 milionů Kč (85 % EU, 5 % ČR). Nejzazší termín pro ukončení realizace projektů je zatím stanoven do 30. 6. 2023, provoz terminálu a parkovacího systému tedy bude muset začít nejpozději k 1. 7. 2023," konstatovala Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací jabloneckého magistrátu, která dodává, že žádosti o dotace se budou předkládat dvoukolově. „Předložení obou žádostí do IROP a předfinancování i spolufinancování obou projektů v případě přidělení dotace projedná zastupitelstvo města letos na podzim," připomněla Habadová.

Již v přípravné fázi je třeba určit budoucího provozovatele terminálu i parkoviště minimálně po dobu pětileté udržitelnosti projektů, tedy minimálně do roku 2028. „Měla by jím být městská obchodní společnost, proto jsem navrhl Technické služby Jablonec nad Nisou, s.r.o.," uvedl Roubíček.

Součástí projektu Terminál VOD je i lávka spojující budoucí terminál s železniční zastávkou Centrum. Na tento projekt bude město žádat o dotace až v rámci ITI Liberec - Jablonec nad Nisou v novém Programovém období EU 2021+.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

S otevřením škol začnou v Jablonci jezdit školní autobusy
Část školních spojů v Libereckém kraji vyjede již 25. května
Turistické linky a spoje v Libereckém kraji obnovují provoz
Dvě zastávky MHD v Jablonci dočasně nahradí jedna
Jablonecko má nového dodavatele dopravních služeb
Soutěže architektů na podobu dvou území v Jablonci mají své vítěze
Přípravy na stavbu jabloneckého terminálu pokračují
Jablonec už má svůj vítězný návrh na terminál

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hlasujte v internetové soutěži pro obnovu smržovských varhan
V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
Novinky v KRNAP: nová zonace, návštěvní řád a značení cyklotras
Další dvě žádosti o dotaci z městského programu jsou úspěšné

Nejčtenější články

29.06.: Obrazem: Maturanti z Tanvaldu si převzali svá vysvědčení
29.06.: Ve Vratislavicích hoří v areálu pivovaru. Zranili se dva hasiči
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn